کد خبر : 14144

استفاده از هنرمندان بومی برای معرفی استان بوشهر

بوشهر24: نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در مجلس شورای اسلامی گفت: استفاده از ظرفیت‌های هنرمندان بومی برای معرفی استان از نکات مغفول مانده است که می‌تواند در ارتقای جایگاه استان در سطح ملی نقش مهمی را ایفا کند.

 

به گزارش "بوشهر24" به نقل از  فارس ، عبدالکریم جمیری در دیداری شماری از هنرمندان بوشهر اظهار داشت: فرمایش رهبر معظم انقلاب در خصوص اینکه هر انقلابی در قالب هنر نگنجد ماندنی نیست باید سرلوحه اهداف و برنامه فرهنگی و هنری قرار گیرد و حضور هنرمندان در عرصه‌های مختلف می‌تواند به‌عنوان راهکاری برای مسائل و مشکلات جامعه مدنظر باشد.

جمیری با اشاره به جایگاه شعر در اجتماع افزود: شعر از دیرباز تاکنون موردتوجه مردم ایران بوده و شاعران از ماندگارترین افراد در حافظه تاریخی ایرانیان بوده‌اند و شاید هیچ هنری به‌مانند شعر نتوانسته باشد با جامعه ارتباط برقرار کند.

وی خاطرنشان کرد: هنر تجلی حقیقت و زیبایی است و هنرمندان می‌توانند منعکس‌کننده حقیقت و زیبایی باشد و اگر برای معرفی ارزش‌ها از هنر استفاده شود می‌توان بهترین تأثیر و نتیجه را شاهد بود.

عضو کمیسیون انرژی مجلس با اشاره به تهاجم فرهنگی غرب علیه ایران گفت: استفاده ابزاری از هنر برای درهم شکستن فرهنگی یک جامعه از سوی غرب سابقه‌ای طولانی دارد و با گسترش رسانه‌های جمعی نوین به شکل گسترده‌ای در جریان است و باید برای مقابله با این تهاجم که ریشه‌های فرهنگی جوامع را هدف قرار داده و هدف غایی آن دگردیسی فرهنگی است باید با از همان ابزار بهره گرفت.

وی در ادامه به موفقیت‌های هنرمندان هم‌استانی در سالیان اخیر در سطح ملی افزود: نگاه یکسان به همه رشته‌های هنری و هنرمندان و فراهم کردن زمینه‌های فعالیت‌های هنری و کاستن از دغدغه‌های هنرمندان می‌تواند به رشد و شکوفایی هر چه بیشتر جامعه کمک کند.

جمیری با بیان اینکه مجلس شورای اسلامی تاکنون تمام سعی و تلاش خود را حمایت از هنرمندان انجام داده است، گفت: توجه به امور زیربنایی و تکریم و حفظ شأن هنرمندان از مسائل موردتوجه مجلس است و در آینده نیز این حمایت‌ها ادامه خواهد داشت.

نماینده بوشهر، گناوه و دیلم در پایان خاطرنشان کرد: استفاده از ظرفیت‌های هنرمندان بومی برای معرفی استان از نکات مغفول مانده است که می‌تواند در ارتقای جایگاه استان در سطح ملی نقش مهمی را ایفا کند.

 

ارسال نظر