کد خبر : 14049

برگزاری ۱۵۰ مراسم محوری ویژه لیالی قدر در استان بوشهر

معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر از برگزاری ۱۵۰ مراسم محوری به مناسبت لیالی قدر در سطح استان بوشهر خبر داد.

به گزارش "بوشهر24" به نقل از  رسا، حجت‌الاسلام سیدعلی پناه محمودی نیا معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر گفت: انسان در سرنوشتی که در شب قدر برایش رقم می خورد موثر است حتی می‌شود گفت که نقش اصلی را به خود انسان سپرده است تا انچه بخواهد برای فردا رقم بزند.

 

معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر حالات و دریافت های شخص را یکی از ادله ای عنوانکرد که نقش انسان را در مقدرات شب قدر ثابت می‌کند، بنابر این آنهایی که اهل دعا و راز و نیاز و اهل شب قدرند نقش خویش را در شب قدر به خوبی دریافته اند.

 

حجت‌الاسلام محمودی نیا افزود: خداوند با نزول سوره خاص شب قدر را به مردم معرفی کرده بنابر این قرآن در شب قدر نازل شده و فرشتگان در ان شب فرود آمدند. به همین دلیل عمل صالح در شب قدر برابر با عمل صالح در طول هزار ماه است.

 

وی با اشاره به برنامه های تبلیغات اسلامی بوشهر در آستانه ماه رمضان، برگزاری ستاد ساماندهی شئون فرهنگی، برگزاری شورای تبلیغ، برگزاری 8 همایش طلایه داران تبلیغ، اعزام بیش از 450 نفر مبلغ، اعزام 100مبلغه، توزیع 500 جلد کتاب ره توشه ویژه مبلغین و مبلغات جهت تغذیه فکری در رمضان را از جمله این برنامه ها عنوان کرد.

 

معاون فرهنگی، پژوهشی و آموزشی اداره کل تبلیغات اسلامی بوشهر گفت: برگزاری 100مراسم شاخص توسط هیئات مذهبی، برگزاری مراسم عمومی در 800 مسجد استان، برگزاری ولادت امام حسن مجتبی (ع) در 30 مسجد محوری استان، برگزاری150 مراسم محوری در لیالی قدر، نشست کانون مداحان در سطح شهرستان ها با ائمه جمعه و اعزام 400 مداح اهل بیت عصمت و طهارت به مجالس و محافل و برگزاری جلسات تفسیر قرآن کریم توسط حجت‌الاسلام پاکراه، مبلغ شاخص اعزامی از قم از دیگر برنامه های تبلیغات اسلامی استان بوشهر در ماه رمضان به شمار می روند.

 

حجت‌الاسلام محمودی نیا 15 تیر 94 اضافه کرد: برگزاری مسابقه آفتاب (سبک زندگی امام خمینی (ره)، برگزاری کلاس قرآن توسط 80 هیئت مذهبی شاخص استان و حضور تشکل های میان تخصصی در راهپیمایی روز قدس و نماز جمعه به ‌عنوان برنامه های دیگر تبلیغات اسلامی استان در ماه رمضان محسوب می شوند./846/د102/ح

 

ارسال نظر