کد خبر : 60

دشتی ها/ از خواب شب بهاری تا زلزله بامدادی!

دشتی ها/ از خواب شب بهاری تا زلزله بامدادی!

بوشهر ۲۴/ سرویس وبلاگستان: وبلاگ دشتی ها از قدیمی ترین وبلاگ هایی شهرستان دشتی است که از سال ۱۳۸۶ تاکنون به صورت منظم توسط" محمد م" به روز می شود. بیشتر محتوای این وبلاگ را اخبار شهرستان دشتی و معرفی شخصیت ها و بزرگان این دیار تشکیل می دهد.

بوشهر ۲۴/ سرویس وبلاگستان: وبلاگ دشتی ها از قدیمی ترین وبلاگ هایی شهرستان دشتی است که از سال ۱۳۸۶ تاکنون به صورت منظم توسط " محمد م" به روز می شود. بیشتر محتوای این وبلاگ را اخبار شهرستان دشتی و معرفی شخصیت ها و بزرگان این دیار تشکیل می دهد. آخرین مطلب این وبلاگ به زلزله ای که در این شب های بهاری دل مردم دشتی را لرزاند، اختصاص دارد.

در این شبهای کوتاه بهاری که می شود بهترین خوابهای ممکن را در دشتی کرد در حالیکه مولون بادی حوالی خانه هایمان می وزد و هنوز از آن تش بادهای همیشگی دیارمان خبری نیست و براحتی بی پوشن و بی کولر راحت می شود خواب ناز را با صبح بهاری پیوند زد اماناگهان در اوج خواب بی مقدمه در حال وهم آلود بیدار شی سراسر رعب فرابگیردت با اخمی و لعنی لابلای ذکری از حق مانده از اتفاق افتاده با یاد تلخ لرزه های یکسال پیش… اینها را بی مقدمه گفتم که بگم شب گذشته نیز در اوج خواب شب بهاری دشتی ها بی خواب شدند دقیقن و طبق ثبت دستگاه لرزه نگاری شنبه زلزله ای ب قدرت ۵.۱ ریشتر ساعت ۴: ۱ بامداد از شنبه تا کاکی و خورموج را لرزاندتا تیتر یک سایت های استان شویم! . . و حتی لرزش هایش در شهرستان های تنگستان و بوشهر نیز احساس شد.

این تنها زلزله این شب فروردینی نبود چرا که دستگاه زلزله سنج خورموج نیز در ساعت۵.۴۲ بامداد نیز زمین لرزه ۳.۴ ریشتری در عمق ۱۵ کیلومتری زمین  ثبت کرد. تا با این دو زمین لرزه این شب با خواب ناقص ما دشتی ها با طلوع امروز پیوند خورد…

خوشبختانه به گزارش های متعد خسارت مالی و جانی نداشته است این دو زمین لرزه شبانه اما با تماسهایی که نگارنده با ساکنان شهر شنبه داشتم گزارش هایی مبنی بر ایجاد ترکهایی کم و بیش محسوس را خانه های نوساز ایجاد کرده است متاسفانه! در ضمن فرمانداری نیز اعلام کرده تیم های امدادی از شهرستان دشتی و شهرستان های اطراف به منظور امدادرسانی در حالت آماده باش هستند.

وبلاگ دشتی ها

ارسال نظر