کد خبر : 14207

کوتاهی دستگاه‌های دولتی در اخذ اسناد مالکیت اراضی ایجاد فرصت برای زمین‌خواران

بوشهر24: معاون اداره کل بازرسی استان بوشهر گفت: کوتاهی برخی دستگاه‌های دولتی برای اخذ اسناد مالکیت اراضی دولتی، دست زمین‌خواران را برای این کار برای دست‌درازی به اراضی دولتی بازکرده است.

 

به گزارش "بوشهر24" به نقل از فارس، اسحاق شهبازی در جمع خبرنگاران در مورد دلیل بالا بودن آمار زمین‌خواری در بوشهر اظهار داشت: این موضوع دلایل مختلفی دارد که یکی از آن‌ها ایجاد ارزش‌افزوده بالا در زمین‌های بوشهر به‌ویژه به خاطر طرح‌های صنعتی، نفتی و گازی در استان است.

وی افزود: کوتاهی برخی دستگاه‌های دولتی برای اخذ اسناد مالکیت اراضی دولتی، دست زمین‌خواران را برای این کار برای دست‌درازی به اراضی دولتی بازکرده است.

معاون اداره کل بازرسی استان بوشهر تصریح کرد: همچنین یکی دیگر از دلایل بالا بودن آمار زمین‌خواری در بوشهر این است که اقدامات بازدارنده قوی برای برخورد با زمین‌خواران وجود ندارد.اداره کل بازرسی استان بوشهر در این زمینه کوتاه نیامده و با جدیت پیگیر این مسئله است و در همین ارتباط 1700 هکتار اراضی از دست زمین‌خواران باز پس گرفته شد.

وی خاطرنشان کرد: برای مبارزه با زمین‌خواری از رسانه‌ها انتظار داریم همکاری و تعامل بیشتری با اداره کل بازرسی استان داشته باشند تا با همکاری هم بتوانیم فضا را برای زمین‌خواران ناامن کنیم.

معاون اداره کل بازرسی استان بوشهر در مورد عمده‌ترین تخلفات در پروژه‌های عمرانی تصریح کرد: عدم نظارت صحیح بر اجرای پروژه، عدم تطبیق پیشرفت فیزیکی با پیشرفت ریالی پروژه‌ها و عدم محاسبه تأخیر و جرائم ناشی از تأخیر در اجرای پروژه‌ها از عمده‌ترین تخلفات در پروژه‌های عمرانی در سطح استان بوشهر است.

 

ارسال نظر