کد خبر : 9961

حجت الاسلام هاشمی نژاد: مسئولین اجازه ندهند غارت فرهنگی اتفاق بیفتد

حجت الاسلام هاشمی نژاد: مسئولین اجازه ندهند غارت فرهنگی اتفاق بیفتد

بوشهر 24: امام جمعه و رئیس ستاد احیاء امر به معروف و نهی از منکر عسلویه گفت: اجازه ندهید خرده‌فرهنگ‌های بیگانه فرهنگ بکر ما را دست‌خورده کنند.

به گزارش "بوشهر 24"، حجت‌الاسلام سید علی هاشمی‌نژاد در سومین جلسه احیای امر به معروف و نهی از منکر و شورای فرهنگ عمومی شهرستان عسلویه ضمن تشکر و قدردانی از حضور یکایک شرکت‌کنندگان در جلسه و با گلایه از عدم حضور بعضی از مسئولین اظهار داشت: تعدد جلسات و تعداد افراد حاضر در این نوع جلسات باعث همفکری بیشتر و نتیجه مطلوب‌تری می‌شود.

وی افزود: با نزدیک شدن ایام نوروز و ورود مسافران عزیز نوروزی به این شهر باید برای امنیت سواحل عسلویه و همین طور سواحل اطراف فکری اصولی و اساسی کرد و نظر به اینکه پیشگیری بهتر از درمان است نباید اجازه داد که مسائل به اندازه‌ای حاد شود که نیاز به درمان احساس شود.

امام جمعه عسلویه خاطرنشان کرد: نباید از کلمه امنیت فقط یک بعد امنیت اجتماعی برداشت شود بلکه در این ایام موضوع امنیت اخلاقی به مراتب مهم‌تر است.

وی بیان کرد: ما فقط و فقط نباید نگران مسائل مالی مسافران باشیم بلکه باید تمهیداتی اندیشیده شود که رعایت اخلاق در درجه اول اهمیت واقع شود به ویژه با توجه به مقارن شدن ایام ابتدایی سال جدید با دهه فاطمیه تلاش بیشتری از طرف مسئولین طلب می‌کند، پس اهمیت موضوع امنیت دینی مردم بیشتر از مواقع دیگر احساس می‌شود.

هاشمی‌نژاد همچنین ابراز داشت: مسئولین فرهنگی شهر باید طوری برنامه‌ریزی کنند که حضور گردشگران فقط به علت خوبی آب و هوای این قسمت در تعطیلات سال نو نباشد بلکه اقداماتی انجام شود تا مسافران نوروزی با آداب و رسوم و سنت‌های این منطقه آشنا شوند و با دستی پر به لحاظ شناخت فرهنگ و هنرهای این مناطق به شهرهای خود بازگردند.

وی به بکر بودن این منطقه اشاره کرد و اظهار داشت: نباید اجازه داد که فرهنگ دست‌نخورده این مناطق با ورود برخی خرده‌فرهنگ‌های بیگانه و غربی دست‌خورده شود و این مهم تلاش جمعی نیاز دارد.

این مسئول یادآور شد: همه مسئولین باید توان بگذارند تا فرهنگ جامعه ما غالب باشد نه فرهنگ بیگانه که این سفرهای نوروزی بهترین موقعیت برای شناساندن فرهنگ  غنی این مرز و بوم است .

وی در ادامه با اشاره به  فرمایشات رهبر معظم انقلاب پیرامون اهمیت موضوع فرهنگ و ترویج فرهنگ نماز متذکر شد: این امر حاصل نخواهد شد مگر به تلاش تک‌تک افراد خانواده در عمل به مسائل و موضوعات دینی و اخلاقی.

امام جمعه عسلویه اضافه کرد: هر کدام از ما در قبال فرهنگ عمومی کشور مسئولیت عرفی و شرعی داریم و فردای قیامت در برابر حضرت حق باید پاسخگو باشیم و نباید اجازه دهیم که کشور ما دچار شبیخون فرهنگی شود.

وی در پایان سخنانش از مسئولین فرهنگی حاضر در جلسه خواست تا تمام تلاش خود را به کار گیرند که در ایام آغاز سال جدید که مقارن با دهه فاطمیه است، خدای ناخواسته به ساحت مقدس حضرت فاطمه زهرا (س) بی‌حرمتی نشود./فارس

ارسال نظر