کد خبر : 14182

فضای خالی کتابخانه‌ عمومی بردخون در شأن اهالی فرهنگ نیست

بوشهر24: رئیس اداره آموزش‌وپرورش بردخون گفت: شایسته نیست فضای کتابخانه عمومی شهر که میلیون‌ها تومان هزینه ساخت و آماده‌سازی آن شده خالی از جمعیت و بدون استفاده بماند.

 

به گزارش "بوشهر24"، عباس جمالی فرد صبح امروز در بازدید از کتابخانه عمومی بردخون با اشاره به جایگاه مطالعه  و کتابخوانی در پیشرفت جامعه  اظهار داشت: نقش برجسته، حساس و سازنده  کتاب در حرکت‌های تکامل آفرین  فردی و اجتماعی، ناشی از گستردگی دانش و اهمیت فرهنگ مکتوب در تاریخ بشر است و سزاوار نیست که آن را فراموش کنیم.

رئیس  اداره  آموزش‌وپرورش بردخون افزود: می‌توان با همکاری، همراهی و مشارکت  فعالان کتاب و ارتباط  نزدیک با آنان برای گسترش  فرهنگ مطالعه تلاش  کرد.

وی بابیان وجود حدود 2 هزار دانش‌آموز و صدها نفر فرهنگی، دانشجو، طلبه و اهل علم در بردخون تصریح کرد: شایسته نیست فضای کتابخانه عمومی شهر که میلیون‌ها تومان هزینه ساخت و آماده‌سازی آن شده خالی از جمعیت  و بدون استفاده  بماند.

دبیر شورای آموزش‌وپرورش بردخون تصریح  کرد: می‌توان  با تشکیل جلسات  مدیران، حضور اعضای شورای اداری و شوراهای  اسلامی، انجام  تبلیغات رسانه‌ای، تشکیل  جلسه با دانش‌آموزان  و فرهنگیان، ثبت سابقه منطقه و زندگینامه  مفاخر و بزرگان  و جمع‌آوری آثار قدیمی و اسناد برای رونق کتابخانه اقدام کرد.

مسئول  کتابخانه عمومی بردخون  نیز خواستار حضور مردم در کتابخانه عمومی شد.

حسین شهنیایی با گلایه از حضور کمرنگ فرهیختگان و اهالی علم در کتابخانه عمومی اظهار داشت: 700 نفر عضو کتابخانه عمومی هستند اما با توجه به تعداد فرهنگیان، دانشجویان  و دانش‌آموزان این رقم  بسیار اندک است.

وی افزود: ساختمان جدید کتابخانه عمومی با امکانات و فضای مناسب آماده  استفاده مردم  است و انتظار است روزانه شاهد حضور و مطالعه افراد زیادی در کتابخانه عمومی باشیم که متأسفانه اینگونه نیست.

شهنیایی اضافه کرد: کتاب باعث می‌شود تا جامعه  در مسیر واقعی  قرار گیرد و خلاف  و تبهکاری  کاهش یابد و از تجارب گذشتگان درس بگیریم و برای زندگی بهتر برنامه‌ریزی داشته باشیم.

مسئول کتابخانه عمومی بردخون بابیان اینکه برای گسترش مطالعه در منطقه تلاش می‌کنیم، ادامه داد: نیاز به همراهی همه مردم  و اهل علم‌داریم و از همه‌کسانی که می‌توانند برای  فراگیرشدن مطالعه  کتاب کار کنند دعوت به همکاری می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه بیش از 10هزار جلد کتاب و نشریه در کتابخانه وجود دارد، خاطرنشان  کرد: اگر مردم برای مطالعه کتاب گام بردارند بسیاری از مشکلات و نارسایی‌ها رفع  می‌شود و دنیایی از آگاهی و دانش به روی آنان گشوده می‌شود.

 

ارسال نظر