کد خبر : 14213

مردم گناوه خواستار اجرای مصوبه شورای اسلامی این شهر شدند

بوشهر24: مردم گناوه خواستار اجرایی شدن مصوبه شورای اسلامی این شهر در مورد تعرفه انشعاب آب و فاضلاب که درسال گذشته مورد بازبینی و اصلاح قرار گرفت، شدند.

به گزارش "بوشهر24" به نقل از ایرنا، اجرای تعرفه افزایش انشعاب آب و فاضلاب مجتمع های تجاری و مسکونی شهر گناوه در اواخر سال گذشته، اعتراض و نگرانی مردم را بدنبال داشت.

اعتراض و نگرانی مردم از این افزایش باعث شد تا شورا مجدد مصوبه ای را که پیش از این به آب وفاضلاب پیشنهاد کرده بود اصلاح کند.

تعرفه انشعاب آب در گناوه پیش از این افزایش دومیلیون و 800 هزارریال و فاضلاب حدود چهارمیلیون ریال بوده که هم اینک به حدود 15 میلیون ریال رسیده است.

تعرفه انشعاب آب در گناوه پیش از این افزایش دومیلیون و 800 هزارریال و فاضلاب حدود چهارمیلیون ریال بوده که هم اینک به حدود 15 میلیون ریال رسیده است.

مردم می گویند: درحالی که مدت زیادی از مصوبه اصلاحی شورا می گذرد تا هنوز تعرفه ها طبق روال قبل که بخشی از آن را شورا پیشنهاد کرده ، ازسوی شرکت آب وفاضلاب از مردم اخذ می شود.

یکی از شهروندان گناوه ای گفت: افزایش حق انشعاب آب فشار زیادی بر مردم ازجمله جوانانی که با هزار امید و آرزو قصد ساخت وساز دارند، وارد کرده است.

سجاد امیری افزود: این افزایش 400 درصدی غیرمنطقی و کمرشکن بوده و در هیچ جای کشور چنین تعرفه ای وجود ندارد.

وی از مسوولان خواست که به فکر مردم باشند و هرچه زودتر چاره اندیشی کنند.

دیگر شهروند گناوه ای گفت: درحالی که مسوولان مربوط این افزایش را به خاطر هزینه کرد در تکمیل پروژه نیمه تمام فاضلاب شهر اعلام کرده اند اما این تصمیم غیرمعقولانه تنها سبب شده تا کسانی که قصد ساخت وساز دارند، در تنگنا و فشار مالی مضاعفی قرار گیرند.

احمد کشاورزی بیان کرد: شورای اسلامی شهر به عنوان منتخبان مردم باید نسبت به اجرای مصوبه اصلاحی با متولیان امر پافشاری کنند.

سخنگوی شورای اسلامی شهر گناوه گفت: براساس مصوبه مجلس شورای اسلامی به شورا اجازه داده شده که از ردیف تبصره 3 مبلغی برای توسعه و تجهیز وتکمیل فاضلاب از مردم اخذ کند.

زهرا عرب زاده افزود: بدین منظور این شورا مصوبه ای را گذراند که تعرفه آب و فاضلاب افزایش یابد اما این مصوبه مورد عتراض مردم قرار گرفت.

وی گفت: مبلغ مصوب شده اول این شورا که هفت میلیون ریال بود درحالی به آب وفاضلاب پیشنهاد شد که اطلاعی از افزایشی که خود آن شرکت باید اعمال می کرد، نداشتیم اما با تصمیم اعضای شورا جلسه مجدد برگزار و مصوبه قبلی منتفی و اصلاح و برای مسوولان ذی ربط ارسال شده است.

سخنگوی شورای اسلامی شهر گناوه افزود: البته برای برطرف شدن مشکل بوجود آمده بتازگی نشستی با مدیر آب و فاضلاب برگزار و سه گزینه جدید مطرح کرد که باید روی آن بررسی و یک گزینه آن اجرایی شود.

مدیر آب وفاضلاب گناوه گفت: افزایش قیمت تعرفه انشعاب آب و فاضلاب براساس تعرفه های مصوب وزارت نیرو و قانونی که از سوی مجلس شورای اسلامی در زمینه توسعه فاضلاب و نوسازی شبکه های آب مصوب کرده، اتخاذ شده است.

غلامرضا مختاری افزود: مبلغی که از متقاضیان ساخت وساز دریافت می شود، پیشنهاد شورا به همراه تعرفه این شرکت پس از تایید وزارت نیرو است.

وی گفت: پیشنهاد آب و فاضلاب به شورای اسلامی شهر 40 میلیون ریال بوده که با تصویب شورا هفت میلیون ریال تعیین شد تا به عنوان کمک های مردمی برای توسعه و تکمیل آب و فاضلاب از متقاضیان دریافت شود.

مختاری بیان کرد: به دلیل هزینه های بسیاری که درطرح های بازسازی و توسعه آب و فاضلاب به آن نیاز است تعرفه افزایش و از سویی با توجه به این که کمک های دولتی پاسخگوی تکمیل و توسعه زیرساخت های آب و فاضلاب نیست، نیاز به کمک های مردمی داریم.

وی گفت: تعرفه کنونی درصورتی قابل اصلاح است که باید مراحل قبلی مجدد طی شود و زمان بر است.

مدیرشرکت آب وفاضلاب گناوه افزود: بتازگی به شورا پیشنهادهایی به صورت شفاهی داده شده که باید دراین زمینه نشستی برگزار و درصورت موافقت شورا، اعمال شود.

شهر گناوه به عنوان مرکز شهرستان گناوه در شمال استان بوشهر بیش از 60 هزار نفر از جمعیت 92 هزارنفری این شهرستان را درخود جای داده است.

ارسال نظر