کد خبر : 9717

طی مراسمی؛

خانواده ۳۴ شهید روحانی استان بوشهر تجلیل شدند + عکس

خانواده ۳۴ شهید روحانی استان بوشهر تجلیل شدند + عکس

بوشهر 24: نخستین یادواره شهدای روحانیت در استان بوشهر ظهر امروز با حضور امام جمعه، معاون استاندار، مسئولان، خانواده معظم شهدا و سایر قشرهای مختلف مردم در مصلی جمعه بوشهر برگزار شد.

بوشهر 24: نخستین یادواره شهدای روحانیت در استان بوشهر ظهر امروز با حضور امام جمعه، معاون استاندار، مسئولان، خانواده معظم شهدا و سایر قشرهای مختلف مردم در مصلی جمعه بوشهر برگزار شد.

به گزارش " بوشهر 24 "، در این مراسم دبیریادواره شهدای روحانی استان بوشهربا تسلیت سالروز شهادت حضرت فاطمه زهرا(س) اظهار داشت: شهدا با تاسی از ائمه اطهار(ع) راه سعادت و کمال خود را در پیش گرفتند و به اوج رسیدند.

حجت‌الاسلام محمد عوض‌پوربا بیان اینکه حضرت فاطمه زهرا(س) الگوی به تمام معنای بشریت است تصریح کرد: با پیروی از سیره و زندگی حضرت فاطمه زهرا(س) زندگی سعادت مندی در دنیا و آخرت رقم می‌خورد.

دبیر یادواره شهدای روحانی استان بوشهربا بیان اینکه شهدا با تاسی از راه و منش حضرت زهرا(س) این مسیر را انتخاب کردند گفت: شهدای والامقام مسیر سعادت را با تاسی از راه ائمه اطهار(ع) دنبال کردند و اکنون نزد ایزد منان روزی می‌برند.

وی با اشاره به اینکه شهدای روحانی نسبت به دیگر شهدا ناشناخته مانده‌اند خاطرنشان کرد: با توجه به این که شهدای روحانی دراستان بوشهر بخوبی شناخته نشده‌اند برگزاری این یادواره در معرفی این شهدا به مردم موثر است.

عوض‌پور با اشاره به اینکه در این یادواره از خانواده شهدا تجلیل می‌شود بیان کرد: نخستین یادواره 34 شهید روحانی استان بوشهر با هدف معرفی شهدای روحانی و تقدیر از خانواده‌های آنان برگزار شده است.

وی نقش مهم روحانیون در عرصه‌های مختلف انقلاب و دفاع مدس تشریح کرد و گفت: نقش روحانیت درانقلاب اسلامی و دوران دفاع مقدس بی بدیل بود و همواره در مسیر ولایت گام برداشته‌اند.

دبیر یادواره شهدای روحانی استان بوشهر با بیان اینکه شهدای روحانی در جامعه شناسانده می‌شوند افزود: دراستان بوشهر با توجه به خلاای که نسبت به شهدای روحانیت وجود دارد برگزاری چنین یادواره هایی ضروری است.

عوض‌پور از تدوین کتاب زندگینامه شهدای روحانی خبرداد و گفت: زندگینامه روحانیون شهید استان به صورت رمان در حال تدوین و تالیف است که تاکنون 80درصد آن انجام شده است.

وی، با بیان اینکه یادمان شهدای روحانی استاان بوشهر ایجاد می‌شود تصریح کرد: سرکشی از خانواده شهدای روحانی در استان شروع و این کار حسنه ادامه می‌یابد و با جمع‌آوری آثار شهدا تلاش می شود یادمانی از این شهدا در استان ایجاد شود.

در این آیین از 34 خانواده شهدای روحانی استان بوشهر تجلیل شد.

  • محمد ۱۳۹۳/۱۲/۱۵ ۱۳:۴۶

    2 0 پاسخ

    خدا خیرتان دهد که ازشهدا وخانواده هایشان تجلیل کرده اید این کار باعث یاد اوری روحیه ی انقلابی در بین جوانان امروز است

ارسال نظر