کد خبر : 9811

۱۴۰ هنرمند در نمایش فصل شیدایی در بوشهر هنرنمایی می‌کنند

 ۱۴۰ هنرمند در نمایش فصل شیدایی در بوشهر هنرنمایی می‌کنند

بوشهر 24: کارگردان نمایش فصل شیدایی گفت: نمایش فصل شیدایی که روایت‌گر زمان خلقت انسان تا زمان ظهور امام زمان(عج) است در آن بیش از ۱۴۰ هنرمند هنرنمایی می‌کنند که ۸۰ نفر آنان هنرمندان استان بوشهر هستند.

بوشهر 24: کارگردان نمایش فصل شیدایی گفت: نمایش فصل شیدایی که روایت‌گر زمان خلقت انسان تا زمان ظهور امام زمان(عج) است در آن بیش از ۱۴۰ هنرمند هنرنمایی می‌کنند که ۸۰ نفر آنان هنرمندان استان بوشهر هستند.

به گزارش " بوشهر 24 "، سعید اسماعیلی با بیان اینکه فصل شیدایی برای نخستین بار در سال 1384 در منطقه شوش استان خوزستان کلید خورد اظهار داشت: استان بوشهر اکنون یازدهمین استان کشور است که نمایش فصل شیدایی مورد بازدید مردم قرار می‌گیرد.

وی با بیان اینکه نمایش فصل شیدایی هر شب در پارک لیان بوشهر بر روی صحنه می‌رود گفت: نمایش فصل شیدایی از 12 اسفند بر روی صحنه رفته است که هر شب بیش از 3 هزار نفر از این نمایش دیدن کنند.

کارگردان نمایش فصل شیدایی با بیان اینکه این نمایش 10 شب دربوشهر ارائه می‌شود خاطرنشان کرد: این نمایش تا 22 اسفند در پارک لیان به صورت رایگان نمایش داده می‌شود و تمام قشرها و مجموعه‌ها از این نمایش دیدن می‌کنند.

اسماعیلی با اشاره به اینکه استقبال این نمایش در بوشهر مطلوب است بیان کرد: استقبال مردم بوشهر از این نمایش مطلوب است بگونه‌ای که  هر شب بیش از 3 هزار نفر ازاین نمایش که بزرگترین رویداد فرهنگی کشور دیدن می‌کنند.

وی، با بیان اینکه  نمایش فصل شیدایی با همکاری مرکز هنرهای نمایشی انقلاب اسلامی (مهنا) به روی صحنه رفته است گفت: این نمایش از زمان خلقت انسان تا زمان ظهورامام زمان(عج) از سوی هنرمندان روایت می‌شود.

کارگردان نمایش فصل شیدایی  با بیان اینکه در نمایش فصل شیدایی بخشی‌هایی از تاریخ صدر انقلاب تا دوران مقدس ارائه می‌شود تصریح کرد: در این نمایش بیش از 140  هنرمند هنرنمایی می‌کنند که 80 نفر از هنرمندان در این نمایش  بومی استان بوشهر هستند.

اسماعیلی با اشاره به اینکه در نمایش فصل شیدایی در بوشهر رشادت‌های شهید مهدوی در مبارزه مستقیم با آمریکا در خلیج فارس به تصویر کشیده شده بیان کرد: شهید مهدوی در مبارزه با آمریکا با همکاری همرزمانش در سال 1366 برای اجرای فرامین رهبر کبیر انقلاب اسلامی در میان امواج متلاطم دریا ضربات مهلکی به آمریکا وارد می‌کند که در نمایش فصل شیدایی بخشی از این حماسه ارائه می‌شود.

وی تاکید کرد: حماسه شهید مهدوی در مبارزه با آمریکا در آبهای خلیج فارس در فصل شیدایی تحول مهمی در این نمایش ایجاد کرده است.

کارگردان نمایش فصل شیدایی  با اشاره به سختی‌ها برای ایجاد لوکیشن‌ها و ایجاد فضا سازی تصریح کرد: هنرمندان فصل شیدایی با عشق و علاقه به هنرمندی می‌پردازند که این مهم سبب استقبال پرشور مردم استان بوشهر از آن شده است.

اسماعیلی با بیان اینکه نظرات بینندگان در فصل شیدایی جویا می‌شویم گفت: پیامک‌های بینندگان بوشهری از دیدن نمایش فصل شیدایی حاکی ازآن است که این نمایش در دل مردم جا گرفته است بگونه‌ای که مردم از تحولات روحی و انقلاب‌های درونی‌شان به ما خبر دادند.

وی، با بیان اینکه نمایش فصل شیدایی پاسخگوی شبهات فرقه‌های تکفیری و ضاله است خاطرنشان کرد: تبلیغ مفاهیم و آموزه‌های اسلامی انقلابی با استفاده از ظرفیت‌های هنری، ترویج فرهنگ ایثار و شهادت در طول تاریخ تشیع، پاسخگویی به شبهات رایج فرقه‌های تکفیری و ضاله، تاکید بر حقانیت مکتب تشیع   از مهمترین مولفه‌های این نمایش دو ساعته است.

کارگردان نمایش فصل شیدایی تصریح کرد: در نمایش فصل شیدایی داستان‌هایی ازخلقت آدم وهبوط او به زمین، بعثت پیامبر اکرم(ص) و روز مباهله، وقایع غدیرخم وشهادت حضرت فاطمه زهرا(س) به بینندگان عرضه می‌شود.

اسماعیلی، بی‌وفایی اصحاب امیرمومنان(ع)، موعظه‌های امام مجتبی(ع) و وقایع دلخراش و مصائب کربلا، صحنه‌های جذاب و تاثیر گذار از پیروزی انقلاب اسلامی و ورود حضرت امام(راحل) به کشور، هشت سال دفاع مقدس و حماسه شهدای استان بوشهر در نبرد مستقیم با آمریکا درخلیج فارس و ظهور امام زمان(عج) را از دیگر قسمت‌های نمایش فصل شیدایی دانست.

ارسال نظر