کد خبر : 102

پایانی بر شایعه پراکنی های اخیر

استاندار: شهر بوشهر منطقه آزاد نمی شود

استاندار: شهر بوشهر منطقه آزاد نمی شود

بوشهر۲۴: استاندار بوشهر گفت: براساس قانون هیچ شهر پرجمعیتی منطقه آزاد تجاری نمی شود برهمین اساس جانمایی پیشنهادی برای منطقه آزاد این استان نیز در شهر بوشهر نیست.

بوشهر۲۴: استاندار بوشهر گفت: براساس قانون هیچ شهر پرجمعیتی منطقه آزاد تجاری نمی شود برهمین اساس جانمایی پیشنهادی برای منطقه آزاد این استان نیز در شهر بوشهر نیست.

شهر بوشهر منطقه آزاد نمی شود

به گزارش " بوشهر ۲۴" ، مصفطی سالاری روز پنجشنبه در نشست تشریح دستاوردهای سفر معاون اول رییس جمهوری در هفته جاری به استان بوشهر افزود: محدوده منطقه آزاد تجاری باید محصور باشد تا ورود و خروج کالا براساس تشریفات گمرکی انجام شود برهمین اساس اجرای این مهم در شهرهای پرجمعیت امکان پذیر نیست.

وی یادآورشد: راه اندازی منطقه آزاد تجاری مستلزم تصویب در دبیرخانه شورای عالی مناطق آزاد، هیات دولت، مجلس و تایید شورای نگهبان است که این امر پروسه ای زمان بر است.

استاندار بوشهر اضافه کرد: با فرض اینکه همه کارهای ما برای تصویب منطقه آزاد تجاری بوشهر به درستی پیش رود تحقق آن کوتاه مدت نیست و در فاصله زمانی چند ماهه انجام نمی شود.

سالاری گفت: هرچند مطالعات و تقاضای استان بوشهر برای برخورداری از منطقه آزاد تجاری انجام شده است اما هنوز ابتدای کار تشریفات قانونی است.

شایعات برای فروش زمین مسکن بود

وی افزود: پس از سفر معاون برنامه ریزی رییس جمهوری در ماه گذشته به استان بوشهر و رسانه ای شدن موضوع منطقه آزاد بوشهر عده ای با هدف سواستفاده از تلاش های مسوولان با دامن زدن به شایعات در قالب ارسال پیامک برای فروش زمین و مسکن اقدام می کنند.

استاندار بوشهر گفت: انتخاب محل منطقه آزاد بود در طرح مطالعاتی طوری است که امکان زمین خواری وجود ندارد و نقطه انتخاب شده بروضعیت حمل و نقل، نیاز سکونت گاهی و تجاری فشاری بر شهر بوشهر وارد نمی کند و مسایل آن مجزا دیده خواهد شد.

تا استاندار هستم مصوبه منطقه آزاد را از مجلس می گیرم

وی با بیان اینکه بجد پیگیر منطقه آزاد بوشهر هستیم افزود: اینکه افراد سود جو شانتاژ کنند شهر بوشهر منطقه آزاد شده درست نیست ولی طوری عمل می کنیم که این مطالبه مردمی با کمترین تبعات منفی پیگیری مستمر و دقیق شود و آرزویم هست تا زمانی که بعنوان نماینده عالی دولت در استان هستم این مصوبه را از مجلس بگیریم.

سالاری در خصوص راه آهن بوشهر - شیراز نیز گفت: در سفر معاون اول رییس جمهوری به بوشهر وزیر راه و شهرسازی نیز حضور داشت که مهندس آخوندی معتقد بود مسیر طراحی این طرح دارای اشکال است از جمله اینکه ایستگاه بوشهر در ده کیلومتری شهر واقع شده است که در همه جای دنیا باید در دل شهر باشد.

دشتستان هم باید از مزایای راه آهن بهره مند شود

استاندار بوشهر افزود: مردم دشتستان نیز در خصوص مسیر طراحی راه آهن بوشهر - شیراز اعتراض دارند که باید اشکالات فنی این طرح به وزارت راه و شهرسازی منعکس شود اما نباید به مسایل غیر فنی دامن زده شود.

وی یادآورشد: طراحی مسیر اهرم - تا فراشبند غیر قابل تغییر است ولی تعارضی نیست که مابقی شهرستان هایی که در این زمینه دغدغه دارند از جمله دشتستان نیز از مزایای این پروژه بهره مند نشوند.

سالاری اضافه کرد: این طرح با هزینه بالا اجرای می شود و برنامه برای اتصال آن به استان خوزستان و هرمزگان نیز در دستور کار است که تلاش می شود غالب شهرها در این قالب پوشش داده شود.

وی گفت: راه آهن اولویت نخست استان بوشهر است که با اتصال به خط ریلی سراسری بنادر، فعالیت های بازرگانی، اشتغال و خدمات عمومی رونق و باعث شکوفایی اقتصاد منطقه خواهد شد.

استاندار بوشهر افزود: فاینانس راه آهن بوشهر - شیراز در شورای اقتصاد تصویب شده است و در سفر معاون اول رییس جمهوری و وزیر راه نیز قول داده شد که عملیات اجرایی این پروژه به زودی شروع شود.

سالاری ادامه داد: باتوجه به اینکه اجرای آزاد راه بوشهر - شیراز در گرو مشارکت ۵۰درصدی بخش خصوصی است در این سفر مقرر شد که محور فعلی بوشهر - شیراز چهار خطه شود و آزاد راه نیز به موازات آن پیش رود.

وی گفت: بکارگیری نیروی انسانی استان بوشهر در بخش تخصصی نفت با تاکید معاون اول رییس جمهوری در دستور کار وزارت نفت قرار خواهد گرفت.

استانداربوشهر افزود: مهندس زنگنه وزیر نفت در این سفر بر رفع مسایل زیست محیطی پارس جنوبی برای مناطق پیرامونی قول مساعد داد.

وی یادآورشد: تامین آب مورد نیاز مردم جم و احداث جاده جم به پالایشگاه فجر جم به شهر ریز از دیگر تعهدات و توافق های انجام شده با مسوولان وزارت نفت در این سفر بود.

سالاری اضافه کرد: دانشکده معماری و شهرسازی بوشهر در بافت قدیم نیز با حمایت وزارت راه و شهرسازی امسال به بهره برداری خواهد رسید.

وی ادامه داد: برای زیرساخت های بافت قدیم بوشهر نیز وزیر راه و شهرسازی قول حمایت و تامین منابع مالی داد.

توسعه بندر در کرانه جزیره نگین با اعتبار بیش از سه هزار میلیارد ریال

استاندار بوشهر اضافه کرد: برای توسعه بندر بوشهر نیز وزیر راه و شهرسازی قول داد که توسعه بندر در کرانه جزیره نگین با اعتبار بیش از سه هزار میلیارد ریالی مشارکت بخش خصوصی عملیاتی شود که حدود ۴۰۰ هکتار زمین برای بارانداز که مهمترین ایراد بندر فعلی بوشهر است استحصال می شود.

وی گفت: نخستین دستاورد سفر مسوولان ملی به مناطق فراهم شدن زمینه طرح قابلیت ها و پتانسیل های توسعه ای برای طرح نظر در هیات دولت است که این مهم در سفر دو عضو موثر کابینه دولت یازدهم به استان بوشهر انجام شد.

استاندار بوشهر افزود: در سفر غیر رسمی هفته گذشته رییس سازمان انرژی اتمی به بوشهر نیز برخی مسایل از جمله شکل گیری کمیته راهبری مشترک امور نیروگاه اتمی برای پیگیری مرجع واحد انجام شد

سالاری یادآورشد: براساس توافق انجام شده محدوده پنج کیلومتری حریم نیروگاه اتمی بوشهر فضای سبز می شود و در ساخت دانشکده مهندسی هسته ای و فعالیت های مرتبط به پزشکی هسته ای نیز مساعدت مالی از سوی سازمان انرژی اتمی انجام خواهد شد.

تغییر و ابقای مدیران دستگاههای اجرایی سیاسی نیست/۴ ماه زمان برای انتصاب یک مدیر

وی گفت: تغییر و ابقای مدیران دستگاههای اجرایی در دستگاههای تخصصی سیاسی نیست بلکه با هدف انجام بهتر کارهای مردم انجام می شود.

استاندار بوشهر در پاسخ به سووال خبرنگاری مبنی بر طولانی شدن پروسه معرفی مدیران جدید افزود: هرچند اجرای این مهم با هماهنگی مسوولان استانی انجام می شود اما وزارتخانه و سازمان مرکزی در این زمینه تصمیم گیرنده است طوریکه در برخی موارد حدود چهار ماه برای انتخاب و انتصاب یک مدیر زمان سپری می شود.

سالاری یادآورشد: طولانی شدن این پروسه به مصلحت دستگاه اجرایی نیست و روند خدمت رسانی به مردم را کند می کند.

وی اضافه کرد: اجرای مرحله دوم قانون هدفمندی یارانه ها نباید زمینه افزایش غیر منطقی قیمت کالا و خدمات را فراهم کند.

استاندار بوشهر گفت: از طریق تعزیرات حکومتی و سایر مکانیزم های قانونی با کسانی که زمینه تورم و افزایش قیمت ها را به شکل غیر منطقی فراهم کنند برخورد خواهد شد.

ارسال نظر