کد خبر : 2901

اعزام سنگنورد بوشهری به مسابقات انتخابی آسیا

اعزام سنگنورد بوشهری به مسابقات انتخابی آسیا

بوشهر24: رئیس هیئت کوهنوردی شهرستان بوشهر از اعزام سنگنورد بوشهری به مسابقات قهرمانی کشور و انتخابی مسابقات آسیایی مالزی خبر داد.

به گزارش "بوشهر24" علی‌اکبر گلستانی اظهار داشت: امیرحسین رضایی سنگ‌نورد نوجوان بوشهری که در سابقه 5 سال سنگ‌نوردی، نایب قهرمانی کشور را در کارنامه دارد به مسابقات صعودهای ورزشی (سنگ‌نوردی سالنی) قهرمانی کشور و انتخابی تیم ملی در رده سنی جوانان و نوجوانان در زنجان اعزام شد.

رئیس هیئت کوهنوردی شهرستان بوشهر افزود: هر چند متاسفانه چون گذشته خبری از حمایت‌های مالی اداره کل ورزش و هیئت کوهنوردی استان برای حمایت از قهرمانان سنگ‌نورد بوشهری نیست و تلاش‌های صورت گرفته برای حمایت‌های مسئولان شهرستان بی‌نتیجه مانده است.

وی ادامه داد: این دومین اعزامی است که در سال جاری با هزینه شخصی صورت می‌گیرد و این در حالی است که قهرمانان شایسته استان در فقر امکانات و حمایت‌ها، افتخاراتی را برای استان رقم زده که اگر مسئولان با تمام امکانات می‌خواستند آنرا تکرار کنند ممکن نخواهد بود.

گلستانی خاطرنشان کرد: این بی‎تفاوتی و پاسخ‌های پس از موعد سرانجام خوبی نخواهد داشت و شایسته استانی نیست که نمی‌تواند یک سالن تمرینی را برای ورزشکارانی که بین بیش از 20 استانی که در این حوزه فعالیت مستمر دارد و توانسته همیشه شایستگی خود را برای قهرمانی اثبات کند تامین کند.

رئیس هیئت کوهنوردی شهرستان بوشهر گفت: در مسابقات زنجان نوجوانان و جوانان سنگ‌نورد تا سوم شهریور در بخش آقایان و ششم و هفتم شهریورماه در بخش دختران پیگیری خواهد شد.

وی یادآور شد: امیرحسین رضایی در این مسابقات در دو گرایش سرطناب  (دیواره بلند) و بولدرینگ (دیواره کوتاه) شرکت خواهد کرد که با توجه به آمادگی وی امیدواریم در هر دو گرایش بتواند قهرمانی را کسب کند.

رئیس هیئت کوهنوردی شهرستان بوشهر خاطرنشان کرد: این مسابقه انتخابی تیم ملی برای شرکت در مسابقات آسیایی مهرماه در مالزی است./فارس

ارسال نظر