کد خبر : 15025

در مسابقات قهرمانی آسیا در ژاپن؛

جوان بوشهری اولین مدال تاریخ ژیمناستیک ایران را کسب کرد

جوان بوشهری اولین مدال تاریخ ژیمناستیک ایران  را کسب کرد

بوشهر24: جامعی پس از رقابت با حریفانی از کشورهای ژاپن، چین، کره و... توانست با کسب امتیاز 675/14 برای اولین بار در رقابت‌های قهرمانی آسیا صاحب مدال شود.

بوشهر24: در پایان مسابقات ژیمناستیک قهرمانی مردان آسیا در هیروشیمای ژاپن، عبدالله جامعی ورزشکار بوشهری در خرک حلقه توانست نخستین مدال تاریخ ژیمناستیک ایران در مسابقات آسیایی را کسب و به مدال برنز آسیا دست پیدا کند.

به گزارش " بوشهر24 "، فینال رقابت‌های قهرمانی ژیمناستیک آسیا به میزبانی ژاپن در رشته خرک حلقه در حالی به پایان رسید که نماینده ایران برای نخستن بار عنوان سوم این ماده را در این دوره از بازی‌ها به خود اختصاص داد و مدال برنز را به گردن آویخت.

عبدالله جامعی که برای نخستین بار در رقابت‌های قهرمانی آسیایی شرکت کرده است، توانست با امتیاز 35/14 از بین 29 شرکت‌کننده هفتم شود و به فینال تک‌اسباب خرک حلقه راه یابد.

وی پس از رقابت با حریفانی از کشورهای ژاپن، چین، کره و... توانست با کسب امتیاز 675/14 عنوان سوم را کسب کند و برای اولین بار مدال برنز رقابت‌های قهرمانی آسیا را در اولین حضورش به گردن آویزد و در ژیمناستیک تاریخ‌ساز شود.

این مدال در تاریخ 80 ساله این رشته در کشورمان بی‌نظیر است

اسماعیل خرسندل، مربی بدنسازی تیم ملی ژیمناستیک بزرگسالان ایران در گفتگو با ایرنا، گفت: کسب مدال برنز در رقابت های ژیمناستیک هنری قهرمانی آسیا، در تاریخ ۸۰ ساله این رشته در کشورمان بی سابقه است.

وی افزود: اردوهای تیم ملی ژیمناستیک بزرگسالان ایران از شش ماه گذشته در شهرهای کیش و تهران به صورت مستمر برگزار شد و علاوه بر آن فدراسیون طرح استعدادیابی را در استانهای کشور در حال اجرا داشت که در بوشهر عبدالله جامعی شناسایی شد و پیش بینی داشتیم که اگر وی تمرینات مستمری داشته باشد، می تواند موفق عمل کند.

خرسند اظهار داشت: این ژیمناست ۱۹ ساله بوشهری تمرینات و خواسته های کادر فنی و تمرینات سخت بدنسازی را با جدیت انجام داد و کادر فنی در انتخاب جامعی در وسیله دار حلقه ریسک بزرگی انجام داد و ۱۵ روز قبل از آغاز رقابت های قهرمانی آسیا در هیروشیما ژاپن با توجه عملکرد خوب وی، در کنار حریف سرسخت و با تجربه ای همچون سعیدرضا کیخا به این مسابقات اعزام شد.

وی ادامه داد: جامعی در فینال خرک حلقه در حضور نمایندگان چین، ژاپن و کره جنوبی به عنوان قدرتهای ژیمناستیک جهان این عنوان را کسب کرد که هیچ فردی هم چنین پیش بینی نمی کرد.

آیا ورزشکار بوشهری به المپیک می‌رود؟

خرسندل در پاسخ به این سوال که با توجه به مدال برنز عبدالله جامعی آیا امیدواری برای کسب اولین سهمیه المپیک تاریخ ژیمناستیک ایران وجود دارد یا خیر؟ گفت: البته دو ژیمناست کشورمان سابقه حضور در بازیهای المپیک ۱۹۶۴ توکیو ژاپن را دارند چرا که در آن برهه از زمان رقابت های انتخابی و کسب سهمیه وجود نداشت اما اکنون کسب سهمیه المپیک بسیار مشکل و باید مسابقات مختلفی را پشت سر گذاشت.

وی بیان داشت: کسب سهمیه المپیک در رشته ژیمناستیک کار سخت و پیچیده ای است و به نظر می رسد عبدالله جامعی باید در رقابت های بین المللی گلاسکو در اسکاتلند نیز شرکت کند و یا اینکه از سهمیه وایت کارت که کمیته بین المللی المپیک به کشورها می دهد، استفاده کنیم.

ارسال نظر