کد خبر : 14183

پیگیری برای تأمین بودجه ساخت مقبره شاعران نامی دشتی

بوشهر24: نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی گفت: برای تأمین اعتبار ساخت مقبره فایز دشتی و حاج علی مرادی از شاعران نامی دشتی از بودجه ملی پیگیری لازم صورت خواهد گرفت.

 

به گزارش "بوشهر24" به نقل از فارسَ، حجت‌الاسلام سید محمدمهدی پور‌فاطمی صبح امروز در آیین نقل جنگ احزاب و تجلیل از فعالان نمایش دشتی که در تالار فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج برگزار شد اظهار داشت: از رئیس اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی و هنرمندان مجموعه فرهنگسرای خورموج که در دوران مهجوریت هنر و هنرمندان، چراغ هنر را در شهرستان روشن نگه داشتند و مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان بوشهر به خاطر تحول در عرصه موسیقی و نمایش سپاسگزارم.

نماینده مردم دشتی و تنگستان در مجلس شورای اسلامی افزود: ما باید قدردان مفاخرمان باشیم که فرهنگ ما را به سایر مناطق تسری می‌دهند و هنر نمایش یکی از مهم‌ترین ابزار برای انتشار فرهنگ است.

وی اضافه کرد: جای تأسف دارد که بعضی گروه‌های هنری ما در استان نمی‌توانند به اجرای برنامه بپردازند ولی در تهران در حضور وزیر و مسئولان کشوری هنرنمایی می‌کنند.

پورفاطمی ادامه داد: از مهدی شیخیانی هنرمند عزیزی که با اجرای زیبای نقل جنگ احزاب یاد حاج علی مرادی را زنده کرد تشکر می‌کنم و قبر حاج علی مرادی باید تبدیل به مقبرةالشعرایی در شان و شخصیت او تبدیل شود و قبر نمادین فایز دشتی نیز کنار قبرش ساخته شود و برای این موضوع آماده‌ام تا پیگیر بودجه ملی آن نیز باشم.

وی تصریح کرد: برای بازسازی مقبره سید علی‌نقی دشتی 50 میلیون تومان گرفته‌ایم و با جدیت تمام پیگیر مشکلات مردم هستیم.

مسئول انجمن هنرهای نمایشی خورموج نیز گفت: انجمن هنرهای نمایشی فرهنگسرای خورموج با همه کمبودها سال گذشته افتخارات مهمی کسب کردند که از جمله اجرای نمایش سیه سول با گویش دشتیاتی در جشنواره بین‌المللی فجر تهران بود که با حمایت حجت‌الاسلام پورفاطمی این گروه نمایشی موفق شد در جشنواره حضور پیدا کند.

ابراهیم شاکری مطلق افزود: گروه نمایشی افتو پر بینی نیز پس از موفقیت در جشنواره استانی مهرآیین در جشنواره منطقه‌ای نیز حائز رتبه برتر شد و به جشنواره بین‌المللی مهر آیین راه یافت که زمستان امسال در تهران برگزار می‌شود و در جشنواره دفاع مقدس نیز گروه نمایش برادرها می‌میرند، خوش درخشید.

اجرای نقل جنگ بدر توسط مسیحا شاکری مطلق و نقل جنگ احزاب توسط مهدی شیخیانی از دیگر برنامه‌های این مراسم بود.

 

ارسال نظر