کد خبر : 924

پاسخ امام جمعه برازجان به شایعات یک رسانه اصلاح طلب

پاسخ امام جمعه برازجان به شایعات یک رسانه اصلاح طلب

اصرار بیش از حد مسئولین برای برگزاری کنسرت قابل توجیه نیست/از فعالیت های دولت در چارچوب قانون حمایت می کنیم/ دشتستان را به یک قم کوچک تبدیل می کنیم

بوشهر24: امام جمعه برازجان در خصوص شایعه ای که یکی از رسانه های اصلاح طلب درخصوص تهدید به مرگ پاشایی خواننده کنسرت برازجان مطرح کرده بود گفت: مردم در چارچوب قانون و با آرامش اعتراض کردند و هشدار دادند که مخالف برگزاری این کنسرت هستند و چون حساسیت مردم شهرستان به این خواننده انتقال داده شد، خودش انصراف داد.
به گزارش "بوشهر24"،  حجت‌الاسلام حسن مصلح در خطبه‌های امروز نماز جمعه برازجان با توصیه خود و نمازگزاران به رعایت تقوای الهی اظهار داشت: تقوا و پرهیزگاری رمز موفقیت و سربلندی انسان در دنیا و آخرت است.

امروز روز مستضعفان عالم است

وی با تبریک میلاد حضرت مهدی(عج) به تشریح دیدگاه‌های پیامبر اسلام(ص) در مورد مهدی(عج) پرداخت و افزود: پیامبر اسلام(ص) فرموده است که « حضرت مهدی(عج) اسمش شبیه من، کنیه‌اش کنیه من و شبیه‌ترین شخص به من است و غیبت طولانی خواهد داشت».

امام جمعه برازجان با بیان اینکه امروز روز مستضعفان عالم است خاطرنشان کرد: مهدی (عج) حامی مستضعفان عالم است و امروز روز این عزیزان معرفی شده است.

مصلح با اشاره به اهمیت و جایگاه سربازان گمنام امام زمان(عج) در وزارت اطلاعات تصریح کرد: برخورد قاطع با جریان‌های انحرافی، حفظ وحدت، حفاظت از دستاوردهای انقلاب اسلامی، مبارزه با تروریسم، مقابله با توطئه‌های اختلاف‌افکنانه استکبارگران و ... از ماموریت‌های اساسی این عزیزان است.

وی به تشکیل ستاد انقلاب فرهنگی به فرمان امام راحل اشاره کرد و یادآور شد: فرهنگ مایه اصلی هویت یک کشور است و امروز دشمنان برای کمرنگ کردن فرهنگ دینی از تمام ظرفیت خود استفاده می‌کنند.

امام جمعه برازجان با اشاره به فرارسیدن 27 خرداد روز جهاد سازندگی بیان کرد: حمایت از کشاورزان و تولیدکنندگان کشاورزی باید در دستور کار مسئولان باشد، باید معضلات این قشر رفع شود.

مصلح گفت: کشاورزان دشتستان با مشکلات معیشتی دست و پنجه نرم می‌کنند و وزارت جهاد کشاورزی و سایر مسئولان باید نسبت به رفع دغدغه‌های این قشر اهتمام ورزند. محصولات کشاورزان دشتستان روی دستشان مانده و این زیبنده نیست.

امام جمعه برازجان در ادامه با اشاره به بیستم شعبان روز بهداشت مساجد اظهار داشت: در آستانه ماه مبارک رمضان باید نسبت به پاکیزه نگه داشتن مساجد و خوشبو کردن این اماکن مقدس اهتمام ورزیم.

شرارت‌های داعش ننگی برای غربی‌هاست که مدافع گروه‌های تروریستی هستند

مصلح در بخش دیگر به اوضاع عراق و شرارت‌های داعش اشاره کرد و گفت: شرارت‌های داعش در استان‌های سنی‌نشین عراق مشکلات اساسی برای این کشور ایجاد کرده که باید فکر اساسی شود. شکست تروریست‌ها در سوریه، پیروزی نوری مالکی و بروز اختلافات میان گروه‌های شیعه در عراق از ریشه‌های اساسی این شرارت‌هاست.

مصلح تاکید کرد: این شرارت‌های داعش در واقع هشداری به گروه‌های مختلف عراق است که به وحدت فکر کنند. این شرارت‌ها ننگی برای غربی‌هاست که مدافع گروه‌های تروریستی هستند و خطری جدی برای منطقه به شمار می‌رود.

مصلح یادآور شد: از مسئولان انتظار داریم نسبت به گسترش فعالیت‌های فرهنگی با کیفیت در شهرستان اهتمام ورزند و در تقویت فرهنگ دینی تلاش داشته باشند.

شایعه کرده اند که ما با شادی مخالفیم، این تهمتی ناروا و برچسبی ناچسب است

امام جمعه برازجان در خصوص لغو کنسرت موسیقی که قرار بود همزمان با میلاد حضرت ولی عصر(عج) در برازجان برگزار شود گفت: علیرغم مخالفت های گسترده مردم و بسیاری از مسئولین، عده ای قصد برگزاری کنسرت را در برازجان داشتند که الحمدلله خود آن خواننده وقتی دید عده ای مخالف هستند صرف نظر کرد و از برگزاری کنسرت انصراف داد.(تکبیر حضار)

حجت الاسلام مصلح با اشاره به تهمت های ناروایی که به قشر مذهبی و روحانیون شهرستان می زنند، گفت: بعضی ها شایعه کرده اند که ما با شادی مخالفیم، این تهمتی ناروا و برچسبی ناچسب است، بنده 12 سال مسئولیت دولتی داشته ام و در این مدت و بعد از آن تلاشم براین بوده که اوقات فراغت جوانان و نوجوانان به بهترین وجه با برنامه های متنوع فرهنگی و هنری پر شود، در همین خطبه ها بارها به مسئولین برای برنامه ریزی در جهت پر کردن اوقات فراغت جوانان تذکر داده ام.

ایشان ادامه داد: ما با شادی مخالف نیستیم، ما با برهنگی، اختلاط، موسیقی های مطرب غربی مخالفیم، شادی اگر در چارچوب اسلام و قانون باشد کسی با آن مخالفتی ندارد.

پاسخ امام جمعه برازجان به شایعات یک رسانه اصلاح طلب

امام جمعه برازجان در خصوص شایعه ای که یکی از رسانه های اصلاح طلب درخصوص تهدید به مرگ پاشایی خواننده کنسرت برازجان مطرح کرده بود گفت: مردم در چارچوب قانون و با آرامش اعتراض کردند و هشدار دادند که مخالف برگزاری این کنسرت هستند و چون حساسیت مردم شهرستان به این خواننده انتقال داده شد، خودش انصراف داد.

حجت الاسلام مصلح با اشاره به حسیاست هایی که در جریان برگزاری این کنسرت ایجاد شده بود گفت: حساسیت ها را خود این آقایان ایجاد کرده اند، مردم گناه و فساد و حاشیه های ناپسند را در نمونه این کنسرت که روز سیاه بوشهر برگزار شد دیده اند، در هر جای دیگر هم که برگزار شده باشد مردم مومن و انقلابی این شهر موسیقی مطرب و غنایی را برنمی تابند.

اصرار بیش از حد مسئولین برای برگزاری کنسرت قابل توجیه نیست

ایشان اصرار بیش از حد برخی مسئولین برای برگزاری این کنسرت را جای سئوال دانست و گفت: این همه اصرار که به هر قیمتی کنسرت باید برگزار شود برای ما قابل توجیه نیست، رعایت حلال و حرام و امر به معروف و نهی از منکر در دایره باند و جناح نمی گنجد، وظیفه همه است که با منکر مقابله کنند، ما وظیفه داریم که به صورت لسانی امر به معروف و نهی از منکر کنیم و وطیفه دستگاه قضایی است که برخورد قانونی کند، جوانان ما نیز با آرامش و به صورت لسانی نهی از منکر کردند و ورود عملی و برخورد غیرقانونی نداشته اند.

امام جمعه برازجان با تشکر از همه مسئولین و مردم و جوانان انقلابی که در این غائله با وحدت و انسجام ورود پیدا کردند خاطرنشان کرد: این باید درس عبرتی باشد برای مسئولین که حواسشان را جمع کنند و دنبال برنامه های مبتذل نباشند، مردم متدین ما دنبال این برنامه ها نیستند بلکه شادی سالم و حلال می خواهند.

از فعالیت های دولت در چارچوب قانون حمایت می کنیم

ایشان با بیان اینکه از دولت حمایت می‌کنیم، افزود: از فعالیت‌های دولت که در چارچوب قانون باشد حمایت می‌کنیم و به مسئولان شهرستان دشتستان و مدیران ارشد استان بوشهر در راستای رشد و توسعه و پیشرفت استان کمک می‌کنیم و اگر نقدی مطرح می‌شود نیز از سر دلسوزی است.

دشتستان را به یک قم کوچک تبدیل می کنیم

حجت الاسلام مصلح در پایان خطاب به مردم متدین و جوانان انقلابی دشتستان گفت: امیدواریم که با همین حضور انقلابی و منسجم شهرستان دشتستان را به یک شهر مقدس و مذهبی تبدیل کنیم و با ایجاد یک قم کوچک در این منطقه معضلات فرهنگی و اجتماعی را به همت همین جوانان مرتفع نماییم.

ارسال نظر