کد خبر : 469

آغاز فعالیت آکادمی پیشرفته فوتبال پارس دشتستان

آغاز فعالیت آکادمی پیشرفته فوتبال پارس دشتستان

بوشهر24: دلگرم گفت: مدرسه فوتبال پارس اولین قدم ما در شکل دهی آکادمی ایجاد یک مدرسه فوتبال ممتاز است و در این راستا بیش از آنکه به کمیت بپردازیم به کیفیت کار چشم دوخته ایم برای ما تعداد ثبت نام کنندگان اصلا مهم نیست چرا که دید اقتصادی نسبت به کار نداریم

بوشهر24: دلگرم گفت: مدرسه فوتبال پارس اولین قدم ما در شکل دهی آکادمی ایجاد یک مدرسه فوتبال ممتاز است و در این راستا بیش از آنکه به کمیت بپردازیم به کیفیت کار چشم دوخته ایم برای ما تعداد ثبت نام کنندگان اصلا مهم نیست چرا که دید اقتصادی نسبت به کار نداریم.

به گزارش "بوشهر24"،  سال 87-88 بود که با توجه به جایگاه و نقش فوتبال در جامعه و وجود استعدادهای درخشانی در این زمینه در سطح شهرستان و استان ، از سوی مهندس غلامرضا دلگرم مربی قابل فوتبال استانمان صحبتهایی مبنی بر ضرورت ایجاد آکادمی فوتبال در سطح شهرستان  در جامعه ورزشی به گوش می رسید تا آنجا که این مسئله به مسئولان شهرستان نیز کشیده شد . علی رغم امیدی که این ایده در بین جامعه فوتبال بوجود آورده بود اما بدلیل عدم حمایتهای لازم توسط مسئولین این تفکر در اتاقهای فرمانداری شهرستان تا به امروز خاک خورد .
اما اینک امیدهای بر باد رفته مجددا دارد به فوتبال از بین رفته شهرستان برمیگردد و شاید که شکل گیری این امیدواریها رنگ زندگی بر فوتبال مرده ی شهر ما بپاشاند. چرا که برخی از بیلبوردهای تبلیغاتی شهر این روزها به بنرهایی مزین شده مبنی بر ایجاد مدرسه فوتبال پارس آنهم با مدیریت فنی مربی ارزنده فوتبال استان و کشور مهندس غلامرضا دلگرم ، طبق صحبتهایی که از نزدیکان ایشان شنیده میشود گامهای بعدی پس از ایجاد این مدرسه فوتبال تاسیس آکادمی باشگاه میباشد . به همین جهت بر آن شدیم تا با مهندس دلگرم در این رابطه هم کلام شویم.

آکادمی پیشرفته فوتبال پارس دشتستان+مدرسه فوتبال پارس

مهندس دلگرم ما در یک سال اخیر بیشتر عادت داشتیم در مورد تیم دوست داشتنی فصل قبل ایرانجوان و  همچنین حال و هوای رقابتهای دسته اول کشور را از شما جویا شویم اما امروز بیشتر در مورد فوتبال پایه ، مدرسه فوتبال پارس و آکادمی فوتبال صحبت خواهیم کرد .
خواهش می کنم بنده در خدمتتان هستم .
ایده ی تاسیس آکادمی فوتبال در سطح شهرستان از سوی شما دقیقا به چه سالی برمیگردد ؟
با توجه به پتانسیلهای موجود در زمینه فوتبال در جامعه ی ما و نداشتن هیچ گونه نماینده ای در فوتبال سطح اول کشورمان در سالهای اخیر و همچنین داشتن کمترین سهم ممکن در گردش مالی که در این چرخه اقتصادی وجود داشت ضرورت سرمایه گذاری بر روی استعدادهای فوتبالی جامعه و پرورش آنها آنهم بصورت مدون و علمی جهت ورود به سطح اول فوتبال کشور به چشم می خورد که از کارآمدترین راهها تاسیس آکادمی فوتبال بود که بنده در سال 87 با وقت گذاشتن روی این مهم تحقیق گسترده ای در این زمینه انجام داده و در اردیبهشت سال 88 بود که ماحصل تحقیقات بعمل آمده طی نامه ای تحت عنوان ضرورت تاسیس آکادمی فوتبال به آقای معلم رئیس وقت اداره تربیت بدنی (اداره ورزش و جوانان فعلی ) تحویل داده و طی نشستهایی که با یکدیگر داشتیم وی ضمن استقبال از این موضوع طی نامه ای موضوع را به فرماندار وقت جناب آقای زارعی ارجاع دادند تا در کمیته برنامه ریزی شهرستان مطرح شود که تا بحال پس از گذشت 5 سال هیچ گونه عکس العملی از سوی مسئولین ذی ربط نسبت به این موضوع دیده نشده است !!!

آکادمی پیشرفته فوتبال پارس دشتستان+مدرسه فوتبال پارس

این روزها خبرهایی مبنی بر تاسیس آکادمی فوتبال توسط شما و دیگر همکارانتان به گوش می رسد که شاید این به ایده گذشته اتان جامعه عمل پوشانده شود . این امر سبب خوشحالی جامعه فوتبال شهرستان  گردیده لطفا در این مورد صحبت میفرمایید .
در آبان ماه سال گذشته بود که توسط دوستان مشترکمان ، بنده و جناب آقای دکتر گودرزی با یکدیگر آشنا شدیم و از آنجا که ایشان خود از استعدادهای سوخته نسلهای گذشته جامعه ورزش ما محسوب میشود و مهمتر از همه اینکه دارای افق و دورنمای روشنی نسبت به ورزش و اقتصاد حاکم برجامعه ورزش هستند طی جلسات متعددی که با یکدیگر داشتیم ، در صدد راه اندازی آکادمی فوتبال آنهم با ساختار اساسی خود برآمدیم . که وظیفه برنامه ریزی و مدیریت مسائل فنی آن به بنده محول گردید و آقای دکتر و با همکاری اعضای محترم هیئت مدیره مامور تاسیس سخت افزار باشگاه گردیدند.

در این راستا در کنار تاسیس باشگاه اقدام به تشکیل هیئت مدیره ای توانمند و کارا شامل آقایان دکتر گودرزی ، حاج حبیب پورمند ، نادر آزاده ، سید محسن موسوی ، حمید ایزدپناه ، سعید اسماعیلی نمودند که همه این عزیزان در زمینه های مختلف بلاخص ورزش دارای تجربه و توانمندیهای بلقوه ای هستند . که میتوانند مکمل خوبی برای یکدیگر باشند و با همکاری با همدیگر مجموعه ی منسجمی را شکل دهند .
در گام نخست ما در زمینه نرم افزاری کار خود را در چارچوب مدرسه فوتبال ممتاز پارس با بکار گیری مربیان با شخصیت و توانمند آغاز نموده که در گام بعد پس از پایان هر دوره ، با شناسایی استعدادهای برتر آنها را تحت بورسیه ورزشی درآورده که در ابعاد فنی زیر نظر مربیان مربوطه و پزشک متخصص تغذیه و در ابعاد روحی و روانی نیز تحت نظر دکتر روانشناس و کارشناس مذهبی در کنار بالا بردن قابلیتهای فنی فوتبال آموزان سعی در شکل دهی شخصیت ورزشی آنها و ایجاد دیدی انسانی و اخلاق محور توام با نگرشی مثبت نسبت به محیط اطراف خود خواهیم بود .

که در سالهای آتی بورسیه تحصیلی را نیز برای استعدادهای برتر در نظر گرفته تا آنها در مدرسه ای تحت نظر آکادمی به تحصیل خود ادامه دهند و با نظارت آکادمی بر عملکرد تحصیلی اشان ، آنها را به ورزشکارانی تبدیل نماییم که در کنار مسائل فنی در زمینه های شخصیتی و تحصیلی نیز به رشد قابل قبولی دست یابند .
اما در زمینه سخت افزاری که دغدغه اساسی همه ماهاست اعضای محترم  هیئت مدیره در نخستین گام خود درصدد فراهم نمودن زمینی به مساحت 12 الی 15 هکتار هستند تا بتوانند در یک پروسه زمانی معین و تدوین شده اقدام به تاسیس یک مجموعه ورزشی ، فرهنگی و تفریحی با تمام امکانات خود نمایند . که این امر میسر نمیگردد جز در سایه همکاری و حمایت همه جانبه مسئولین عالیرتبه شهرستان و استان .
در اینصورت است که ما با تقسیم بندی استانمان به مناطق متفاوت و گماردن سر استعداد یابها و در استعداد یابها در هر منطقه اقدام به کشف استعدادهای برترنموده و با پرورش آنها میتوانیم بدون هیچگونه دغدغه ای با تکیه بر نیروهای بومی در سطح اول کشور نه تنها اقدام به تیمداری نماییم بلکه بازیکنانی را به تیمهای دیگر صادر نماییم .
و اما مدرسه فوتبال پارس ...
اولین قدم ما در شکل دهی آکادمی ایجاد یک مدرسه فوتبال ممتاز است و در این راستا بیش از آنکه به کمیت بپردازیم به کیفیت کار چشم دوخته ایم برای ما تعداد ثبت نام کنندگان اصلا مهم نیست چرا که دید اقتصادی نسبت به کار نداریم و مطمئنا با همکاری سایر مربیان شاغل در مدرسه فوتبال پارس یک طرح و متد جدیدی را در نحوه آموزش مدارس فوتبال مشاهده خواهیم کرد .

امیدوارم اولین گروه از استعدادها را برای تحت بورسیه قرار دادن در آکادمی در بین این فوتبال آموزان ثبت نام کننده در مدرسه شناسایی نماییم .
مهندس دلگرم شما فرمودید مدرسه فوتبال ممتاز ، مدرسه فوتبال پارس چه وجه تمایزی نسبت به بقیه مدارس فوتبال خواهد داشت ؟
مدارس فوتبال ممتاز طبق تعریف آکادمی تیمهای ملی تعریف و استانداردهای خاص خود را داراست که علاوه بر استفاده از زمین مناسب ، در تمرینات ازامکانات کمک آموزشی مناسب و استاندارد استفاده شود

در پایان هر جلسه تمرین از فوتبال آموزان پذیرایی بعمل خواهد آمد ، از حضور بازیکنان نامی کشور جهت شرکت در کلاسها و ایجاد انگیزه بین فوتبال آموزان استفاده خواهد شد

در بین ترم ضمن ارائه کلاسهای تئوری برای فوتبال آموزان یک سری تمرینات نیز بعنوان کار در خانه به آنها محول میگردد که در این اثنا از عملکرد و رشد فوتبال آموزان عکس و فیلم گرفته میشود و در سایت باشگاه در معرض دید قرار میگیرد و همچنین در صورت تمایل خانواده ها در اختیار آنها نیز قرار خواهد گرفت . سعی بر آن شده که یکسری تورنمنتهای داخلی و یا خارج از شهرستان و استان نیز برای فوتبال آموزان تدارک دیده شود تا زمینه مناسبی جهت ارائه میزان رشد و پیشرفت خود داشته باشند .
زمان و نحوه ثبت نام شرکت کنندگان به چه طریق می باشد ؟
از اول خردادماه ثبت نام شروع شده و دوستداران با مراجعه به دفتر باشگاه ، واقع در برازجان خیابان برق جنب ساختمان پزشکان دی دفتر باشگاه پارس میتوانند اقدام به ثبت نام کنند . و در صورت نیاز میتوانند با شماره تلفن 09308491393 ارتباط برقرار نمایند و اطلاعات بیشتر را کسب نمایند .

آکادمی پیشرفته فوتبال پارس دشتستان+مدرسه فوتبال پارس

امیدواریم که در این زمینه نیز همچون کارهای قبلی اتان موفق باشید . چرا که ما به این اطمینان داریم که شما در زمینه ای وارد نمی شوید و یا در صورت ورود با جدیت کار خواهید نمود و کار جدیدی را ارائه خواهید داد .
سپاسگزارم امیدوارم باز هم همچون قبل لطف خداوند شامل حال ما گردد و با همکاری سایر دوستان بتوانیم فرهنگ و دید جدیدی را بر چگونگی آموزش در مدارس فوتبال و نحوه ارزش گذاری به فوتبال آموزان راحاکم نماییم . گرچه در اینجا بایست از همه عزیزانی که تابحال در این راه با کمترین چشمداشتی زحمت کشیده اند تشکر و قدردانی نمود .
ودر پایان برنامه شخصی اتان برای فصل بعد در مسابقات کشوری
هر روز از زندگی ما تجربه ی جدیدی برای ما محسوب میگردد و مسابقات فصل قبل نیز تجربه جدیدی بود و با توجه به درسهای فرا گرفته از تجربیات سال قبل در حال بازنگری برنامه ها و آنالیز عملکرد فنی و در پی آن تدوین برنامه جدیدی برای خود میباشم . باشد که روز به روز اشتباهات ما کم و کمتر گردد . / دشتستان اسپورت

ارسال نظر