کد خبر : 9646

در نشست خبری دبیر یادواره شهدای روحانیت مطرح شد؛

برگزاری یادواره شهدای روحانی در 14 اسفند/ نگارش کتاب رمان در مورد شهدای روحانی بوشهر+ تصاویر

برگزاری یادواره شهدای روحانی در 14 اسفند/ نگارش کتاب رمان در مورد شهدای روحانی بوشهر+ تصاویر

بوشهر 24: آشنا نمودن مردم با شهدای روحانی و بهتر شناساندن به جوانان از اهداف برگزاری این یادواره است.

بوشهر 24: دبیر یادواره شهدای روحانی گفت: مقدمات برگزاری یادواره شهدای روحانی فراهم شده و روز پنجشنبه 14 اسفندماه ساعت 9 صبح این یادواره برگزار خواهد شد، تا قدم کوچکی در شناساندن شهدا برای جوانان باشد.

به گزارش " بوشهر 24 "، حجت‌الاسلام محمد عوض‌پور صبح امروز در نشست خبری یادواره شهدای روحانی استان بوشهر، گفت: نقش روحانیت در انقلاب اسلامی و هشت سال دفاع مقدس نقشی بی‌بدیل بوده که تاکنون نمود بسیار زیادی در جامعه ما داشته است.

bu24-(10)

عوض‌پور بیان کرد: علما و روحانیون ایران اسلامی در طول تاریخ نقش خود را چه قبل از انقلاب و حمایت از امام(ره) و چه بعد از آن در مسیر ولایت به زیبایی نشان دادند.  ما باید بیشتر با شهدا مأنوس باشیم و اسرار و حقایق شهدا را درک کنیم،‌ وقتی که به وصیت‌نامه شهدا نگاه می‌کنیم، می‌بینیم که وصیت‌نامه آنها سرشار از لطف و بزرگی است. در استان بوشهر با توجه به خلأ شناخت درست نسبت به شهدای روحانی چنین قدمی در راستای شناساندن آنها برداشته شود.

bu24-(2)

وی با اشاره به‌اینکه شهدای روحانی مظلومانه مجهول باقی مانده‌اند، خاطرنشان کرد: آشنا نمودن مردم با شهدای روحانی و بهتر شناساندن به جوانان از اهداف برگزاری این یادواره است.

دبیر یادواره شهدای روحانی استان بوشهر ضمن تقدیر و تشکر از کسانی که در برگزاری این یادواره ما را یاری کرده‌اند، یادآور شد: از فرمانداری، موسسه فرهنگی تفریحی شهرداری، بنیاد شهید، مسئول ستاد نمازجمعه و مدیریت حوزه علمیه خواهران که در این راه زحمت کشیدند و با ما همکاری داشتند کمال تشکر و قدردانی دارم.

bu24-(9)

عوض‌پور تشریح کرد: مقدمات برگزاری یادواره شهدای روحانی فراهم شده و روز پنجشنبه 14 اسفندماه ساعت 9 صبح این یادواره برگزار خواهد شد، تا قدم کوچکی در شناساندن شهدا برای جوانان باشد.

وی با تاکید بر اینکه همه شهدای روحانی استان بوشهر شاخص هستند، اضافه کرد: حجت‌الاسلام ابوتراب عاشوری، حجت‌الاسلام نگهدار اسماعیلی، حجت‌الاسلام ابراهیمی امام جمعه کشور گویان در آمریکای جنوبی و صادق گنجی از شهدای روحانی بودند که عملکردشان بیشتر به دید آمده است.

bu24-(8)

دبیر یادواره شهدای روحانی استان بوشهر با اشاره به اینکه برگزاری یادواره شهدای روحانی پایان کار ما نیست و کارهای مهمی در این راه انجام خواهیم داد، بیان کرد: نگارش کتاب در مورد شهدای روحانی که بصورت داستان و رمان و متنی لطیف نه به صرف متن ادبی خشک که اهداف و زندگی این شهدا را به تصویر می کشد رو به اتمام است و 70 تا 80 درصد این کار صورت گرفته است.

bu24-(1)

عوض‌پور گفت: از تمام خانواده شهدای روحانی استان سرکشی خواهیم کرد و آثار، تصاویر، کتب، لباس و آثار باقی مانده از این شهدا  را حفظ خواهیم کرد تا به عنوان میراث در اختیار نسل آینده نظام قرار بگیرد.

 

bu24-(3)

bu24-(6)

عکس: ابراهیم قهوه چی زاده

ارسال نظر