کد خبر : 14130

۱۰۰ درصد هزینه‌های دارویی بیماران خاص در استان بوشهر پرداخت می‌شود

بوشهر24: مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر گفت: بیمار خاص دراستان بوشهر از خدمات بیمه سلامت بهره‌مند هستند که بین ۹۰ تا ۱۰۰ درصد هزینه‌های دارویی این بیماران پرداخت می‌شود.

به گزارش "بوشهر24"، پرویز رمضانی در گفت‌و‌گو با تسنیم، با بیان اینکه بیمه سلامت این استان به تمامی مراکز درمانی قرارداد منعقد کرده است اظهار داشت: هم اکنون اداره کل بیمه سلامت استان بوشهر با 450 مرکز درمانی، مطب‌های شخصی، بیمارستان‌ها و آزمایشگاهها برای ارائه خدمات درمانی به افراد تحت پوشش قرارداد منعقد کرده است.

وی، از ارائه خدمات درمانی به بیماران خاص خبرداد و گفت: 900 بیمار خاص دراستان بوشهر از خدمات بیمه سلامت بهره‌مند هستند که بین 90 تا 100 درصد هزینه‌های دارویی این بیماران پرداخت می‌شود.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر با بیان اینکه هزینه دیالیز بیماران کلیوی استان بوشهر رایگان است افزود: اداره کل بیمه سلامت استان بوشهر  ضمن اینکه تمام هزینه‌های بیماران دیالیزی پرداخت می‌کند 90 درصد هزینه‌های دارویی بیماران ام‌اس پرداخت می‌کند.

رمضانی با اشاره به اینکه هزینه‌های درمانی افراد تحت پوشش 2 برابر افزایش یافته است بیان کرد: سال گذشته 850 میلیارد ریال بابت هزینه‌های درمانی افراد تحت پوشش به مراکز درمانی پرداخت شد و این در حالی است که سال ماقبل آن هزینه بیماران 450 میلیارد ریال بود که سال گذشته رشد 2 برابری نشان می‌دهد.

وی، با بیان اینکه هم اینکه نیمی از جمعیت استان بوشهر تحت پوشش خدمات درمانی بیمه سلامت هستند خاطرنشان کرد: 513 هزار نفر در استان بوشهر ازخدمات درمانی بیمه سلامت بهره‌مند هستند.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهر از اجرای بیمه سلامت همگانی دراستان بوشهر خبر داد و افزود: تاکنون در اجرای این طرح 55 هزار دفترچه بیمه سلامت صادر شده و این در حالی است که تمدید این دفترچه‌های درمانی یکساله شده است.

رمضانی با بیان اینکه تعرفه‌های بیمه سلامت استان بوشهر همانند بیمه‌های دیگر است تصریح کرد: بیمه سلامت هزینه درمانی و دارویی بیمه ‌شده‌های شهری  را تا 94 درصد و روستایی نیز از طریق سیستم ارجاع تا 97 درصد پرداخت می‌کند.

وی با بیان اینکه بطور میانگین بیمه سلامت در استان بوشهر تا 95 درصد هزینه‌های درمانی و دارویی افراد تحت پوشش پرداخت می‌کند افزود: بیمه سلامت هزینه‌های درمانی و دارویی بیماران خاص  و سرطانی تا 100 درصد پرداخت می‌کند.

مدیرکل بیمه سلامت استان بوشهرطرح نظارت از مراکز درمانی و دارویی استان بوشهر را از برنامه‌های مهم امسال این اداره کل دانست و گفت: این طرح به منظور ارائه خدمات مطلوب درمانی و دارویی به بیمه شدگان در دستور کار این مرکز بیمه‌ای قرار دارد.

 

ارسال نظر