کد خبر : 14215

بررسی مشکلات مردم شبانکاره با حضور نماینده مردم دشتستان +تصاویر

بوشهر24: حجت الاسلام سیدمهدی موسوی نژاد با حضور در بین نمازگزاران روزه دار شبانکاره مشکلات را بررسی کرد.

به گزارش "بوشهر24" به نقل از پایگاه اطلاع رسانی نماینده مردم دشتستان درمجلس شورای اسلامی (تکلیف)، نماینده مردم دشتستان در روز جمعه 94/04/19 با حضور در مصلی نمازجمعه شبانکاره مشکلات را بهمراه مسئولین استانی و شهرستانی بررسی کرد.

در این جلسه مسئولینی از ادارات اب منطقه ای ، برق ، آب شهری ، آب روستایی ، جهاد ، فنی و حرفه ای ، مخابرات و تامین احتماعی استان بوشهر و همچنین برق ، مخابرات ، آب روستایی شهرستان دشتستان بهمراه بخشدار ، شورا ، امام جمعه و مسئول توزیع آب بخش نیز حضور داشتند.

درابتدای جلسه بخشدار و مسئول شورای شهر و روستا ضمن تقدیر و تشکر از زحمات و پیگیریهای نماینده دشتستان مهمترین مشکلات شهر را عنوان کردند که شامل نبود روشنایی معابر ، افت ولتاژ برق ، فرسوده شدن پایه های برق ، احیاء چاه های اب ، تسطیح اراضی ، تسهیلات برای آبیاری تحت فشار ، حقه ابه نخلستان ، مشکل اب شرب و فرسوده شدن شبکه های توزیع اب میباشند.

نماینده مردم دشتستان باآرزوی قبولی طاعات و تقدیر از حضور باشکوه مردم مومن در راهپیمایی روز قدس اظهار داشت: نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران پیوسته مستضعفان جهان را در راستای حل مشکلاتشان همراهی کرده و در دفاع از حق آنها در مقابل استعمارگران ذره‌ای کوتاه نمی‌آید و امروز مردم نشان دادند که در این مسیر هرگز عقب نمی‌نشینند.

وی اضافه کرد: نظام اسلامی در اوج عزت و اقتدار قرار دارد و روز به روز شاهد موفقیت و اعتلای بیشتر نظام اسلامی در عرصه‌های مختلف هستیم که امیدواریم این روند تداوم داشته باشد.

http://8pic.ir/images/ka5prdu1t81t9dnte2ic.jpg

موسوی نژاد با ابراز خرسندی از حضور در بین مردم خوب ،نجیب و متدین شبانکاره ابرازداشت : در سالی که بنام همدلی و همزبانی نامگذاری شده یکی از رویکردهای مسئولین حضور در بین مردم و پاسخگویی به مشکلاتشان میباشد.

وی تاکیدکرد: حضور مسئولین در بین مردم برای حل و تسریع در از بین بردن مشکلات میباشد.

عضو کمیسیون انرژی مجلس درخصوص مشکلات آب شرب تاکیدکرد: مشکل آب شرب مربوط به کل کشور است و مسئولین و مردم با هم باید تابستان را بسر کنند تا انشالله در سال جدید شاهد بارندگی و حل مشکل آب شرب باشیم.

وی تصریح کرد: یکی از راهکارهایی که در روستاها و بخشها برای کمک به حل معضل کم آبی میباشد چاه های کشاورزی و احیاء دوباره آن میباشد که چاه ها را کف کشی کرده و اب ان را کلر زده و بهداشتی و قابل مصرف میکنند.

وی افزود: یکی دیگر از راهکارها راه اندازی دستگاه های ابشیرین کن است که یکی در شبانکاره و دیگری در روستای چهاربرج بزودی راه اندازی خواهد شد.

نماینده مردم دشتستان درخانه ملت درخصوص سوال یکی از مردم شبانکاره در مورد تخصیص زمین برای احداث ساختمان تامین اجتماعی در شهر شانکاره بیان داشت: اعتبار برای خرید زمین ساختمان تامین اجتماعی را پیگیری خواهم کرد تا بزودی شاهد احداث ساختمان آن باشیم.

وی در مورد پیشنهاد کشاورزان شبانکاره که نوبت سهمیه آب محصولات را تغییر داده و درتاریخهای اعلامی خودشان تخصیص یابد گفت : کشاورزان این پیشنهاد و دیگر پیشنهادی که دارند را برای گنجاندن در برنامه ششم توسعه ارائه دهند تا مشکل آنان برطرف شود.

مدیرعامل آب وفاضلاب روستایی استان بوشهر درمورد اب شرب شبانکاره گفت : برای افزایش اب شبانکاره از طریق پمپاز در خطوط آن از سد کوثر تقریبا مشکل را حل خواهیم کرد.

وی در مورد مشکل اب روستای بویری نیز بیان داشت: بزودی الکتروپمپی در مسیرآن نصب خواهد شد که پیگیر جذب اعتبار آن خواهیم بود.

مدیرعامل شرکت برق استان بوشهر درخصوص اقدامات انجام گرفته در شهر شبانکاره گفت: در سال گذشته 3 کیلومتر شبکه فشار قوی ، 7 کیلومتر شبکه فشار ضعیف و 7 دستگاه ترانس را نصب کردیم.

http://8pic.ir/images/rubaqrg3gowg389am7ot.jpg

وی افزود: تعویض پایه های فرسوده درنیمه دوم سالجاری انجام میگیرد و ترانس برای رفع افت ولتاژ تا یکماه آینده نصب میشود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان بوشهردرمورد الگوی کشت اظهارداشت: در کاکی، ابدان ، ریز ،تنگ ارم و دهرود الگوی کشت انجام خواهد شد.

وی با توجه به تاکید نماینده دشتستان در فعال شدن دفتر جهاد در شبانکاره تصریح کرد: اولویت اول را برای تجهیز و فعال نمودن دفتر جهاد در شبانکاره خواهیم گذاشت .

رییس تامین اجتماعی استان بوشهر درمورد دفتر فنی وحرفه ای در شبانکاره گفت: در هفته بعدی نسبت به افتتاح دفتر فنی و حرفه ای در شبانکاره اقدام خواهیم کرد.

رییس مخابرات استان بوشهر درمورد مشکلات اینترنت شبانکاره خاطرنشان کرد: 85 درصد از اقدامات راه اندازی 3G در شهر شبانکاره انجام شده که تا چند ماه آینده این مشکل برطرف خواهد شد.

مدیرعامل شرکت آب منطقه‌ای استان بوشهربا اشاره به کمبود اب ورودی سد رییسعلی دلواری گفت : اب ورودی سد رییسعلی دلواری بشدت کاهش یافته و بارندگی اواخر سال قبل باعث شد اب سد زیاد از حد پایین نرود.

وی افزود: امکان تامین آب شرب برای کشت جالیز درشبانکاره وجود ندارد و این موضوع فقط مختص استان بوشهر نیست دربیشتر استانها اجازه کشت محصولات جالیزی وجود ندارد.

رجایی خاطرنشان کرد: 500 هکتار ار اراضی شبانکاره ابیاری تحت فشار خواهد شد ودر مراحل بعدی هکتار بیشتری انجام خواهد شد.

نماینده مردم دشتستان در پایان ضمن بیان تعهدات و قولهای مسئولین و اهتمام آنان برای تسریع در حل مشکلات ذکر شده از دهیاران وشورا ها خواست تا موضوعات مطرح شده و تعهدات مسئولین را ضمن هماهنگی با مسئولین دفتر نماینده پیگیری کنند.

درپایان مقررشد صورتجلسه تنظیم شده به ارگانهای مربوطه حاضردر جلسه ارسال ومصوبات تاحصول نتیجه مطلوب ازسوی دفترنماینده مردم دشتستان پیگیری شود.

شهر شبانکاره در فاصله ۹۵کیلومتری شمال شرقی بوشهر قرار دارد.

ارسال نظر