کد خبر : 803

جوانان مطالبه گر: فضای آرام دشتستان را به زهر کشنده تفرقه و فساد تلخ ننمایید

جوانان مطالبه گر: فضای آرام دشتستان را به زهر کشنده تفرقه و فساد تلخ ننمایید

بوشهر24: جوانان مطالبه گر استان بوشهر با صدور بیانیه ای خطاب به مسئولان استان بوشهر با برشمردن مصادیق بارز منکر و مفسده بودن کنسرت های پیش رو، خواستار لغو کنسرت جنجالی پاشایی در برازجان شده اند.

بوشهر24: جوانان مطالبه گر استان بوشهر با صدور بیانیه ای خطاب به مسئولان استان بوشهر با برشمردن مصادیق بارز منکر و مفسده بودن کنسرت های پیش رو، خواستار لغو کنسرت جنجالی پاشایی در برازجان شده اند. متن این بیانیه که نسخه ای از آن در اختیار "بوشهر24" قرار گرفته به شرح زیر می باشد:
بسم الله الرحمن الرحیم

وَقَدْ تَرَوْنَ عُهُودَ اللَّهِ مَنْقُوضَةً فَلَا تَغْضَبُونَ؟

انسان را با خداوند عهدی است که بر مبنای عقل و فطرت الهی خویش؛ او را پرستش نموده و زندگی خود و همنوعان خود را بر اساس آموزه های شرع مقدس اسلام که همانا دین کامل الهی است سامان دهد. بر همین اساس خداوند در کنار همه وظایف و تکالیف، «امر به معروف و نهی از منکر» و «نظارت مردمی» را پشتوانه انجام صواب ها و ترک گناه و فساد در جامعه قرار داده و همگان را موظف به اجرای این دو فریضه مهم الهی نموده است، چنان که این فرایض را نیز مانند نماز، روزه، جهاد، حج و دیگر فروعات دین «واجب عینی» و ضمانت برچیده شدن فساد در جامعه می داند.

حرکت خزنده و ضد فرهنگی ترویج موسیقی آن هم از نوع غربی آن از مصادیق بارز «منکر» است که علاوه بر ماهیت غربی و «ضد فرهنگی» و «غیر شرعی» آن باعث پیدایش و اشاعه منکراتی دیگر همچون «کشف حجاب»، «اختلاط زن و مرد»، «شرب خمر»، «افساد جوانان» و... در جامعه می شود و این حقایق و دیگر تبعات اجتماعی آن بر هیچ کس پوشیده نیست؛ چنان که در برخی از مجالس عروسی نیز متاسفانه باب شده و همه منکرات فوق - البته در مقیاس کوچکتری انجام می پذیرد.

ترویج موسیقی و برگزاری این گونه کنسرت ها با توجیه «جلوگیری از شکل گیری گروه های زیر زمینی» عذر بدتر از گناهی است که مدیر کل محترم ارشاد اسلامی استان، فرماندار محترم شهرستان دشتستان و برخی همفکران آن ها با تمسک به آن؛ تنها و تنها خود را می فریبند.

جوانان مطالبه گرما جوانان متدین دشتستان بزرگ ضمن ابراز نگرانی از این گونه اظهار نظرهای سست و بی پایه که با یک دلیل منطقی فرسنگ ها فاصله داشته و بیش تر به یک «توجیه سیاسی» می ماند، آن هم از ناحیه افرادی مسئول و البته «باسواد»، بر خود لازم می دانیم از باب «النصیحه لائمه المسلمین» به مسئولین محترم شهرستان توصیه نماییم که این گونه برنامه ها نه تنها سودی به حال مردم نداشته و دردی از دردهای آنان را دوا نخواهد کرد؛ که علاوه برفراهم نمودن زمینه گناه و فسق و فجور، باعث ایجاد تفرقه و اختلاف در شهر و بدبینی مردم به شما مسئولین عزیز می گردد. چنان که امیرالمومنین علیه السلام در راستای وادار کردن مردم به «نظارت عمومی» و دخالت مسئولانه در امور اجتماعی و احساس تعهّد و مسئولیت، در خطبه یکصد و ششم نهج البلاغه می فرمایند:

«وَقَدْ تَرَوْنَ عُهُودَ اللَّهِ مَنْقُوضَةً فَلَا تَغْضَبُونَ وَأَنْتُمْ لِنَقْضِ ذِمَمِ آبَائِکُمْ تَأْنَفُونَ وَکَانَتْ أُمُورُ اللَّهِ عَلَیکُمْ تَرِدُ، وَعَنْکُمْ تَصْدُرُ، وَإِلَیکُمْ تَرْجِعُ فَمَکَّنْتُمُ الظَّلَمَةَ مِنْ مَنْزِلَتِکُمْ، وَأَلْقَیتُمْ إِلَیهِمْ أَزِمَّتَکُمْ، وَأَسْلَمْتُمْ أُمُورَ اللَّهِ فِی أَیدِیهِمْ، یعْمَلُونَ بِالشُّبُهَاتِ، وَیسِیرُونَ فِی الشَّهَواتِ»

«به راستی می‏ نگرید که قوانین و پیمان های الهی شکسته شده؛ اما غضب نکرده و به خشم نمی‏ آیید؟ در حالی که اگر پیمان پدرانتان نقض می‏ شد ناراحت می‏ شدید! شما مردمی بودید که دستورات الهی ابتدا به دست شما می‏ رسید و از شما به دیگران ابلاغ می‏ شد و آثار آن باز به شما برمی‏ گشت؛ امّا امروز جایگاه خود را به ستمگران واگذاردید و زمام امور خود را به دست بیگانگان سپردید و امور الهی را به آنان تسلیم کردید! آن هایی که به شبهات عمل می‏ کنند و در شهوات غوطه‏ ورند!»

لذا پس از تقاضای مجدد از استاندار محترم استان بوشهر و فرماندار محترم شهرستان دشتستان نسبت به اتخاذ تصمیم سنجیده؛ از محضر «امام جمعه محترم» و مردمی شهر برازجان، «نماینده محترم مردم شریف دشتستان در مجلس شورای اسلامی»؛ ریاست محترم دادگستری و دادستان محترم شهرستان، ریاست محترم اداره اطلاعات شهرستان؛ فرماندهی و نمایندگی محترم ولی فقیه در سپاه جوادالائمه(ع) شهرستان، ریاست محترم سازمان تبلیغات اسلامی شهرستان، ائمه جمعه و جماعات، فرماندهی محترم انتظامی شهرستان و دیگر مسئولین دلسوز شهرستان نیز عاجزانه تقاضا داریم نسبت به لغو کنسرت مزبور اقدام نموده و فضای آرام و کام شیرین وحدت و همدلی مردم شریف دشتستان را به زهر کشنده و مسموم اختلاف، تفرقه و فساد تلخ ننمایند که در آن صورت در محضر خداوند متعال و درمقابل خون شهیدان انقلاب و نظام اسلامی و در مقابل این مردم نجیب و پاک شرمنده و سرافکنده خواهید بود.

از خداوند متعال موفقیت و پیروزی شما را در خدمت خالصانه به مردم و انقلاب و سربلندی شما در برابر همه امتحانات الهی را مسالت داریم.

جوانان مطالبه گر استان بوشهر

ارسال نظر