کد خبر : 18213

782 نفر در معادن دشتی اشتغال دارند

782 نفر در معادن دشتی اشتغال دارند

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت دشتی استان بوشهر گفت: در زمان حاضر 99 معدن در این شهرستان وجود دارد که 53 معدن با سرمایه‌ گذاری 375 میلیارد ریال فعال و زمینه اشتغال 782 نفر را فراهم کرده است.

به گزارش بوشهر24،داریوش رزمی روز چهارشنبه در نشست با خبرنگاران افزود: شهرستان دشتی با دارا بودن بیش از 30 درصد معادن استان بوشهر مقام اول این استان را در این بخش به خود اختصاص داده است.

وی اضافه کرد: کارخانه سیمان مند بزرگترین و مهمترین واحد صنعتی و معدنی شهرستان دشتی با 98 درصد پیشرفت فیزیکی در آستانه راه اندازی است که راه اندازی آن تاثیر بسیار بزرگی در توسعه پایدار و اشتغال زایی در این شهرستان دارد.

رزمی، به ظرفیت های دشتی برای سرمایه گذاری و توسعه شهرستان اشاره کرد و ادامه داد: شهرک صنعتی خورموج مرکز شهرستان دشتی در زمینی به مساحت 102 هکتار در بهترین نقطه شهرستان و در حاشیه بزرگراه خورموج بوشهر واقع شده است.

وی اضافه کرد: این شهرک صنعتی دارای همه زیرساخت‌های لازم شامل برق، آب، تلفن، اینترنت، راه دسترسی آسفالت، روشنایی معابر و فضای سبز است که آماده سرمایه گذاری و راه اندازی واحدهای تولیدی است.

رزمی گفت: همچنین دومین نیروگاه خورشیدی با سرمایه‌گذاری 40 میلیارد ریال توسط بخش خصوصی در شهرک صنعتی خورموج دردست اجراست.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان دشتی افزود: وجود ذخایر عظیم نفت و گاز در کوه مند و معادن سنگ لاشه، آهک، سیمان، نمک دردشتی آماده سرمایه گذاری برای ایجاد صنایع مرتبط با صادرات است.

رزمی اضافه کرد: در 10 ماه سال جاری در بخش صنعت 46 پروانه بهره‌ برداری با اشتغال زایی 664 نفر صادر شده و 44 واحد نیز جواز تاسیس دریافت کرده‌اند.

وی از توجه و حمایت رسانه ها برای توسعه صنعت ومعدن دشتی تقدیر کرد و افزود: فعالیت آزاد و منتقدانه رسانه‌ها سبب شفاف شدن فضای کسب و کار و نظارت بر کارکرد مدیران و دسترسی آسان و فراگیر همه اقشار به اطلاعات مورد نیاز توسعه هر منطقه ای می شود.

شهرستان دشتی با 86 هزار نفر جمعیت در 80 کیلومتری جنوب بوشهر واقع است./ایرنا

 

ارسال نظر