کد خبر : 13715

پایگاه انتقال خون بوشهر گلبول‌های قرمز متراکم و پلاسمای فارس و قم را تامین می‌کند

بوشهر24: مدیرکل پایگاه انتقال خون استان بوشهر گفت:استان بوشهر در اهداء خون جایگاه ششم در کشور دارد بگونه‌ای که علاوه بر تامین نیازی خونی استان،گلبول‌های قرمز متراکم و پلاسمای فارس و قم را تامین می‌کند.

به گزارش "بوشهر24" به نقل از تسنیم، کرامت‌الله ناموری بعدازظهر امروز در نشست با مسئولان دانشگاه علوم پزشکی بوشهر با بیان اینکه بیماران تلاسمی استان بوشهر به طور مستمر نیاز خونی دارند اظهار داشت: بیشترین مصرف کنندگان خون در استان بوشهر، بیماران تالاسمی و افراد بستری در بخش‌های اورژانس و جراحی هستند.

وی با بیان اینکه 700 بیمار مبتلا به تالاسمی ماژور در استان بوشهر وجود دارد تصریح کرد: این بیماران به‌طور متوسط هر هفته به یک‌هزار200 واحد گلبول قرمزمتراکم برای ادامه حیات نیاز دارند.

مدیرکل پایگاه انتقال خون استان بوشهر با بیان اینکه 4 پایگاه انتقال خون در استان بوشهر فعال است تصریح کرد: علاوه بر این پایگاه‌ها مرکز انتقال سیار این اداره کل برای دریافت خون به سایر نقاط استان اعزام می‌شود.

ناموری با بیان اینکه پایگاههای انتقال خون بوشهر پذیرای اهدا کنندگان در ماه مبارک رمضان است افزود: ساعات خون گیری در ماه رمضان از ساعت 8 صبح تا 13 و 30 دقیقه و بعد از افطار تا ساعت 24 است.

وی، از اهداءکنندگان خون درخواست کرد در این ماه مبارک بیماران را فراموش نکنند و به پایگاه‌های انتقال خون مراجعه کنند.

مدیرکل پایگاه انتقال خون استان بوشهر با بیان اینکه استان بوشهر در اهداء خون جایگاه ششم در کشور دارد گفت: میانگین کشوری اهداء خون در کشور 27 تا 30 نفر در هزار نفر است در حالی که در استان بوشهر به ازاء هر هزار نفر 35 اهداءکننده خون وجود دارد.

وی تصریح کرد: پایگاه انتقال خون استان بوشهر علاوه بر تامین نیازی خونی استان،گلبول‌های قرمز متراکم و پلاسمای فارس و قم را تامین می‌کند.

ناموری با بیان اینکه سال گذشته 35 هزار نفر دراستان بوشهر خون  خود را اهدا کرده‌اند افزود: از ابتدای امسال تاکنون نیز بیش از 10 هزار نفر با مراجعه به پایگاه‌های انتقال خون استان، خون اهداء کردند.

وی با بیان اینکه اهداءکنندگان خون بیشتر آقایان هستند گفت: اکنون پایگاه‌های انتقال خون استان بوشهر در شهرهای مختلف به گروه‌های منفی خونی نیازمند هستند.

ارسال نظر