کد خبر : 478

افتتاح دو طرح ورزشی سفر رهبری در کنگان

افتتاح دو طرح ورزشی سفر رهبری در کنگان

بوشهر24: دو پروژه ورزشی از مصوبات سفر فروردین ماه سال 90 رهبر معظم انقلاب به شهرستان های عسلویه و کنگان امروز (شنبه) در آیینی با حضور وزیر ورزش و جوانان و به مناسبت بزرگداشت سالروز حماسه فتح خرمشهر افتتاح شد.

بوشهر24: دو پروژه ورزشی از مصوبات سفر فروردین ماه سال 90 رهبر معظم انقلاب به شهرستان های عسلویه و کنگان امروز (شنبه) در آیینی با حضور وزیر ورزش و جوانان و به مناسبت بزرگداشت سالروز حماسه فتح خرمشهر افتتاح شد.
به گزارش"بوشهر24" به نقل از ایرنا، مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر در این آیین گفت: این زمین چمن ورزشی با زیربنای هفت هزار متر مربع و اعتبار 15 میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر رهبر معظم انقلاب احداث شده است.

رضا جمشیدی افزود: همچنین سالن ورزش های رزمی شهر بنک کنگان با زیربنای 650 متر مربع با اعتبار هشت میلیارد و 500 میلیون ریال از محل اعتبارات این سفر مورد بهره برداری قرار گرفت.

وی اضافه کرد: زمین چمن بندرسیراف، ورزشگاه بندرعسلویه، سالن چند منظوره روستای زلزله زده ˈسناˈ از توابع شهرستان دشتی و زمین چمن شهر زلزله زده شنبه ( Shonbeh) از دیگر طرح های ورزشی افتتاحی در سفر یک روزه وزیر ورزش و جوانان به استان بوشهر است.

مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر ادامه داد: برای احداث پنج طرح ورزشی که امروز با حضور وزیر ورزش و جوانان در استان بوشهر بهره برداری شد، 65 میلیارد ریال هزینه شده است که بخشی از اعتبارات آنها از محل سفر سال 90 مقام معظم رهبری به شهرستان عسلویه تامین شده است.

وزیر ورزش و جوانان از روند اجرایی مجتمع ورزشی چند منظوره کنگان شامل ورزشگاه یک هزار و 500 نفره، چمن مصنوعی، سالن سرپوشیده ورزش های رزمی، خوابگاه و غیره که از محل اعتبارات سفر رهبرمعظم انقلاب در دست ساخت است، بازدید کرد.

مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر گفت: این مجتمع ورزشی تا پایان سال جاری به مرحله بهره برداری خواهد رسید.

امام جمعه کنگان بوشهر در حاشیه بازدید وزیر ورزش و جوانان از مجموعه ورزشی این شهر از وی خواست تا از سوی وزارت ورزش و جوانان اعتبار ویژه ای به احداث مجموعه ورزش های ساحلی شهرستان کنگان اختصاص دهد.

حجت الاسلام محمود محمودی به دغدغه جوانان ورزشکار و مردم شهرستان کنگان اشاره کرد و گفت: انتظار جدی و بحق مردم بویژه جوانان و جامعه ورزشی این شهرستان اختصاص اعتبار لازم به توسعه ورزش این منطقه از سوی وزارت خانه های نفت و ورزش است.

وی اضافه کرد: تیم های ورزشی کنگان به دلیل تحمل مشکلات ناشی از حضور صنعت، در زمینه دریافت کمک و اعتبار از شرکت های منطقه، باید متفاوت با دیگر نقاط استان دیده شوند.

امام جمعه کنگان همچنین خطاب به مدیرکل ورزش و جوانان استان بوشهر از وی خواست تا استفاده از استخر شنا برای دانشجویان، طلاب و مددجویان کمیته امداد و بهزیستی رایگان شود.

وزیر ورزش و جوانان نیز دراین بازدید گفت: حفظ و نگهداری اماکن ورزشی و برنامه ریزی و بهره برداری بهینه از فضاهای موجود ضروری است.

محمود گودرزی بر سیاست گذاری برای ترغیب عموم مردم برای استفاده از اماکن ورزشی تاکید کرد و افزود: باید توسعه همگانی در بخش های مختلف ورزش کشور به طور جدی پیگیری شود و تحقق این امر نیز منوط بر برنامه ریزی و فضاسازی برای حضور آحاد مردم در اماکن ورزشی است.

وی پرهیز از تیم داری حرفه ای را مورد تاکید قرار داد و گفت: باید به سمتی برویم که همه اماکن ورزشی مورد استفاده عموم قرار گیرد.

وی اظهار کرد: مطالبات مسوولان شهرستان کنگان را پیگیری و بررسی می کنیم.

گودرزی افزود: در کارم صداقت را سرلوحه قرار داده ام و از قول بی عمل اجتناب می کنم به همین دلیل مطالب مطرح شده را بررسی و پیگیری خواهم کرد.

عباس تبرکی فرماندار کنگان نیز از وزیر ورزش و جوانان خواست تا با تخصیص اعتباربه این شهرستان، به تکمیل و راه اندازی پروژه های نیمه تمام ورزشی کمک کند.

ارسال نظر