کد خبر : 9674

پس از سالها تحمل دوری؛

مادر شهید عبدالحسین حمایتی به فرزند شهیدش پیوست/ مراسم تشییع جنازه؛ امروز از روبری مسجد توحید بوشهر

مادر شهید عبدالحسین حمایتی به فرزند شهیدش پیوست/ مراسم تشییع جنازه؛ امروز از روبری مسجد توحید بوشهر

بوشهر 24: مطلع شدیم مادر شهید عبدالحسین حمایتی به فرزند شهیدش پیوست و جان به جان آفرین تسلیم کرد.

به گزارش" بوشهر 24 "، مطلع شدیم مادر شهید عبدالحسین حمایتی به فرزند شهیدش پیوست و جان به جان آفرین تسلیم کرد.

این گزارش می افزاید، مراسم تشییع جنازه مادر شهید حمایتی، امروز ( چهارشنبه 13 اسفند) ساعت 15، از روبروی مسجد توحید بوشهر برگزار می شود.

شهید عبدالحسین حمایتی، فرمانده عملیات کمیته انقلاب اسلامی(سابق)استان بوشهر، در تاریخ 6/ 6/ 1366 در یک درگیری نابرابر با اشرار و قاچاقچیان مواد مخدر در کوهستانهای اطراف گاوبندی به شهادت رسید.

شهید عبدالحسین حمایتی

سید احمد پور فرجی یکی از همرزمان آن شهید، در خاطره ای از آن شهید می گوید؛
ایشان همیشه متبسم و خندان بود و به هیچ وجه مشکلات و ناراحتی خود را در چهره نشان نمی داد .موضوع مهمی که وجود داشت ،روح بزرگ ایشان بود .او با وجود سن کم و بدون اینکه به کلاس عرفان برود ،یک عارف واقعی بود .
سکوت او ،کلامش ،تصمیم گیری او و کارهای خیری که انجام می داد ؛حاکی از دل بزرگ و روح بزرگتر او بود که ایشان را در سطح استان و نیز خیلی از مسئولین تهران ،به یک چهره محبوب تبدیل کرده بود .
وی ،در دنیا احساس تنگی می کرد ؛ به همین خاطر همیشه در صدد رفتن به جبهه بود و چندین بار نیز به جبهه رفت .
یادم نمی رود که ایشان، در ساعتی از شب، در محل کمیته استان، حدود نیم ساعت سرش را روی دوش من گذاشته بود و گریه می کرد و می گفت :دعا کن من شهید شوم !البته او حق داشت، چون میوه رسیده بود و باید چیده می شد؛ آن هم توسط خداوند متعال .
او نامش حسین بود، و به همین علت ،هم در قول و هم در عمل به امامش اقتدا کرد . او مثل مولایش امام حسین (ع) چند روز زیر آفتاب گرم و سوزان بود و قطعا تشنه شهید شد، مانند مقتدای خود و مطمئنا در آن دنیا، نزد امام حسین (ع)، زندگی اخروی را دنبال می کند. به همین دلیل بود که وقتی شفای پدرش را از امام حسین خواست، امام (ع) روی ایشان را زمین نینداخت و کلام ایشان را به گوش جان خرید و پدر مهربان حسین را شفا داد .

در بخشی از وصیتنامه شهید حمایتی آمده است:

صحبتهای خودم را شروع می‌کنم. باشد که خداوند، توفق اطاعتش را به من عطا فرماید. در لحظاتی شروع به نوشتن می‌کنم که عملیات ۲ ساعت دیگر آغاز می‌شود. در اول عرایضم، به کلیه برادران عزیز و حزب الله سفارش می‌کنم جبهه‌ها را بیش از پیش گرم نگهدارید.
زندگی می‌گذرد؛ سختی‌ها و راحتی‌ها، پستی‌ها و بلندی‌ها. ولی چیزی که می‌ماند برای آخرت انسان، عمل خویش است. گر چه باید بگویم که عمل من نتوانست حد اقل خودم را راضی کند.. چه رسد به خدا؛ اما همیشه در این آرزو باشید که عاشق خدا شوید و به او نزدیک شوید. دنیا را برای دنیا دوستان بگذارید و همیشه پیرو خط رهبر عزیز حضرت امام خمینی باشید. پشتیبان قاطع نماینده و نمایندگان باشید و گوش به حرف هیچ یک از مخالفین خط امام ندهید که اینان گمراهانند.

ارسال نظر