کد خبر : 14129

گشت‌های پلیس‌راه در محور دیلم به گناوه افزایش یافت‌

بوشهر24: رئیس پلیس راه استان بوشهر گفت: از ۸۰ کیلومتر محور گناوه به دیلم تا مرز خوزستان ۶۰ کیلومتر این محور حادثه خیز و خطرناک است که برای کاهش تصادفات ‌گشت‌های پلیس راه به صورت محسوس و نامحسوس افزایش یافته است.

به گزارش "بوشهر24"، سرهنگ جابر پاپری در گفت‌وگو با تسنیم، با بیان اینکه محور گناوه به دیلم از حادثه‌خیزترین محورهای مواصلاتی استان بوشهر است، اظهار داشت: در این محور که 80 کیلومتر طول دارد، به سبب پیچ‌ها و گردنه‌های خطرناک و دو طرفه بودن همواره شاهد تصادفات مرگبار هستیم.

وی از واژگونی خودرو تریلر در محور دیلم خبر داد و تصریح کرد: واژگونی یک دستگاه تریلر در محور دیلم به سمت خوزستان منجر به مرگ راننده این خودرو شد.

رئیس پلیس راه استان بوشهر با بیان اینکه این حادثه در حوالی پاسگاه بینک بامداد امروز رخ داد، بیان کرد: این حادثه به سبب خواب آلودگی راننده تریلر ارزیابی شده و این در حالی است که در هشدارهای پلیسی بارها به رانندگان تذکرات لازم درباره هنگام خواب‌آلودگی از رانندگی بپرهیزید داده شده است.

پاپری با بیان اینکه محور دیلم به سمت گناوه دارای نقاط حادثه خیز و پرخطر است افزود: از 80 کیلومتر این محور تا مرز مواصلاتی استان خوزستان تنها 20 ‌کیلومتر آن چهارخطه و مابقی مسیر دو طرفه است که سبقت‌های غیرمجاز، انحراف به چپ و سرعت‌های بالای خودروهای دراین مسیر سبب حوادث ناگواری می‌شود.

وی، با اشاره به اینکه محور برازجان تا دیلم سال آینده به دوربین هوشمند کنترل سرعت مجهز می‌شود گفت: برای کاهش تصادفات در محور گناوه به دیلم ضمن اینکه گشت‌های پلیس راه به صورت محسوس و نامحسوس افزایش یافته ‌مرکز پلیس راه در منطقه امام حسن(ع) دیلم استقرار یافته است.

رئیس پلیس راه استان بوشهر با بیان اینکه‌ تصادفات در محورهای استان بوشهر در سه ماه نخست امسال همانند سال گذشته بوده است گفت: با برنامه‌ریزی انجام شده امید می‌رود تعداد تصادفات جرحی و فوتی در استان بوشهر امسال به‌شدت کاهش یابد.

پاپری با بیان اینکه امسال محور شیف به گناوه به دوربین کنترل سرعت مجهز می‌شود، افزود: تجهیز محورهای مواصلاتی به دوربین‌های کنترل سرعت هوشمند اثر قابل توجهی در کاهش تصادفات دارد به‌گونه‌ای که این مهم در محورهایی که به این امکانات مجهز است مشاهده شده است.

وی ضمن تاکید بر رعایت قوانین راهنمایی و رانندگی و رعایت فاصله طولی با خودروها در محورهای استان بوشهر از رانندگان خواست با رعایت قوانین و پرهیز از رانندگی در هنگام خواب آلودگی مانع از وقوع حوادث دلخراش شوند.

ارسال نظر