کد خبر : 9723

بازخوانی زندگی شهدا در جامعه احیاء شود

 بازخوانی زندگی شهدا در جامعه احیاء شود

بوشهر 24: امام جمعه موقت بوشهر بازخوانی زندگی شهدا را یک ضرورت دانست و گفت: برای حفظ انقلاب، زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا اثربخش و تاثیرگذار است که در این راستا باید بیشتر تلاش شود.

بوشهر 24: امام جمعه موقت بوشهر بازخوانی زندگی شهدا را یک ضرورت دانست و گفت: برای حفظ انقلاب، زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا اثربخش و تاثیرگذار است که در این راستا باید بیشتر تلاش شود.

به گزارش " بوشهر 24 "، حجت الاسلام حسین دشتی ظهر امروز در نخستین یادواره شهدای روحانیت استان بوشهر با بیان اینکه علم  و دانش دارای ارزش مهم در جامعه هستند اظهار داشت: هرچند علم و عالم در جهان با ارزش‌ترین مفهوم دارد ولی جایگاه شهادت دارای مفهوم ارزشمند الهی است.

وی با اشاره به اینکه ارزش هر علم و علوم با هم تفاوت دارد گفت: ارزش هر علم به موضوع آن بستگی دارد چراکه دانش در حوزه طبیعت با  حوزه انسان و خداوند شناسی بسیار متفاوت است.

امام جمعه موقت بوشهر، با بیان اینکه ارزشمندترین معارف، معارف الهی است تصریح کرد: جایگاه علما که عمری در راه خدا و علم دین برداشته‌اند بسیار بالا و با ارزش است.

دشتی با اشاره به اینکه رسیدن به نقطه شهادت نشان از درک معرفت الهی است خاطرنشان کرد: کسی که به علوم الهی دست می‌یابد، عاقبت زندگی خود را با شهادت طلب می‌کند چراکه شهادت نقطه اوج معرفت انسان به خداوند تبارک و تعال است.

وی، با بیان اینکه روحانیت در هر عرصه‌ای پیشرو و جان‌نثار است گفت: در انقلاب‌ مشروطه،  قیام 15 خرداد، قیام‌های گوناگون  در ایران قبل و بعدانقلاب روحانیت هدایت‌گر و پیش‌رو و جان‌نثار بوده است که نشان از اوج اخلاص این قشر تاثیرگذار در جامعه است.

امام جمعه موقت بوشهر با بیان اینکه حجت‌الاسلام شیخ ابوتراب عاشوری ازشهدای انقلاب در استان بوشهر نقش مهمی در به حرکت درآورند مردم داشت گفت: این شهید والامقام برای به ثمر رسیدن انقلاب از هیچ کوششی دریغ نکرد و بالاخره بدست دژخیمان پهلوی شهید شد.

دشتی با بیان اینکه شهدای روحانی سیره ارزرشمند ائمه اطهار(ع) را ترسیم کردند گفت: شهدای روحانی دو عنصر مهم معنویت و شهادت دارند که این دو عنصر دارای بالاترین ارزش الهی است.

وی با بیان اینکه شهدای روحانی در طول تاریخ شیعه چراغ روشنگری مسیر معنویت بودند گفت: شهدای روحانی خط سرخ شهادت را برای رسیدن به معبود انتخاب کردند که این مهم در تاریخ ثبت و ضبط است.

امام جمعه موقت بوشهربا اشاره به اینکه شهدای روحانی نقش مهمی در جامعه داشتند تاکید کرد: شهدای روحانی با داشتن دو عنصر روحانیت و شهادت نقش مهمی در عرصه‌های مختلف جامعه دارند که باید این جایگاه برای آحاد مختلف جامعه تبیین و ترسیم شود.

دشتی، بازخوانی زندگی شهدا را یک ضرورت دانست و گفت: برای حفظ انقلاب، زنده نگه داشتن یاد و خاطره شهدا اثربخش و تاثیرگذار است که در این راستا باید بیشتر تلاش شود./ تسنیم

ارسال نظر