کد خبر : 8902

امام جمعه شهر دیّر مطرح کرد

خاطره نخستین راهپیمایی انقلابی مردم بردخون علیه رژیم پهلوی

خاطره نخستین راهپیمایی انقلابی مردم بردخون علیه رژیم پهلوی

بوشهر24: امام جمعه شهر دیّر خاطره نخستین راهپیمایی انقلابی مردم بردخون علیه رژیم پهلوی تشریح کرد.

بوشهر24: امام جمعه شهر دیّر خاطره نخستین راهپیمایی انقلابی مردم بردخون علیه رژیم پهلوی تشریح کرد.
به گزارش "بوشهر24"، حجت‌الاسلام سید علی حسینی صبح امروز در جمع مردم شهر بردخون اظهار داشت: روحانیت به همراه معتمدان و اقشار دلسوز در بیداری مردم بخش بردخون تأثیرگذار بودند و برای انتقال پیام حضرت امام تلاش بی وقفه‌ای داشتند.

وی افزود:رژیم پهلوی چنان رعب و وحشتی در میان مردم راه انداخته بود که هیچ کس را توان مقابله و اعتراض نبود اما زمانی که فرزند امام راحل را به طور مرموزی شهید کردند خون مردم به جوش آمد و اعتراض‌ها شدت بیشتری گرفت.

حسینی با ذکر حرکت‌های مردمی اضافه کرد: نخستین راهپیمایی مردم بردخون در محرم57 برگزار شد و مردم جرأت پیدا کردند تا ناخشنودی خود را نسبت به اعمال رژیم طاغوت اعلام کنند و این حرکت‌ها ادامه داشت تا اینکه انقلاب اسلامی به پیروزی رسید و مردم اداره پاسگاه انتظامی را به عهده گرفتند تا نظم و امنیت را در منطقه حاکم کنند.

امام جمعه شهر دیّر به برخی نظرات پیرامون انقلاب اسلامی اشاره کرد و گفت: در برخی رسانه‌ها و فضای مجازی مطالبی بیان می‌شود و انقلاب را زیر سئوال می‌برند که شایسته نیست زیرا ما شاهی را بیرون کردیم که هیچ اعتمادی به مردمش نداشت و ایرانی را تحقیر می‌کردند اما امام آمد و فعل توانستن را در میان مردم زنده کرد.

وی ادامه داد: رژیم کانون جوانان راه می‌انداخت و با ترویج فساد و فحشا و بی بندوباری می‌کوشید مردم را از پیشرفت بازدارد و آمریکایی‌ها از ماحق توحش می‌گرفتند و پلیس و دستگاه قضایی ایران حق نداشت خلافکاران آمریکایی را محاکمه کند.

حسینی با بیان اینکه قبل از انقلاب تنها یک فضای آموزشی در بردخون وجود داشت، تصریح کرد: اکنون بیش از30 فضای آموزشی و مراکز فرهنگی و پرورشی در بردخون فعالیت می‌کند./فارس

ارسال نظر