کد خبر : 9761

فرماندار گناوه؛ اجرای ویژه‌برنامه‌های فرهنگی در نوروز

فرماندار گناوه؛ اجرای ویژه‌برنامه‌های فرهنگی در نوروز

بوشهر 24: فرماندار شهرستان گناوه با تاکید بر لزوم اجرای ویژه‌برنامه‌های فرهنگی در نوروز، گفت: برنامه های جشن فرهنگ گناوه در نوروز نیز تداوم یابد.

بوشهر 24: فرماندار شهرستان گناوه با تاکید بر لزوم اجرای ویژه‌برنامه‌های فرهنگی در نوروز، گفت: برنامه های جشن فرهنگ گناوه در نوروز نیز تداوم یابد.

به گزارش " بوشهر 24 "، عبدالنبی یوسفی در زمینه نیاز شدید شهرستان گناوه به احداث موزه مردم شناسی اظهار داشت: تا به امروز از ناحیه دستگاه متولی هیچ طرحی به ما ارائه نشده است.

فرماندار شهرستان گناوه گفت: اعتقادم این است که در این زمینه در گام نخست باید به اطلاعات لازم تجهیز شویم و کسانی که متولی این کار هستند آمده و کار را دنبال کنند.

یوسفی بیان داشت: من با توجه به اعتقادی که به میراث گذشتگان و ضرورت احداث موزه های مرتبط دارم، اگر امکانات و تجهیزات لازم در این زمینه وجود داشته باشد، حتما پیگیری خواهم کرد که این طرح در اینجا فضاسازی و بستر آن آماده شود.

در زمینه مسائل فرهنگی مردم پای کار باشند

وی در پاسخ به پرسش مهر در زمینه برنامه فرمانداری گناوه برای کمک مالی شایسته به جشن فرهنگ گناوه با توجه به رویکرد مردمی بودن آن در سال آینده ادامه داد: بله ما در همین جشن نیز تلاش کرده ایم که مشارکت کنیم؛ چرا که کاری ارزشمند است.

یوسفی اضافه کرد: معتقدم که اگر مردم پای کار باشند و به ویژه در زمینه مسائل فرهنگی مردم پای کار باشند تا سیستم دولتی، خیلی بیشتر می تواند مستمر و استمرار داشته و در پایداری و غنای آن می تواند ارزشمند باشد.

وی تصریح کرد: به همین دلیل این گروهی را که بانی این کار هستند بارها و بارها تمجید و توصیف کرده ایم و مطمئنا در راستای اجرای آن هر آنچه از دست ما برآید حتما با افتخار کمک خواهیم کرد.

تاثیرگذاری جشن فرهنگ گناوه در حوزه گردشگری فرهنگی

یوسفی در پاسخ به پرسش مهر در زمینه میزان تاثیرگذاری جشن فرهنگ گناوه در حوزه گردشگری فرهنگی افزود: اعتقادم بر این است که در حوزه گردشگری باید نخست زیرساخت های لازم را آماده کنیم.

فرماندار شهرستان گناوه گفت: این ساحل زیبایی که در ایام تعطیل در طول سال شاهد حضور انبوه جمعیت گردشگران در آن هستیم، متاسفانه به دلیل ریختن فاضلاب به دریا مردم و گردشگران از آن رنج می برند.

یوسفی خاطرنشان ساخت: امسال با اختصاص مبلغی بیش از چهار میلیارد تومان به طرح فاضلاب ساحل گناوه تقریبا سه، چهار نقطه از ورودی های فاضلاب به ساحل گناوه و دریا جمع آوری می شود.

وی در ادامه افزود: اگر این زیرساخت ها آماده شود و اعتبارات بعدی ما در راستای سرمایه گذاری در حوزه گردشگری خواهد رفت.

یوسفی تاکید کرد: ما به جای تاثیر پذیرفتن از گردشگری که وارد شهرستان می شود، باید تاثیرگذار باشیم و نیاز است تا هر چه بیشتر بر غنای مساءل فرهنگی ما که زمینه سازی آن در اینجاست افزوده شود.

ویژه‌برنامه های فرهنگی شهرستان گناوه طی ایام نوروز

وی متذکر شد: اعتقادم این است که در ایام نوروز این جشن فرهنگ ما تمدید شده و مردم از آن استفاده کنند تا گردشگران صرفا برای ساحل و بازار ما به گناوه سفر نکنند و بلکه بتوانند ایام خوشی را در اینجا سپری کنند.

فرماندار شهرستان گناوه گفت: ما از همین فضایی که در کنار ساحل با این جمعیت فراوانی که به این محدوده مراجعه می کنند را در اختیار داریم ولی چقدر از این فضا در راستای برنامه های فرهنگی بهره برداری و استفاده می کنیم.

یوسفی ابراز داشت: قطعا همین استقبال پرشوری را که از برنامه های فرهنگی در مجتمع فرهنگی هنری خلیج فارس شاهد هستیم، مردمی دیگری نیز که به محدوده ساحل شهر مراجعه می کنند، از برنامه های فرهنگی استقبال خواهند کرد.

وی عنوان کرد: معتقدم که در ایام نوروز و در ایامی که تعطیلات است تلاش کنیم که از همین فضاهایی که زمینه خوبی دارد و می توانیم از آنها استفاده کنیم، حداکثر استفاده را در زمینه تءاتر، نمایش، موسیقی و ... داشته باشیم و بستری باشد که مردم بتوانند از آن استفاده کنند.

نظر فرماندار در مورد ایجاد سالن جدید در گناوه

یوسفی در پاسخ به پرسش مهر در زمینه لزوم احداث یک سالن با ظرفیت سه برابر ظرفیت فعلی سالن مجتمع فرهنگی هنری خلیج فارس در شهر گناوه برای برنامه های مختلف افزود: در این شرایط باید دستگاه متولی با توجه به بحث فنی قضیه باید طرح توجیهی و فنی خود را ارائه کند.

وی در ادامه بیان کرد: با بررسی که می کنیم اگر توجیه داشته باشد و با توجه به اعتباراتی که در این حوزه دیده می شود، قطعا همکاری می کنیم؛ اما اعتقادم این است که استفاده از فضاهای موجود خیلی می تواند اثرگذار باشد.

فرماندار شهرستان گناوه در پایان گفت: قطعا اگر احساس کنیم که احداث سالنی با این گنجایش در گناوه لازم است به افزایش بنا و طرح کمک خواهیم کرد./ مهر

ارسال نظر