کد خبر : 109

فرماندار: به توسعه متوازن دشتستان امیدواریم

فرماندار: به توسعه متوازن دشتستان امیدواریم

بوشهر۲۴: فرماندار دشتستان گفت: معلمان رکن آموزش و پرورش و عامل اساسی درفرآیند توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، علم و دانش و فناوری محسوب می شود.

بوشهر۲۴: فرماندار دشتستان گفت: معلمان رکن آموزش و پرورش و عامل اساسی درفرآیند توسعه اقتصادی، اجتماعی، فرهنگی، علم و دانش و فناوری محسوب می شود.
.
به گزارش " بوشهر ۲۴" ، ارسلان زارع روز جمعه درهمایش معلمان و فرهنگیان دشتستان در برازجان با تبریک سالروز شهادت شهید مطهری و هفته معلم گفت:

معلم واژه ای است که نشان از کمال انسانیت دارد و روز معلم پاسداشت از مقام شامخ هادیان، راهنمایان و اندیشمندان است.

وی اضافه کرد: امروز تبلور آموزش و پرورش در تربیت نیروی انسانی متعهد، متخصص و ماهر است.

زارع ادامه داد: امروز پیشرفت بشر و جامعه به آموزش و پرورش وابسته است.

فرماندار دشتستان اظهارکرد: رشد اقتصادی درهر جامعه ای تا حدود زیادی بستگی به میزان تحول در رفتار فردی دارد و انسان مهمترین عامل در این فرآیند است.

زارع تاکید کرد: عامل اصلی رشد و توسعه اقتصادی اجتماعی و فرهنگی سرمایه و منابع انسانی است و منابع انسانی کارا به عنوان محور توسعه نتیجه آموزش است.

وی گفت: آموزش کلید رشد وتوسعه، کلید ثبات و صلح و کلید دموکراسی و بهداشت و سلامت و ارتقای شاخص هایی سطح زندگی است و کلید آموزش نیز معلمان هستند و معلم رکن آموزش است.

زارع یادآور شد: امروز با وجود همه تحولات اجتماعی و فناوری در جهان بویژه ارتباطات و فناوری نه تنها اهمیت آموزش و نقش معلم کاهش نیافته است بلکه هر روز به جایگاه رفیع آن افزوده می شود.

زارع گفت: معلمان در جامعه ما قشری از اقشار جامعه را تشکیل می دهند که آنها را فرهنگی می خوانند.

فرماندار دشتستان افزود: جامعه فرهنگی با اخلاق ترین قشر اجتماعی هستند که ایمان را از پیامبران به ارث برده اند و درحقیقت وارث همه زیبایی ها و خوبی ها هستند به همین سبب می گویند آنچه خود معلم است از آنچه درس می دهد، مهمتر است.

وی اضافه کرد: دشتستان در همه زمینه های آموزش و پرورش ظرفیت های فروانی دارد و ما به آینده درخشان آموزش و پرورش و توسعه متوازن دشتستان امیدواریم. / ایرنا

ارسال نظر