کد خبر : 9345

جانباز شیمیایی بوشهری به شهادت رسید

جانباز شیمیایی بوشهری به شهادت رسید

بوشهر 24: فرمانده سپاه شهرستان بوشهر گفت: پیکر جانباز شهید عبدالحسن خدری جانباز 8 سال دفاع مقدس از بسیج مرکزی تا گلزار شهدای بوشهر تشییع خواهد شد.

بوشهر 24: فرمانده سپاه شهرستان بوشهر گفت: پیکر جانباز شهید عبدالحسن خدری جانباز 8 سال دفاع مقدس از بسیج مرکزی تا گلزار شهدای بوشهر تشییع خواهد شد.

به گزارش " بوشهر 24 "، عبدالرضا دشتی اظهار کرد: جانبازان ما جان خود را در طبق اخلاص گذاشتند و حاضر بودند تا آستانه شهادت پیش بروند؛ اما خداوند متعال سرنوشت آنها را طوری رقم زد که برای پاسداری از انقلاب اسلامی زنده بمانند و در بستر به این فیض نائل شوند.

وی با اشاره به‌ اینکه جانبازان سرافراز ایران اسلامی به معنای حقیقی شهدای زنده انقلاب هستند، اضافه کرد: جانبازان در دفاع مقدس برای حفظ انقلاب همه داشته‎های خود را در طبق اخلاص گذاشتند.

فرمانده سپاه شهرستان بوشهر با تأکید بر اینکه امروز جانبازان در اوج عزت و افتخار هستند، تصریح کرد: خاطرات جانبازان از دوران هشت سال دفاع مقدس باید به نسل جوان منتقل شود.

دشتی با اشاره به اینکه جوانان باید خاطرات و نوشته‌های شهدا و جانبازان را مطالعه کنند، ادامه داد: این اقدام جوانان باعث می‌شود آنها با از جان‌گذشتگی و رشادت‌های رزمندگان اسلام و جانبازان در دوران هشت سال دفاع مقدس آشنا شوند.

وی خاطرنشان کرد: این دلیرمردان جان خود را در کف دست گرفتند تا امروز میهن ما در آرامش باشد؛ به احترام آنها تمام قد می‌ایستیم و بر دستان آنها بوسه می‌زنیم.

فرمانده سپاه شهرستان بوشهر افزود: اسطوره غیرت و شهامت عبدالحسن خدری بردار شهید ناصر خدری از جانبازان دفاع مقدس صبح دیروز پس از سال‌ها تحمل درد و رنج ناشی از مجروحیت به فیض عظیم شهادت نائل شد.

دشتی تصریح کرد: تشییع پیکر مطهر آن شهید امروز ساعت سه بعدازظهر از بسیج مرکزی تا گلزار شهدای بهشت صادق با حضور پرشور مردم شهیدپرور و مسئولان ادارات شهرستان بوشهر برگزار خواهد شد.

عبدالحسن خدری از جانبازان سرافراز استان بوشهر و ساکن عالیشهر پس از تحمل سال‌ها رنج و درد جانبازی دیروز به فیض عظمای شهادت نائل شد و به جمع یاران شهیدش پیوست.         

 خدری هم جانباز شیمیایی بود و هم جسمی پر از ترکش داشت.

وی که در طول دوران دفاع مقدس در عملیات‌های مختلف شرکت کرده و از چند ناحیه مجروح شده بود، از تاریخ 24 بهمن‌ماه در بیمارستان خلیج فارس بوشهر بستری شده و پزشکان وضع جسمانی وی را بد اعلام کرده بودند.

عبدالحسن خدری از سال 59 تا پایان جنگ دست از نبرد برنداشت./ فارس

ارسال نظر