کد خبر : 9728

نظر آیت الله صفایی در مورد نوروز

نظر آیت الله صفایی در مورد نوروز

بوشهر 24: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: نوروز مفاهیم معنوی و دینی بسیاری در خود نهفته دارد.

بوشهر 24: نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه بوشهر گفت: نوروز مفاهیم معنوی و دینی بسیاری در خود نهفته دارد.

به گزارش " بوشهر 24 "، آیت‌الله غلامعلی صفایی بوشهری ظهر چهارشنبه با حضور در یکی پایگاه‌های جمع‌آوری کمک‌های مردمی جشن نیکوکاری در بوشهر با تسلیت به مناسبت شهادت حضرت زهرا(س) اظهار داشت: حضرت فاطمه همواره بر لزوم کمک به هم‌نوع تاکید داشتند و خود نیز همواره در این راه حرکت می‌کردند.

وی اضافه کرد: در دین اسلام تاکید بسیار زیاد بر اهمیت کمک به همنوعان صورت گرفته است و همه باید تلاش کنیم تا با مشارکت در این برنامه‌ها توشه‌ای برای آخرت جمع کنیم.

امام جمعه بوشهر گفت: در آستانه سال جدید باید تلاش کنیم در حد توان به نیازمندان کمک کنیم تا مشکلی در آستانه سال نو نداشته باشند و بتوانند مایحتاج مورد نیاز خود را تهیه کنند.

وی با بیان اینکه نیکوکاری و احسان از فضائل اخلاقی انسان با ایمان است و در دین اسلام نیز تاکید زیادی بر آن شده است، اذعان داشت: مومنین شادی‌های خود را با دیگران تقسیم می‌کنند و خداوند نیز بر این موضوع تاکید زیادی داشته است.

آیت‌الله صفایی بوشهری با اشاره به تعالیم دین اسلام در مورد ایام نوروز، تصریح کرد: از تعالیم عید نوروز می‌توانیم به کمک به هم‌نوعان و دستگیری از مستمندان، صله رحم و فراموش نکردن سرای باقی اشاره کنیم.

وی با بیان اینکه نیکوکاران از مقام و رتبه بالایی نزد خدا برخوردار هستند،گفت: افرادی که می‌توانند در فعالیت‌های خیرخواهانه و کمک به دیگران شرکت کنند، باید در این امور خیر مشارکت کنند./ مهر

ارسال نظر