کد خبر : 14322

۱۵۹ پایگاه برای جمع‌آوری زکات فطریه مردم استان بوشهر راه‌اندازی شد

به گزارش " بوشهر24 "، احمد لطفی ظهر امروز در جمع خبرنگاران دربوشهر با بیان اینکه امسال صندوق‎های جمع‌آوری فطریه با فرم مشخص زیر نظر شورای زکات راه اندازی شده است اظهار داشت: مردم امسال وجوهات فطریه خود را به صندوق‌هایی با آرم کمیته امداد واریز کنند.

وی با بیان اینکه پایگاههای جمع‌آوری زکات فطریه راه‌اندازی شده بیان کرد:  جمع آوری زکات فطریه امسال تنها با محوریت مساجد، مصلاهاو مراکز نیکوکاری انجام می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهر با بیان اینکه برای جلب اعتماد مردم ساماندهی این صندوق‌ها در دستور کار قرار گرفته است خاطرنشان کرد: پیش از این راه اندازی صندوق‌های متفرقه برای جمع‌آوری زکات فطریه ، سبب نابسامانی در امر جمع‌آوری و نیز هزینه کردها شده بود وعلاوه بر آن سبب وارد شدن خدشه به اعتماد مردم می‌شد که امسال برای جلب اعتماد مردم ساماندهی این صندوق‌ها در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه مردم امسال وجوهات فطریه خود را به صندوق‌هایی با آرم کمیته امداد واریز کنند گفت: با توجه به پیگیری‌های صورت گرفته  از دفتر نماینده ولی فقیه در استان بوشهر، تاکنون مبلغ زکات فطریه مشخص نشده که متعاقبا اعلام می‌شود.

مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان بوشهرگفت: براساس سیاست‌های شورای زکات، زکات جمع آوری شده به هیچ حسابی واریز نمی‌شود و در تلاش هستیم تا امسال عین وجوه زکات در اسرع وقت به دست نیازمندان برسد.

لطفی با بیان این مطلب که مبلغ زکات فطره جمع آوری شده در سال گذشته 1.08  ریال بوده است گفت: امسال 76 پایگاه ثابت و سیار در شهرها و روستاهای استان بوشهر کار جمع آوری زکات فطریه را بر عهده دارند./ تسنیم

ارسال نظر