کد خبر : 14209

افتتاح نمایشگاه عکس انسان و طبیعت در دشتی

بوشهر24: نمایشگاه عکس انسان و طبیعت در دشتی با حضور فرماندار این شهرستان افتتاح شد.

به گزارش "بوشهر24" به نقل از فارس، فرماندار دشتی پیش از ظهر امروز در گشایش نمایشگاه عکس انسان و طبیعت - انسان و زادبوم که با حضور معاون فرهنگی حوزه هنری بوشهر و سایر مدیران شهرستان و هنرمندان عکاس خورموج در نگارخانه فرهنگسرای شهید شهریاری خورموج برگزار شد، اظهار داشت: موفقیت‌های اخیر عکاسان هنرمند انجمن عکس و فیلم در جشنواره استانی عکس انسان و زادبوم و انسان و طبیعت باعث مباهات و افتخار است و نشان می‌دهد دشتی در زمینه‌ی هنر چه ظرفیت بالایی دارد.

غلامرضا مهرجو گفت: موفقیت‌های اخیر عکاسان هنرمند انجمن عکس و فیلم در جشنواره استانی عکس انسان و زادبوم و انسان و طبیعت باعث مباهات و افتخار است. عکاسی هنر مردم‌شناسی و با مردم بودن است و ما از طریق عکسی که با دوربینمان می‌گیریم می‌توانیم به تمام کتاب‌هایی که خوانده‌ایم و تمام موسیقی‌هایی که تا امروز شنیده‌ایم دست‌یابیم.

سرپرست اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی دشتی نیز گفت: انجمن عکس و فیلم انجمنی نوپاست ولی در این مدت کم افتخارات فراوانی را عکاسان این انجمن کسب کرده‌اند که آخرین آن موفقیت یازده تن از این هنرمندان در جشنواره استانی عکس انسان و طبیعت و انسان و زادبوم هست.

حمید زارعی افزود: در این نمایشگاه که با مساعدت حوزه هنری بوشهر برگزارشده است 22 اثر از یازده عکاس شامل زینب محمودی، ساناز موسوی، سولماز موسوی، فاطمه گل بینی، مریم امینی، علیرضا علی زاده، عبدالرسول قاسمی، امید حکیمیان، ابوذر زارعی، مهدی عمرانی و مریم قاسمی است که در معرض دید عموم قرار دارد و تا آخر هفته نمایشگاه دایر هست.

وی تصریح کرد: انجمن عکس و فیلم در حال حاضر از امکانات اولیه نیز محروم است و تلاش‌های سید کریم موسوی هنرمند خلاق و فعال است که این انجمن را پویا نگه‌داشته است.

در ادامه با تقدیر از سید کریم موسوی مسئول و مدرس انجمن فیلم و عکس فرهنگسرای خورموج از عکاسانی که در نمایشگاه اثر دارند نیز تقدیر شد.

 

ارسال نظر