کد خبر : 5606

درخواست اهالی مخبلند بوشهر برای تبدیل زمین خاکی به چمن

درخواست اهالی مخبلند بوشهر برای تبدیل زمین خاکی به چمن

پیشکسوت فوتبال بوشهر خواستار تبدیل زمین خاکی ورزشی مخ‌بلند به زمین چمن شد تا از ظرفیت این فضای ورزشی برای جوان محلات جنوبی شهر بوشهر استفاده شود.

به گزارش بوشهر 24، بعد از جلسه یکشنبه شب شورای شهر بوشهر که شهروندی از شورا و شهرداری بوشهر خواست تا با تغییر کاربری زمین ورزشی نادری بوشهر جلوگیری کنند در جلسه یکشنبه‌شب این هفته شورای شهر نیز یکی از پیشکسوتان خوش‌نام فوتبال بوشهر در جلسه علنی شورای شهر بوشهر حاضر شد تا از اهمیت تبدیل زمین خاکی ورزشی محله مخ‌بلند به زمین چمن بگوید و با تلاش خود آنها را متقاعد به این کار کند.
با توجه به کمبود فضای ورزشی در محلات جنوبی شهر بوشهر و نیاز مبرم جوانان محلات جنوبی شهر بوشهر به فضای ورزشی می‌توان بیشتر به اهمیت درخواست این پیشکسوت و سرمربی فوتبال پی‌ برد تا با محقق شدن خواسته وی یک زمین چمن مناسب نیز در محلات جنوبی برای ورزش پرطرفدار فوتبال مهیا شود.
ولید صفری در نشست علنی شورای شهر بوشهر، خواستار توجه ویژه شورای شهر بوشهر پیرامون مسایل ورزش درشهر بوشهر شد و اظهار کرد: در سال‌های گذشته‌ فضاهای ورزشی زیادی در شهر بوشهر برای ورزش جوانان وجود داشت ولی در این‌ سال‌ها متاسفانه‌های فضاهای ورزشی با ساخت‌و سازهایی که صورت گرفته بسیار اندک شده و نیاز است از همین اندک زمین باقی مانده نیز حداکثر استفاده صورت بگیرد.

* احداث سالن چند منظوره در محدوده زمین ورزشی محله مخ‌بلند

پیشکسوت فوتبال بوشهر عنوان داشت: زمین ورزشی محله مخ‌بلند شهر بوشهر از جمله زمین‌های شهر بوشهر است که با توجه کافی به آن می‌توان عمده نیاز جوانان ورزشکار محلات جنوبی شهر بوشهر را برطرف کند.
وی ادامه داد: این زمین با دیوارکشی اطراف آن، متصل بودن به شبکه آب و برق و همچنین درخت‌کاری صورت گرفته در اطراف آن ظرفیت بسیار خوبی برای ورزش جوانان در محلات جنوبی استان بوشهر می‌رود.
صفری بیان کرد: با توجه به خاکی بودن زمین فوتبال محله مخ‌بلند شهر بوشهر چمن کردن این زمین و حتی در صورت امکان احداث سالن چند منظوره در محدوده آن می‌تواند زمینه فعالیت ورزشی بسیاری از جوانان محلات جنوبی شهر بوشهر بویژه محلات مخ‌بلند، دوواس و بهمنی را فراهم کند.

وی اضافه کرد: در این زمین ورزشی تیم استقلال مخ‌بلند با 50 سال قدمت فعالیت دارد و برای حفظ هویت این باشگاه قدیمی که بازیکنان زیادی را به تیم‌های مطرح فوتبال کشور مطرح کرده نیاز است که این زمین را چمن‌کاری کرد.

* تبدیل زمین خاکی ورزشی محله مخ‌بلند به زمین چمن با پای کار آمدن بخش خصوصی

رئیس شورای شهر بوشهر نیز در این نشست تشریح کرد: شورا در بودجه سال جاری اهتمام جدی به انجام پروژه‌های ورزشی دارد و برای همین منظور احداث 10  زمین چمن مصنوعی را مدنظر خود قرار داده و تا پایان سال جاری پنج زمین چمن مصنوعی را در شهر بوشهر احداث می‌شود که تعدادی از آنها در شهر بوشهر خواهد بود.
عبدالخالق برزگرزاده در ارتباط با درخواست تبدیل زمین ورزشی محله مخ‌بلند از زمین خاکی به زمین چمن، یادآور شد: برای تحقق این موضوع می‌توان از ظرفیت سرمایه‌گذاران بخش خصوصی استفاده کرد و بدون شک سرمایه‌گذار بخش خصوصی می‌تواند از با درآمد زایی از این زمین در مدت کوتاهی هزینه خود برای این زمین را بدست آورد و به درآمدزایی بپردازد.

* پوشش دادن نیازهای ورزشی جوانان محلات جنوبی بوشهر با تجهیز زمین وزشی ‌محله مخ‌بلند

نایب رئیس کمیسیون عمران شورای شهر بوشهر نیز در این نشست بیان کرد: زمین ورزشی مخ‌بلند به واسطه اینکه متعلق به شهرداری است حیف است که بدون استفاده بماند و باید از ظرفیت‌های این زمین استفاده لازم صورت بگیرد.
علی‌اکبر شمسا در پایان متذکر شد: با توجه به اینکه تجهیز این زمین به امکانات مورد نیاز می‌تواند بخش عمده‌ای از نیازهای ورزشی جوانان محلات جنوبی را فراهم کند باید با نگاه جدی‌تری به این موضوع نگاه کرد./ فارس

ارسال نظر