کد خبر : 1398

وبلاگستان/ قلم کج بر روی میهن مان، نکشیم

وبلاگستان/ قلم کج بر روی میهن مان، نکشیم

بوشهر24/وبلاگستان: خانه وبلاگ نویسان استان بـوشهـــر در نظر دارد هر ماه وبلاگ نویسی را به عنوان وبلاگ نویس برتر استان انتخاب کرده و با ایشان مصاحبه دوستانه ای ترتیب دهد.

بوشهر24/وبلاگستان: خانه وبلاگ نویسان استان بـوشهـــر در نظر دارد هر ماه وبلاگ نویسی را به عنوان وبلاگ نویس برتر استان انتخاب کرده و با ایشان مصاحبه دوستانه ای ترتیب دهد.

به دلیل مطالب تولیدی و بازخورد مثبت وبلاگ “بنه گز پر افتخار“در ماه بهمن، خبرنگار ما به سراغ  ناصر احمدی  مدیریت  وبلاگ“بنه گز پر افتخار” رفت.

ناصر احمدی گفت: با هر فکر و دیدگا هی که هستیم ، در هر زمینه ای که در فضای مجازی فعالیت میکنیم به یاد داشته باشیم که قلم کج بر روی میهن مان نکشیم .

لطفاً بیوگرافی از خودتان راارائه دهید.

ناصر احمدی هستم متولد۳۱/۶/ ۱۳۶۳در روستای بنه گز از توابع شهرستان تنگستان به دنیا اومدم ، کارمند بهداشتم و هم اکنون در مرکز بهداشتی درمانی بنه گز کار می کنم ، تقریبا ۲ سال پیش یک سایت تجاری با یکی از دوستانم داشتیم که کارش اطلاع رسانی در مورد صنایع دستی ایران و همچنین تجارت الکترونیک بود و در واقع در کنار این مقدمات صادرات صنایع دستی به خارج از کشور رو دنبال میکردیم که به دلایلی نتونستیم ادامه بدیم و خود به خود سایت رو غیر فعال کردیم و موقتا کنار کشیدیم و چشم به آینده داریم. هم اکنون وبلاگ بنه گز پر افتخار رو اداره میکنم.

چرا اسم “بنه گز پر افتخار” را برای وبلاگ خود انتخاب کردید؟

حقیقتش اتفاقی یا شاید احساسی این اسم رو انتخاب کردم ، هر چند چیز های زیادی بین مردم بنه گز وجود داره که هرکسی میتونه بهش افتخار کنه چه اون چیز یک فرد باشه یا یک حرکت مردمی ، و بنه گزیها از این افتخارات زیاد دارن ولی تصمیم گرفتم اسم وبلاگ رو تغییر بدم که در مورد اون با دوستانم در حال مشورت هستم.

 دغدغه های شما در فضای مجازی چیست؟

فکر میکنم همه کسانی که وبلاگ نویسی میکنند باید قسمت زیادی از مطالب خودشون رو در راستای آرمانها و ارزشهای مملکتشون قرار بدهند تا دیگرانی که امروز دایه عزیز تر از مادر شده اند گامی پیشتر از ما نگذارند و ارزشهای ما را تحریف نکنند تا جوانانمان به اشتباه نیفتند .

    فضای مجازی را در یک جمله تعریف کنید؟

پنجره ای رو به آینده که هر چه در اون ، دوردست ها رو نگاه می کنی باز چیز های زیادی برای گفتن دارد.

   مشوق شما در این راه چه کسی بوده است؟

سال ۹۱ که وبلاگ رو ساختم قصد نداشتم که کار وبلاگ نویسی رو ادامه بدم ، بعد از گذشت چند ماه وقتی بنه گز رو در گوگل سرچ کردم متوجه شدم که وبلاگ با اینکه یک مطلب بیشتر نداشت ،بالاست و یه کاربر به خاطر اینکه این وبلاگ رو به اسم بنه گز ساختم ازم تشکر کرده بود ، این موضوع و اینکه رسانه ای برای اطلاع رسانی در مورد مسائلی که در بنه گز پیش می آمد وجود نداشت و اگر بود به مسائل خاصی می پرداختند و همچنین نشان دادن طراوت و روح سرزندگی که در مورد مردم بنه گز در همه زمینه ها وجود داشت ، نبود و اینچنین مسائلی باعث شد که به ادامه این کار تشویق بشوم . البته دوست خوبم مسلم محمدی برای من یک بمب انرژیه .

چگونه می توان در فضای مجازی جذب مخاطب داشت؟

باید دید جامعه از شما چه میخواهد و شما میتوانید چه کمکی به مخاطبتان کنید ، هر چه دوست داشتنی تر و مفید تر بنویسید و کار کنید مخاطب بیشتری خواهید داشت .

  یک نفر خبره در فضای مجازی چه مشخصاتی باید داشته باشد؟

تلاش ، اطلاعات ،پشتکار ، حوصله ، امید و از این دست چیزها

بنظر شما آیا امکانات لازم در مسیر فعالیت های فضای مجازی مهیا شده؟

باید دید ها نسبت به فضای مجازی بازتر بشه ، به آینده امیدواریم.

   به نظر شما هم وطن های ما از اهمیت فضای مجازی اطلاع دارند؟

ما در دهکده جهانی زندگی میکنیم و اونها این موضوع رو بخوبی درک می کنند و در مورد مسائل مختلف در دنیا کنجکاو هستند و روز به روز به این فضا و اطلاعاتش بیشتر اعتماد میکنند .

 ده سال آینده فضای مجازی چگونه ارزیابی می کنید؟

برای ایرانیان همه چیز رو به جلو و پیشرفت است و ما نیز جزیی از آن پیشرفت هستیم و آینده دنیای دیگریست ولی در بوشهر اگر کمی حول فضای مجازی بچرخید چیزی جز کپی ، پیس پیدا نمیکنید و این بدترین قسمت ماجراست .

  آیا از فعالیت خود در فضای مجازی راضی هستید؟

راضی هستم چون هدف گذاریهایم را دنبال میکنم و هر چند برای اهدافم پایانی وجود ندارد اما با امید یک به یک آنها را تیک میزنم.

  اوقات فراغت خود را چگونه می گذرانید؟

اگر فضای مجازی را کناری بنهیم ، یه کتابخانه کوچک دارم و کتاب زیاد میخونم ،گاهی اوقات شعر مینویسم، تفریح های آخر هفته رو با دوستان از دست نمیدم ، هر شب به خونه یکی از دوستان یا بزرگان فامیل سر میزنم ….. و خلاصه برای همه چیز یه برنامه دارم.

 چه صحبتی با فعالان فضای مجازی دارید؟

با هر فکر و دیدگا هی که هستیم ، در هر زمینه ای که در فضای مجازی فعالیت میکنیم به یاد داشته باشیم که قلم کج بر روی میهن مان، نکشیم .

ناصر احمدی به کجا می خواهد برسد؟

سوال سختیه ، انسانه و آرزو های دور و درازش ، ولی هیچ چیز رو با خوبیها معاوضه نخواهم کرد .

نظرتون در مورد *موج وبلاگی بی سواد کیست؟* چیست؟

در مسئله ژنو به سخنان رهبر معظم انقلاب حضرت آیت‌الله خامنه‌ای اکتفا میکنم : تصور برخی دولتمردان دولت قبلی و همچنین برخی دولتمردان دولت فعلی این است که اگر ما در قضیه هسته‌ای، با آمریکا مذاکره کنیم، موضوع حل می‌شود. من هم به دلیل اصرار آن‌ها بر مذاکره درخصوص موضوع هسته‌ای، گفتم مخالفتی ندارم اما همان موقع هم تاکید کردم که خوشبین نیستم.
نشانه‌های خوشبین نبودن، اکنون در حال آشکار شدن است و دلیل بارز آن هم، اظهارات سخیف و توهین‌آمیز سناتور‌ها و مقامات آمریکایی بر ضد ملت ایران است.

   نظرتون درمورد خانه وبلاگ نویسان استان بوشهر چیست؟

حرکت خیلی خوبیه ، این گوشه ای از خلاقیتی که باید همه داشته باشند ، شما کمک میکنید که دیگران هم دیده شوند و در واقع در یک خانه ، دیدگاه های هم رو نظاره گر باشند و اون رو نقد کنند .

  با شنیدن کلمات زیر اولین چیزی که به ذهنتون میرسه رو بیان کنید :

امام حسین : عزت

بنه گز : خونگرمی

عشق : شهیدان

کتاب : شعر من یار مهربانم

حرف آخر : الهم عجل لولیک الفرج (التماس دعا )

تشکر می کنم که وقت گذاشتید و تحمل کردید

ارسال نظر