کد خبر : 1388

بوشهری ها پرشور از کلام وحی استقبال کردند + تصاویر

بوشهر24: در اولین روز از ماه مبارک رمضان محفل نورانی انس با قرآن کریم با حضور گسترده مردم برای سومین سال پیاپی در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر برگزارشد.

بوشهر24: در اولین روز از ماه مبارک رمضان محفل نورانی انس با قرآن کریم با حضور گسترده مردم برای سومین سال پیاپی در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر برگزارشد. 

به گزارش "بوشهر24" به نقل از "پایگاه اطلاع رسانی نوای ملکوت"در اولین روز از ماه مبارک رمضان محفل نورانی انس با قرآن کریم با حضور گسترده مردم برای سومین سال پیاپی در حسینیه عاشقان ثارالله بوشهر برگزارشد.

 

* صدا و سیمای مرکز بوشهر نیز دوربین های خود را در سه سمت این حسینیه مستقر کرده بود و آنها را مورد آزمایش قرار می داد.

 

* هرچه به زمان شروع ترتیل خوانی نزدیک می شدیم بر جمعیت حاضر در حسینیه افزوده می شد و همه خود را برای استماع به این کلام نورانی آماده می کردند.

 

 

* تعداد بسیار زیادی رحل و قرآن با نظم و ترتیب خاصی در سرتاسر این حسینیه چیده شده بود.

 

* افراد خادم حاضر در این محفل نیز با احترام خاصی مردم را جهت نظم بخشی به این مراسم تکریم می کردند.

 

* مسئولین دکور و صحنه هم مشغول طراحی نوع چیدمان و جایگاه استقرار قاریان در بالای سن بودند.

 

 

* در بین مردم خردسالانی مشاهده می شد که همراه با والدین خود به این مراسم آمده بودند. همچنین افراد مسن و جوان اعم از مرد و زن بخش عمده جمعیت را تشکیل داده بود که این نشان از اشتیاق عظیم این اقشار در بوشهر است.

 

* این مراسم که با استقبال گسترده مردم روبه رو بود ساعت 17:30 دقیقه آغاز شد.

 

* در ابتدای این مراسم حجت الاسلام اسعد نصاری از اساتید حوزه علمیه بوشهر به بیان برخی نکات پیرامون جزء اول قرآن کریم و برخی از آیات آن پرداخت.

 

 

* بعد از اتمام فرمایشات حجت الاسلام نصاری، قاریان همراه با استاد عبدالرضا عبدالله زاده رئیس مجمع قاریان و حافظان و پژوهشگران استان بوشهر در جایگاه خود جهت تلاوت مستقر شدند.

 

* محمد جماله، حجه الاسلام سیدمحسن بحرانی، دکتر دیانت و عبدالله محبوبی قاریان نخستین روز از این محفل نورانی بودند.

 

* این مراسم که قرار بود از شبکه صدا وسیمای مرکز بوشهر به طور زنده پخش شود با اشاره تهیه کننده برنامه ساعت 18 رسماً شروع شد.

 

* با شروع مراسم سکوت خاصی فضای حسینیه را فرا گرفت و فقط صدای قاری به گوش می رسید.

 

 

* جمعیت حاضر در این محفل با دقت خاصی به تلاوت و آهنگ دلنشین این کلام الله گوش می کردند و برخی نیز همراه با قاری زمزمه می کردند.

 

* قرائت جزء اول ساعت 19 به پایان رسید. در پایان مراسم برخی از خادمین سوالاتی را در بین مردم توزیع کردند.

ارسال نظر