کد خبر : 67

در برنامه فوتبالی نشان مطرح شد

عوامل عدم صعود ایرانجوان بوشهر به لیگ برتر از زبان سرمربی

عوامل عدم صعود ایرانجوان بوشهر به لیگ برتر از زبان سرمربی

بوشهر۲۴: مهندس غلامرضا دلگرم عدم تخصیص منابع مالی را عامل اصلی ناکامی ایرانجوان دانست.

بوشهر۲۴: مهندس غلامرضا دلگرم عدم تخصیص منابع مالی را عامل اصلی ناکامی ایرانجوان دانست.

به گزارش " بوشهر ۲۴" مهندس غلامرضا دلگرم مربی تحصیل کرده، جوان و با دانش استان که در مسابقات لیگ دسته اول کشور در فصل ۹۲ -۹۳ بعنوان سرمربی ایرانجوان بوشهر سکان هدایت این تیم را در دست داشت مهمان ویژه برنامه فوتبالی نشان از صدا و سیمای مرکز استان بوشهر بود. تا درباره مشکلات و موانع موجود در ساختار تیم ایرانجوان که در نهایت منجر به عدم صعود ایرانجوان بوشهر به لیگ برتر شد صحبتی با آقای مهدی هدایت جو مجری توانمند برنامه نشان داشته باشند که در این بحث سرمربی ایرانجوان همچون همیشه بصورت علمی و مستند مطالبی را مطرح نمود که در زیر به گزیده ای از مباحث مطرح شده می پردازیم:
  غلامرضا دلگرم +سرمربی ایرانجوان بوشهر+برنامه نشان

عامل اصلی ناکامی ایرانجوان عدم تخصیص منابع مالی بود
دلگرم عوامل موثر در نتیجه گیری یک تیم را مبتنی بر پنج عامل که شامل: مدیریت، منابع مالی، کادرفنی، بازیکنان و تماشاگران دانست. و شرح وظایف و ارتباط این عوامل را در نموداری به شکل زیر نشان داد.

 

غلامرضا دلگرم +سرمربی ایرانجوان بوشهر+برنامه نشان

ارتباط بین مدیریت و منابع مالی را ارتباطی تنگاتنگ معرفی نموده و این دو را مکمل یکدیگر دانست بطوریکه هر یک را بدون دیگری کم اثر بیان کرد.
در انتها بیان نمود که تمام عوامل فوق از مدیریت، منابع مالی، کادرفنی، بازیکنان و تماشاگران را در عدم صعود ایرانجوان سهیم دانست اما با درصدهای متفاوت که برای بهبود کار با استناد به قانون پارتو به ما میگویدکه ۷۰-۸۰ درصد از عوامل تاثیر گذار در عدم نتیجه گیری تیم ایرانجوان در این فصل به ۲۰-۳۰ درصد از عواملی برمیگردد که ما شناسایی نموده ایم. که با شناسایی و پوشش عامل مذکور میتوان گام بلدی در بهبود آینده ایرانجوان برداشت.
سپس مهمترین و پررنگترین عامل در عدم صعود ایرانجوان را عدم وجود منابع مالی مناسب عنوان نمود و تمام فاکتورهای بیان شده را با درصدهای اختصاص داده به خود را در زیر چتر منابع مالی قرار داد.
مهندس دلگرم سرمربی ایرانجوان در جایی دیگر با مقایسه ۱۴ تیم قرار گرفته در نیمه بالایی جدول از هر دو گروه از مسابقات لیگ دسته اول کشور  گفت تنها دو تیم ایرانجوان بوشهر و نساجی مازندران بودند که از پشتوانه مالی مناسبی برخوردار نبودند و علی رغم قرار گرفتن در کورس قهرمانی رقابتها اما در انتها قافیه را به رقیبان خود باختند. .
 

غلامرضا دلگرم +سرمربی ایرانجوان بوشهر+برنامه نشان

بطوریکه ایرانجوان پس از ۱۷ هفته صدرنشینی و با وجودیکه تا هفته ۲۳ مسابقات نیز از شانسهای اول صعود به پلی اف و حتی در صورت لغزش مسجد سلیمان نیز شانس صعود مستقیم داشت اما در هفته ۲۵ تنها به رتبه چهارم قناعت کرد

عدم تشویق دلگرم توسط هواداران علی رغم صدرنشینی ۱۷ هفته ای
هدایت جو مجری برنامه نشان از عدم تشویق شدن دلگرم توسط تماشاگران در طول این هفده هفته صدرنشینی را پرسید که نشان از عدم قدرشناسی مردم استان ما از پتانسیلهای بومی را دارد  که سرمربی ایرانجوان در پاسخ گفت: این موضوع ریشه در فرهنگ ما بوشهری ها دارد علی رغم اینکه استان ما یک استان کم جمعیت ولی برخوردار از منابع وسیعی در جهت رشد و توسعه است اما ما بوشهری ها مردمانی غریب نواز و خود گداز هستیم که این بر می گردد به زمان استعمار  انگلیسی ها بر استان ما در فرهنگ ما رسوخ پیدا نموده زیرا که سیاست انگلیس در سلطه خود سیاست نفافق و عدم ایجاد وحدت بوده است و این فرهنگ غلط در طول سالیان متمادی سینه به سینه انتقال پیدا کرده که متاسفانه گوشه هایی از آن در جامعه امروزی ما به چشم می آید.
عدم تشویق خود و همکارانش را عامل مهمی قلمداد نکرد زیرا اهداف به مراتب بزرگتری را در سر می پرورانند ولی عدم تمجید از همکارانش را که در این فصل  تمام زندگی خود را با کمترین چشمداشت مالی صرف پیشبرد امور تیم نمودند تا آنجا که گهگاهی از جیب شخصی خود نیز برای تیم هزینه میکردند. جای علامت سئوال دارد.

غلامرضا دلگرم +سرمربی ایرانجوان بوشهر+برنامه نشان

آقای هدایت جو از سرمربی ایرانجوان در مورد رقم قرارداد کادر فنی ایرانجوان سئوال نمود: که آقای دلگرم در باب مظلومیت و فداکاری همکارانش در کادر فنی ایرانجوان گفت: که در  فصل گذشته آقای احمد سنجری از مربیان ارزنده و بادانش و صاحب سبک کشور  در میانه کار به حق با گرفتن ۵۰ درصد از قراردادش که چیزی در حدود ۸۰ میلیون تومان بود تیم را تحویل باشگاه داد و رفت. اما کل کادر فنی بومی ایرانجوان که حدود ۱۰ نفر میباشند مبلغ دریافتی آنها از باشگاه ایرانجوان تا بحال به اندازه ی تنها آقای سنجری هم دریافتی از باشگاه نداشتند.
مجری برنامه از عدم داشتن زبان تشکر قدرشناسی توسط ماها یاد کرد که تیمی که با این بضاعت محدود ۱۷ هفته در مسابقات لیگ دسته اول کشور صدرنشین است چیزی که تابحال در استان ما سابقه نداشته است اگر در جایی دیگر اتفاق می افتاد سرمربی تیم را بر روی سر گذاشت اما ما…
  زمانهای استراحت در طول مسابقات بدلیل کمبود منابع مالی بلای جان ایرانجوان گردید
آقای هدایت جو در سئوالی دلیل عدم تکرار موفقیتهای کسب شده در نیم فصل اول را از دلگرم جویا گردید که سرمربی ایرانجوان چنین تشریح نمود.

غلامرضا دلگرم +سرمربی ایرانجوان بوشهر+برنامه نشان

وی ابتدا با نمایش و مقایسه دو تیم قهرمان نیم فصل رقابتها در هر دو گروه از مسابقات لیگ دسته اول کشور که از شرایط کاملا یکسانی برخوردار بودند با بیان این سئوال که چرا در خاتمه بازیها تیم پدیده مشهد به لیگ برتر راه یافت اما ایرانجوان بوشهر به رتبه چهارم جدول قانع شد چنین تشریح نمود:

غلامرضا دلگرم +سرمربی ایرانجوان بوشهر+برنامه نشان

تیم ایرانجوان طبق نمودار فوق در نیم فصل اول مسابقات با توجه به انجام تمرینات کارا و برپایی اردوهای مناسب قبل از شروع فصل حرکت سینوسی منظمی را پشت سر گذاشته زمان نیم فصل استراحت مسابقات که زمان بازسازی و ترمیم تیم است باید همان چرخه تمرینی قبل از شروع مسابقات تکرار شود اما با حجم کمتر و شدت متناسب به خود که این چرخه شامل زمان استراحت جهت ریکاوری بازیکنان، شرایط اختصاصی تمرینات و قرار گرفتن تیم در شرایط مسابقه، کاهش فشار تمرینات میباشد که ما این چرخه را در این زمان بطورکامل نتوانستیم ارائه بدهیم گرچه در این بین با مساعدت مسئولین محترم گاز فجر جم ما اردوی ۵ روزه ای را در جم برپا نموده و در شرایط تمرینی خوبی قرار داشتیم اما بدلیل کمبود منابع مالی توانایی انجام مسافرت و یا پذیرایی از دیگر تیمهای لیگ یکی برای برگزاری مسابقات دوستانه مناسب را نداشته و با شرایط مسابقه وارد نیم فصل دوم بازیها نگردیدیم که همین امر گامهای اولیه ما را لرزان نمود. و سبب شد که در نیم فصل دوم آن نمودار منظم نیم فصل اول را شکل ندهیم.
در دومین زمان استراحت تیمها یعنی ایام نوروز نیز دومین ضربه بر پیکره تیم ما وارد شد و در ۲۱ روز استراحت بدلیل عدم پرداخت مطالبات بازیکنان و تعطیلی تمرینات تنها با ۴ جلسه تمرین به پیشواز مسابقه مرگ و زندگی خود یعنی بازی با مس رفسنجان رفتیم که نتیجه ای جز شکست برای ما در بر نداشت. که این نتیجه عملا شانس ما را برای صعود کم نمود.
شرط موفقیت ایرانجوان
سرمربی ایرانجوان در بخشی از سخنانش گفت: باید مشخص شود که ایرانجوان دولتی است یا خصوصی. اگر دولتی است که منابعش معلوم است که نیست. اما اگر بصورت هیئت مؤسسین و هیئت مدیره ای می باشد تک به تک اعضاء هیئت مؤسسین موظف هستند که با تعامل با هیئت مدیره شرایط لازم را برای انجام امور اقتصادی و زیربنایی در باشگاه فراهم نمایند و یا اینکه خود در هزینه ها ی جاری باشگاه شریک باشند مثلاً اگر بنده ۱۰ درصد سهام باشگاه را دارم باید به اندازه ۱۰ درصد از هزینه باشگاه آورده داشته باشم.
وی در ادامه افزود: در اول فصل قرار بود کارهای اقتصادی و سرمایه گذاری در باشگاه صورت بگیرد اما عده ای از اعضاء محترم هیئت مؤسسین که همگی از افراد قابل احترام، پیشکسوت و از زحمتکشان باشگاه هستند بنا به دلائل خاص خود مخالفت کردند. ولی به نظر بنده تمام اعضاء هیئت مؤسس، هیئت مدیره و مدیرعامل بایست در محیطی توام با آرامش  و دید مثبت وبرپایه تعامل دور هم جمع شوند و در این راستا تصمیمی مناسب برای آینده باشگاه بگیرند. / دشتستان اسپورت

ارسال نظر