کد خبر : 8590

موافقت شورای شهر با کمک 50 میلیونی به شاهین بوشهر

موافقت شورای شهر با کمک 50 میلیونی به شاهین بوشهر

بوشهر 24: شورای شهر بوشهر پس از بررسی‌های لازم با کمک 50 میلیون تومانی به تیم فوتبال شاهین بوشهر موافقت کرد

بوشهر 24: شورای شهر بوشهر پس از بررسی‌های لازم با کمک 50 میلیون تومانی به تیم فوتبال شاهین بوشهر موافقت کرد.

به گزارش " بوشهر 24 "، تیم فوتبال شاهین بوشهر پس از چند سال دوری از میادین فعالیت خودش را از لیگ سه فوتبال کشور از سر گرفته و باز هم در جمع فوتبالی‌ها شهر به سر زبان‌ها افتاده و هوادارانش هر بازی روانه استادیوم پیر شهر می‌شوند تا همچون گذشته انتظار پرواز شاهین خود را به نظاره بنشینند.

هوادارانی که در وفادارای به شاهین شهره هستند و با وجود نزول شاهین از لیگ برتر به لیگ دسته سوم باز هم تیم‌ خود را تنها نگذاشته‌اند و در اولین بازی خانگی شاهین که در یک روز تعطیل برگزار شد آمدنشان به گونه‌ای بود که به صراحت می‌توان گفت تعدادشان با تعداد هواداران چندین تیم لیگ‌ برتری برابری می‌کرد.

تیم شاهین بعد از مشکلاتی فراوانی که در راس آن سوء مدیریت قرار داشت به لیگ سه نزول پیدا کرد و حال هواداران متعصب و وفادارش چشم به ساق‌های بازیکنان گمنام و کم ادعای این تیم دوخته و در انتظار بازگشت این تیم به روزهای اوجش هستند.

بازیکنانی که بدون هیچگونه دریافتی با سرمربی‌گری رضا بازیای پا به آوردگاه لیگ سه فوتبال کشور گذاشتند تا در این عرصه بزرگی کنند و راه را برای بازگشت شاهین بوشهر به روزهای اوج هموار کنند.

در دومین بازی خانگی این تیم بود که سعید آزاد شهرکی شهردار بوشهر پیش از بازی در رختکن شاهین حاضر شد و با اعلام حمایت از این تیم ریشه‌دار و قدیمی به شاهین‌ها وعده کمک مالی داد.

شهردار که پس از حضور در رختکن شاهین از نزدیک نظاره‌گر بازی‌ها بود با استقبال پرشور هواداران این تیم نیز مواجه شد استقبالی که عزم و اراده شهردار برای کمک به شاهین را بیشتر کرد.

به دنبال این حضور بود که از سوی شهرداری لایحه‌ای پیرامون کمک 100 میلیون تومانی به شورای شهر ارسال کرد و این لایحه در نشست علنی شورا به رای گذاشته شد.

عضو شورای شهر در ارتباط با لایحه ارسالی شهرداری برای کمک به شاهین بوشهر گفت: ورزش مقوله‌ای مهم و از ارزشی ویژه برخوردار است و با توجه به پویایی و نشاطی که با ورزش در جامعه ایجاد می‌شود کمک به تیم‌های ورزشی امری مهم به شمار می‌رود.

به دنبال ارسال لایحه شهرداری به شورای شهر بود که علی نعمتی مالک باشگاه شاهین در نشست علنی شورای شهر حضور یافت تا برای تصویب این دفاع کند.

90 درصد بازیکنان شاهین بومی هستند

علی نعمتی مالک باشگاه شاهین بوشهر در همین راستا در نشست علنی شورای شهر بوشهر خواستار تصویب این لایحه شد و بیان داشت: 90 درصد این تیم بازیکنان بومی استان بوشهر هستند و با توجه به مردمی بودن تیم شاهین باید نگاه ویژه‌ای به این تیم وجود داشته باشد.

وی گفت: تیم استانداری کرمانشاه که برای دیدار با شاهین به بوشهر سفر کرده بود مستقیم به هتل دلوار این شهر رفت و در آنجا اقامت داشت ولی این موضوع برای شاهین برعکس است و در بازی‌های بیرون از خانه باید از خوابگاه برای اقامت استفاده کند.

نعمتی بیان کرد: در ارتباط با کمک 100 میلیون تومانی به شاهین ما راضی نیستیم که تنها به این تیم کمک شود بلکه می‌توان به ایرانجوان مدعی صعود نیز کمک کرد تا راه صعود این تیم به لیگ برتر فراهم شود.

راضی نیستیم تنها به شاهین کمک شود

نیز در این نشست یادآور شد: روزانه مبالغ زیادی را برای هزینه‌های تیم پرداخت می‌کنیم و شاید با این روند که کمکی به شاهین نمی‌شود در ادامه نتوانیم هزینه‌های تیم را تامین کنیم.

وی تصریح کرد: گویا گلایه شده که چرا به تیم ایرانجوان 50 میلیون کمک شده ولی به تیم شاهین قصد کمک 100 میلیونی دارند ولی باید اعضای شورا این موضوع نیز در نظر داشته باشند که تیم شاهین طی سه سال فعالیت نداشته و از شورای شهر کمکی را دریافت نکرده است.

رئیس سابق هیئت موسس شاهین بیان داشت: امیدواریم دیدگاه‌ها در مورد کمک مالی به تیم‌های بوشهری کلی‌تر باشد و حتی زمینه کمک مالی به تیم مدعی ایرانجوان فراهم شود.

شاهین 70 میلیون بدهی مربوط به فصل جاری مسابقات دارد

وی گفت: تا الان نیز به جز بدهی‌های جاری باشگاه 70 میلیون تومان بدهی داریم و شورای شهر باید با حساسیت بیشتری به شاهین نگاه کند.

احمد گزی خاطرنشان کرد: شاید پیرامون کمک مالی به تیم شاهین این شبهه وجود داشته باشد که به دلیل نامشخص بودن مالکیت این تیم لایحه کمک مالی به تیم شاهین مورد موافقت قرار نگیرد از این رو ما همراه با مالک فعلی این تیم به شورا آمدیم تا شک و شبهه‌ای پیرامون این کمک ایجاد نشود.

وی تاکید کرد: با مالکیت فعلی تیم شاهین تعامل کامل داریم و به قول و وعده‌ای (پرداخت بخشی از مطالبات علی نعمتی و در اختیار گرفتن مالکیت باشگاه شاهین بوشهر) که با وی بسته‌ایم پایبند هستیم و مشکل خاصی در این زمینه وجود ندارد.

هنوز به حضور چند ساله شاهین در لیگ برتر افتخار می‌کینم

رئیس شورای شهر بوشهر نیز گفت: ما هنوز به حضور چندین ساله شاهین بوشهر در لیگ برتر افتخار می‌کنیم و وقتی به شهرهای دیگر سفر می‌کنیم فوتبالی‌های آن شهر هنوز از شاهین بوشهر و هوادارانش کسب خبر می‌‌کنند.

عبدالخالق برزگرزاده گفت: مطالبی که پیرامون میزان کمک مالی به تیم شاهین مطرح شده بخاطر توقعاتی است که سایر باشگاه‌ها از شورای شهر دارند و شورای شهر مخالفتی برای کمک به این تیم مردمی و پرطرفدار ندارد.

کمک به شاهین جرقه‌های امید را در دل این تیم زنده می‌کند

نایب رئیس شورای شهر بوشهر و عضو تیم ملی فوتبال بانوان نیز گفت: اعضای شورای شهر بوشهر مانند همیشه نگاه مثبتی به تمام رشته‌های ورزشی دارد و به عقیده خودم کمک به زیرساخت‌ها بهتر از کمک برای هزینه‌های جاری است.

ندا عبدالله‌زاده اضافه کرد: کمک مالی به تیم‌ها باید براساس معیار و ملاک مشخصی باشد تا موجب دلخوری ورزشکاران نشود.

وی افزود: کمک مالی به تیم شاهین در وضعیت فعلی می‌تواند بارقه‌های امید را در کادر فنی، بازیکنان و هوادار این تیم مردمی ایجاد کند.

تساوی شاهین در برابر برق شیراز ارزش برد داشت

شهردار بوشهر نیز که دیدار دو تیم شاهین و برق شیراز را در استادیوم شهید بهشتی بوشهر از نزدیک تماشا کرده بود، بیان داشت: در ابتدای این دیدار که آمادگی تیم برق شیراز را دیدم بر این عقیده بودم که شاهین در برابر این تیم آماده حداقل چندین گل را دریافت می‌کند ولی تیم شاهین یک مساوی بسیار ارزشمند را در برابر این تیم آماده کسب کرد.

سعید آزاد شهرکی بیان داشت: به عقیده من تساوی شاهین با تیم برق شیراز یک برد بود و به چشم برد به آن نگاه می‌کنم و مساوی در برابر تیمی که از حمایت مالی زیادی برخوردار است نباید نادیده بگیریم.

وی گفت: با قولی که به بازیکنان و کادر فنی تیم شاهین داده بودیم لایحه کمک 100 میلیون تومانی به تیم شاهین را به شورای شهر فرستادیم و عملی شدن آن در گرو تصویب شورای شهر بوشهر است.

شاهین امروز شارژ مالی می‌شود

در نهایت پس از رای گیری لایحه ارسالی شهرداری بوشهر مبنی بر کمک 100 میلیون تومانی شهردار بوشهر به تیم شاهین به 50 میلیون تومان تقلیل یافت و مورد تصویب اعضا قرار گرفت.

سلیمی‌فر معاون شهردار بوشهر نیز شماره حساب باشگاه شاهین را از مسئولان این تیم دریافت کرده تا امروز 50 میلیون تومان را به حساب باشگاه شاهین واریز کند./ فارس

ارسال نظر