کد خبر : 12412

هدف ابوالفضل العباس (ع) در حادثه کربلا ولایتمداری بود

هدف ابوالفضل العباس (ع) در حادثه کربلا ولایتمداری بود

مدیر حوزه علمیه پیامبر اعظم (ص) خورموج گفت: هدف ابوالفضل العباس (ع) در حادثه کربلا، ولایتمداری بود و رزمندگان ما با الگو گرفتن از قمر بنی‌هاشم ولایتمدار شدند.

به گزارش " بوشهر24 "، حجت‌الاسلام امید ماندگار صبح امروز در آیین برگزاری مراسم جشن میلاد حضرت ابوالفضل العباس (ع) و روز جانباز که در محل مسجد امیرالمؤمنین شهرک شهید شهریاری خورموج برگزار شد، ضمن تبریک اعیاد شعبانیه میلاد حضرت امام حسین (ع)، ابوالفضل العباس (ع)، امام سجاد (ع) و روز پاسدار اظهار داشت: ماه شعبان متعلق به اهل‌بیت و قبله‌ای برای اوج گرفتن و رسیدن به ماه مبارک رمضان است.

مدیر حوزه علمیه پیامبر اعظم (ص) خورموج افزود: ماه شعبان با میلاد امام حسین (ع)، قمر بنی‌هاشم (ع) و امام سجاد (ع) شروع و میانه آن نیز میلاد منجی عالم بشریت حضرت حجت‌بن‌الحسن (عج) است و این نشان از عظمت ماه شعبان است.

وی با اشاره به ابعاد زندگی این سه امام همام خاطرنشان کرد: هدف از وجود اهل‌بیت برای ما این است که ما انسان‌ها را به ظهور حجت برسانند و از همه انبیاء عهد گرفته‌شده برای ظهور حضرت مهدی (عج) و هدف اهل‌بیت مردم را طوری تربیت کنند که شایستگی برای ظهور حضرت حجت داشته باشند.

ماندگار اضافه کرد: امام حسین (ع) ولی خدا بر زمین بوده است و تمام هستی‌اش را برای رسیدن بندگان به خدا انجام داد و از تمام دارایی خود گذشتند برای اینکه انسان‌ها را به اوج برسانند.

وی ضمن تبریک میلاد باسعادت حضرت ابوالفضل العباس (ع) خاطرنشان کرد: حضرت ابوالفضل (ع) با ایثار، خود را فدای برادرش حسین (ع) کرد، زیرا عشق حضرت ابوالفضل (ع) عشق برادری نبوده و عشقی الهی است، زیرا حضرت ابوالفضل (ع)، امام حسین (ع) را مظهر خدا می‌دانست.

مدیر حوزه علمیه پیامبر اعظم (ع) با بیان اینکه شعار ایثارگران ما «من نباشم تا تو باشی»، همان شعار حضرت ابوالفضل العباس به امام حسین (ع) است، گفت: در دفاع مقدس شهدا و جانبازان از تمام وجود خود گذشتند تا نظام مقدس جمهوری اسلامی پیروز شود، زیرا هدف آن‌ها والاست.

ماندگار یادآور شد: هدف ابوالفضل العباس (ع) ولایتمداری بود و رزمندگان ما با الگو از قمر بنی‌هاشم ولایتمدار شدند.

در ادامه شاعر بسیجی عباس دلجو شعرخوانی کرد و در پایان نیز غلامرضا معصومی یکی از مداحان بسیجی شهرستان دشتی به مدیحه‌سرایی پرداخت./ فارس

ارسال نظر