کد خبر : 14128

۳۹ درصد حمل و نقل دریایی کشور در بندر بوشهر انجام می‌شود

بوشهر24: مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهرگفت: بندر بوشهر جایگاه مهمی در حمل و نقل دریایی کشور دارد بگونه‌ای که اکنون ۳۹ درصد حمل و نقل دریایی کشور در بندر بوشهر انجام می‌شود.

به گزارش "بوشهر24"، محمد راستاد در گفت‌وگو با تسنیم ، با بیان اینکه استان بوشهر جایگاه مهمی در تجارت دریایی دارد اظهار داشت: استان بوشهر در حوزه حمل و نقل دریایی برنامه‌های مهم توسعه‌ای تدوین کرده که اکنون در دست اجرا است.

وی با اشاره به اجرای طرح‌های توسعه‌ای در پسکرانه بندر بوشهر در جزیره نگین تصریح کرد: اکنون سرمایه گذاران در حال اجرای طرح‌های بندری در جزیره نگین هستند که یکی از این طرح‌های پایانه کانتینری است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه حمل و نقل کانتینر شاخص تجارت دریایی است از افزایش فعالیت بندر بوشهر دراین حوزه خبرداد و تصریح کرد: بندر بوشهر بالاترین میانگین رشد در بین بنادر کشور در حمل و نقل کانتینری داشته است بگونه‌ای که ازسال 1382  تا 1393 رشد حمل و نقل کانتینر18 درصد افزایش یافته است.

راستاد با بیان اینکه حمل و نقل کانتینردر سال 1382 دربندر بوشهر 2 درصد بود گفت: در 11 سال گذشته حمل و نقل کالا با کانتینر 18 درصد رشد کرد و از 2 درصد اکنون به 20 درصد رسیده است.

وی با بیان اینکه بندر بوشهر دومین جایگاه در حمل و نقل کانتینر دریایی در کشور دارد بیان کرد: بندر بوشهر در واردات میوه، مواد لبنی و صادرات مواد معدنی در بنادر کشور برتر است.

مدیرکل بنادر و دریانوردی استان بوشهر با بیان اینکه سهم بندر بوشهر در حمل و نقل کالاهای کانتینری در کشور39 درصد است خاطرنشان کرد: سهم 39 درصدی بندر بوشهر در حمل و نقل دریایی کشور با احتساب مواد فله نشان از موقعیت بندر بوشهر در تجارت دریایی است.

راستاد با اشاره به سرمایه‌گذاری 600 میلیارد تومانی بخش خصوصی در جزیره نگین بوشهر بیان کرد: دراین جزیره پایانه کانتینری ساخته می‌شود که ظرفیت تخلیه و بارگیری کانتینر دربندر بوشهر به یک‌میلیون تی‌ای یو کانتینر درسال افزایش می‌دهد.

ارسال نظر