کد خبر : 4747

نبود حمایت مالی از مشکلات عمده ورزش شهرستان دیراست

نبود حمایت مالی از مشکلات عمده ورزش شهرستان دیراست

یکی از عمده مشکلات پیش روی جامعه ورزش شهرستان دیر نبود حمایت مالی از سوی ادارات، شرکت های خصوصی و دولتی است که بتواند ورزش این شهرستان را حمایت مالی کند.

به گزارش بوشهر 24، با وجود اینکه شهرستان دیر ظرفیت بالایی در رشته های مختلف ورزشی دارد اما به درستی به این ظرفیت ها توجه نشده است و هرعاملی که بخواهد پیشرفت داشته باشد حرف اول را درآن زمینه، مسائل مالی می زند.

یکی از ورزشکاران دو میدانی شهردیرگفت: سالانه 80 میلیون ریال به پزشک، مربی و غذا پرداخت می کنم و هیچ درآمدی ندارم.

علی قاسمی افزود: اکنون مشکل اساسی که با آن روبرو هستم کمبود اسپانسر داخل شهرستان است و اداره ورزش و جوانان تا آنجا که توانسته به ورزشکاران کمک کرده اما نیاز است که مسوولان توجه جدی به ورزشکاران شهرستان داشته باشند.

رییس هیات فوتبال شهرستان دیرگفت: عمده ترین مشکل ورزش شهرستان نوع نگاه مسوولان به مقوله ورزش است که ورزش را کم اهمیت تلقی می کنند.

عباس فخرایی افزود: با توجه به ظرفیت شهرستان و وجود 43 هیات ورزشی باید مسوولان یک نگاه ویژه ای به این شهرستان داشته باشند تا روزبه روز شاهد توسعه و ترقی ورزش در این بندر باشیم.

وی گفت: ورزش همیار سلامت جامعه و امنیت مردم است و می تواند در کاهش مشکلات جامعه و ناهنجاری های اجتماعی نقش کلیدی ایفا کند.

رییس هیات فوتبال شهرستان دیراضافه کرد: بزرگ ترین مشکل ورزشگاه شماره یک شهردیر نداشتن نورافکن است و اکنون دو زمین چمن در شهر وجود دارد که یکی از آنها غیراستفاده شده است.

وی از مسوولان شهرستان و استان بوشهر خواست با توجه به نیاز شهر های دیر و بردستان به احداث چمن مصنوعی برای تامین اعتبار در این زمینه حمایت کنند.

فخرایی افزود: با وجود همه مشکلات که در هیات فوتبال داشتیم توانستیم طبق برنامه مسابقات ورزشی را برگزارکنیم و پس از سال ها که ورزش فوتبال در این شهرستان دچار رکود شده بود، شور و شوق دوباره در فوتبال شهرستان پدید آمده و جان تازه ای گرفته است.

مسوول امور ورزش بانوان شهرستان دیر گفت: برای اعزام ورزشکاران به مسابقات ورزشی و خرید تجهیزات ورزشی با کمبود اعتبار روبروهستیم.

زهرا ریشهری افزود: نبود حمایت کننده مالی برای تقویت ورزش شهرستان و کمبود فضای ورزشی برای بانوان از دیگرمشکلات پیش روی بانوان ورزشکار در این شهرستان است.

رییس ادارهخ ورزش و جوانان شهرستان دیرگفت: هزینه در ورزش سرمایه گذاری برای نسل های آینده است و می طلبد که مدیران دستگاههای دولتی و بخش خصوصی برای توسعه ورزش حمایت مالی کنند.

جلیل پولادی افزود: تعداد 43 هیات ورزشی و 31 باشگاه در بخش مرکزی، آبدان و بردخون فعال هستند و در شش ماه نخست سال یکهزار و 200نفر ورزشکار سازماندهی شده اند.

وی گفت: در سال جاری ورزشکاران این شهرستان 50 مقام استانی و 21 مقام کشوری در رشته های مختلف ورزشی کسب کردند که این مقام ها حکایت از استعداد و وجود ظرفیت هایی دراین شهرستان است.

رییس ورزش و جوانان شهرستان دیردرمورد تیم های برتر شهرستان ادامه داد: تیم فوتسال امید پیکان در زیرگروه کشوری، تیم بدمینتون آقایان و تیم بدمینتون بانوان در لیگ دسته دو کشور حضور دارند.

وی با اشاره به اعتبارات اختصاص یافته به ورزش شهرستان یادآورشد: درسال جاری 14 میلیارد ریال به ورزش این شهرستان اختصاص یافته است.

پولادی افزود: هم اکنون پروژه های سالن های تنیس روی میز، شطرنج، استخر و زمین چمن بردخون دراین شهرستان دردست احداث است.

وی در خصوص برنامه های هفته تربیت بدنی گفت: 26 برنامه درهفته تربیت بدنی درشهرستان دیر اجرا می شود./ ایرنا

ارسال نظر