کد خبر : 66

از نارضایتی مردمی تا تخلفات مالی؛

اخبار تخلفات مالی باشگاه شاهین بوشهر درست است؟

اخبار تخلفات مالی باشگاه شاهین بوشهر درست است؟

بوشهر۲۴: اخبار رسیده حاکی از این است، یکی از وام‌‎هایی که به نام باشگاه شاهین بوشهر گرفته شده، یک وام ۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰،۲ ریالی از بانک صادرات است که هیچ‌ گاه برای مصارف باشگاه هزینه نشده و صرف مسائل شخصی مسئولان بلندپایه این تیم شده و هیچ گونه تلاشی برای بازپرداخت آن هم صورت نگرفته است.

بوشهر۲۴: اخبار رسیده حاکی از این است، یکی از وام ‎ هایی که به نام باشگاه شاهین بوشهر گرفته شده، یک وام ۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰،۲ ریالی از بانک صادرات است که هیچ گاه برای مصارف باشگاه هزینه نشده و صرف مسائل شخصی مسئولان بلندپایه این تیم شده و هیچ گونه تلاشی برای بازپرداخت آن هم صورت نگرفته است.
به گزارش " بوشهر ۲۴" به نقل از تابناک، تیم فوتبال شاهین بوشهر که در اواخر دهه هشتاد در لیگ بر تر فوتبال ایران حضور داشت و پایش حتی به فینال جام حذفی هم رسیده بود، پس از سقوط به لیگ یک، یکراست به لیگ دو سقوط کرد تا وضعیت نه چندان خوب این تیم، موجب شود، صدای اعتراض هواداران این تیم قدیمی بلند گردد؛ اما تنها نتایج ضعیف این تیم نیست که سر و صدا به پا کرده، بلکه مسائل مالی آن نیز به تازگی جنجال آفرین شده است.

۶۴ سال از تشکیل تیم قدیمی شاهین بوشهر می گذرد و این تیم هم مانند دیگر تیم های قدیمی و ریشه دار ایران، وضعیت چندان خوبی ندارد. آن ها که روزرگاری پرسپولیس را با چهار گل در بوشهر بدرقه کرده و استقلال را در جام حذفی ناکام گذاشته بودند، پس از سه فصل حضور خوب در لیگ بر تر در فصل ۱۳۹۱ ۹۲ به لیگ یک سقوط کردند.

این اتفاق در حالی رخ داد که علیرضا نعمتی در دی ماه سال ۹۱ با رأی قطعی دادگاه بوشهر، مالک صد در صد سهام باشگاه شاهین بوشهر شده بود و اندکی بعد، شاهین راهی لیگ یک شد. روند نزولی این تیم با شیب تندی ادامه یافت و آن ها پس از یک فصل حضور در لیگ یک راهی لیگ دو شدند.

بنا بر این گزارش، محو تیم قدیمی و پر طرفدار بوشهری از سطح یک اخبار ورزشی ایران در سال های اخیر، نشان می دهد که وضعیت این تیم چندان خوشایند نیست و همین موجب شده تا هوادارا نش به هیچ وجه از این تیم و مدیریت آن راضی نباشد.

تابستان سال گذشته بود که هواداران این تیم در اعتراض به مدیریت نعمتی در ورزشگاه این تیم تجمع کردند. آن ها در چند وقت اخیر به هر طریقی نارضایتی خود را از وضعیت این تیم و جایگاه نامناسبش نشان داده اند.

این مسأله موجب شده تا مسئولان محلی نیز نسبت به سرنوشت این تیم حساس شوند و پیشنهاد واگذاری این تیم را به نعمتی بدهند. اختلافات مالی و بدهی های بالای این تیم، موجب شد تا این اتفاق تا کنون رخ ندهد و شاهینی ها همچنان بلاتکیف بمانند.

در این میان اما اخباری به دست ما رسیده که نشان از تخلفات مالی در این باشگاه دارد که در صورت درستی، پرده کوچکی از علت تیره روزی های این باشگاه واقعیت می یابد.

اخبار رسیده حاکی از این است، یکی از وام ‎ هایی که به نام باشگاه شاهین بوشهر گرفته شده، یک وام ۰۰۰،۰۰۰،۰۰۰،۲ ریالی از بانک صادرات است که هیچ گاه برای مصارف باشگاه هزینه نشده و صرف مسائل شخصی مسئولان بلندپایه این تیم شده و هیچ گونه تلاشی برای بازپرداخت آن هم صورت نگرفته است.

این مسأله حتی موجب شده که پرونده ای برای این ماجرا در شعبه پنج حقوقی دادگاه بوشهر تشکیل شود و به رغم رسیدگی به این پرونده با اعمال نفوذ متخلفان تا کنون هیچ رأیی برای این پرونده صادر نشده است.

با این حال، پس از پافشاری بانک تنها حساب های افراد ذی نفع در این ماجرا بسته و یکی از متخلفان هم تا کنون به دلیل پرداخت نکردن دیون از دریافت روادید محروم شده است.

با این حال، هنوز سرانجام این پرونده مشخص نیست؛ شاید مشخص شدن سرانجام این پرونده بتواند کمکی به آشکار گشتن علت سقوط و افول شاهین بوشهر در فوتبال ایران بکند.

ارسال نظر