کد خبر : 14212

بسته شدن ۲ واحد قصابی در شهرستان بوشهر

بوشهر24: رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان بوشهر گفت: 2 واحد قصابی به دلیل کشتار غیرمجاز دام با صدور حکم قضایی بسته شدند.

به گزارش "بوشهر24"، مهدی سلوکانه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در بوشهر در خصوص بسته شدن دو واحد قصابی در شهرستان بوشهر اظهار داشت: طی بازرسی به‌عمل‌آمده توسط کارشناسان نظارت بهداشتی شبکه دامپزشکی شهرستان بوشهر 2 واحد قصابی به دلیل کشتار غیرمجاز دام با صدور حکم قضایی غیرفعال شدند.

رئیس اداره نظارت بر بهداشت عمومی و مواد غذایی اداره کل دامپزشکی استان بوشهر تصریح کرد: بازرسی‌های بهداشتی دامپزشکی به‌طور مستمر و بیشتر اوقات در دو شیفت کاری صبح و بعدازظهر بر تمامی مراکز عرضه فرآورده‌های خام دامی اعم از قصابی‌ها، مرغ فروشی‌ها، ماهی‌فروشی‌ها، غذا فروشی‌ها و... انجام می‌شود و با هرگونه تخلف بهداشتی که سلامت جامعه را با مخاطره همراه کند مقابله خواهد شد.

وی خاطرنشان کرد: کشتار غیرمجاز دام و خارج از  کشتارگاه و به‌دور از سیکل نظارتی دامپزشکی می‌تواند زمینه‌ساز گسترش و شیوع انواع بیماری‌های خطرناک همچون سیاه‌زخم، تب مالت، هاری و تب کریمه کنگو باشد. 

سلوکانه تأکید کرد: دامی که در کشتارگاه ذبح می‌شود همه‌ی ضایعات آن به‌صورت بهداشتی دفع و لاشه دام به لحاظ سالم و یا غیرسالم بودن معاینه می‌شود، هم استانی‌ها توجه داشته باشند در هنگام خرید گوشت از قصابی‌ها، به وجود مهر دامپزشکی و برچسب بهداشتی بر روی لاشه توجه کنند.

وی در پایان گفت: مجموعه دامپزشکی نسبت تضمین سلامت مواد غذایی در جامعه حساسیت ویژه خود را دارد و در این‌بین آمادگی خود را برای دریافت نظرات، پیشنهادات و همچنین ارائه گزارش‌های هم استانی‌های عزیز از طریق تلفن گویای 1512 و سامانه پیامکی 30002849 را اعلام می‌کند.

ارسال نظر