کد خبر : 14304

مدیرکل میراث فرهنگی خبر داد؛

ساخت دهکده‌های گردشگری در بوشهر

 ساخت دهکده‌های گردشگری در بوشهر

بوشهر24: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر گفت: در خواست‌ اجرای طرح‌های خدماتی ماند هتل، رستوران، مکان‌های اقامتی و آلاچیق دردهکده‌های گردشگری استان بوشهر در کمیته فنی بررسی می‌شود.

به گزارش "بوشهر24"، محمدابراهیم فروزانی بعدازظهر دیروز در نشست بررسی روند اجرایی دهکده‌های گردشگری استان بوشهر با بیان اینکه در سفر رئیس جمهور به بوشهر ساخت دهکده‌های گردشگری مورد بررسی قرار گرفت اظهار داشت: دراین سفر ساخت دو دهکده گردشگری در بوشهر و گناوه تصویب شد.

وی با بیان اینکه ساخت چند دهکده گردشگری دیگر دراستان بوشهر درحال پیگیری است گفت: علاوه بر 2 دهکده گردشگری یاد شده 8 دهکده دیگر درنقاط مختلف استان بوشهر در حال پیگیری است که به این ترتیب درتمامی شهرستان‌های استان بوشهر یک دهکده گردشگری ایجاد می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر با بیان اینکه ساخت هتل در استان بوشهر در اولویت برنامه‌های حوزه گردشگری است افزود: شش موافقت اصولی برای ساخت هتل دراستان بوشهر صادر شده که 2 موافقت اصولی آن هتل 4 ستاره است.

فروزانی از ساخت شش مجموعه توریستی دراستان بوشهر خبرداد و گفت: پنج رستوران و 2 کشتی تفریحی دراستان بوشهر موافقت اصولی آن صادر شده است.

به نوشته تسنیم، وی با اشاره به اینکه یک هتل، 2 هتل آپارتمان، سه دفترخدمات سفر و سه رستوان در استان بوشهر راه‌اندازی شده است بیان کرد: سال قبل در حوزه اعتبارات فصل فرهنگی هنری 240 میلیارد ریال اعتبار بین دستگاههای مختلف برای اجرای طرح‌های مختلف فرهنگی هنری توزیع شد.

فروزانی از تشکیل کمیته فنی ویزه بررسی ساخت هتل دراستان خبرداد و تاکید کرد: در خواست‌ اجرای طرح‌های خدماتی ماند هتل، رستوران، مکان‌های اقامتی و آلاچیق دردهکده‌های گردشگری استان بوشهردرکمیته فنی بررسی می‌شود.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان بوشهر افزود: بخشی از از این طرح‌ها درحوزه گردشگری و حوزه‌های بافت تاریخی و میراث فرهنگی است.

ارسال نظر