کد خبر : 21202

تب سنجی از مسافران در استان بوشهر/تا کنون مورد مثبت کرونا در استان نداشته ایم

تب سنجی از مسافران در  استان بوشهر/تا کنون مورد مثبت کرونا در استان نداشته ایم

معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر از انجام تست تب سنجی ویروس کرونا و بررسی وضعیت مسافران در شهرستان‌های استان توسط اکیپ‌های بهداشتی خبر داد.

به گزارش بوشهر24،  دغدغه ی مردم استان بوشهر ورود کرونا توسط مسافران از سایر استان ها و شیوع آن در استان است.

یکی از راه های تشخیص این بیماری تب سنجی است، از این رو معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر  از بررسی وضعیت مسافران در شهرستان‌های استان توسط اکیپ‌های بهداشتی خبر داد و گفت:به منظور حصول اطمینان از جلوگیری انتقال بیماری از استان‌های هم‌جوار اکیپ‌های بهداشتی در تمامی شهرستان‌های استان به ویژه شهر بوشهر اقدام به تب سنجی و بررسی مسافرین کرده‌اند و به صورت مستمر در حال انجام این کار هستند.

دکتر خواجه‌ئیان اضافه کرد: در تمامی مبادی ورودی ازجمله فرودگاه بوشهر توسط اکیپ‌های بهداشتی تب سنجی و بررسی مسافرین صورت می‌گیرد.

وی با بیان اینکه مدیریت پیشگیرانه تنها راهکار مقابله با ویروس کرونا است اضافه کرد: در نتیجه مراقبت‌های انجام‌شده توسط پرسنل تلاشگر حوزه سلامت استان بوشهر، تاکنون مورد مثبت بیماری در استان نداشته‌ایم.

 

دکتر خواجه‌ئیان یکی از راه‌های انتقال ویروس کرونا را قلیان دانست و گفت: ویروس از طریق قطرات تنفسی به محفظه آب قلیان منتقل‌شده و زنده می‌ماند و هنگامی‌که نفر بعدی اقدام به استفاده از همان قلیان می‌کند در خطر ابتلا به ویروس قرار می‌گیرد، نکته بسیار مهم این است که تعویض سَری قلیان هیچ نقشی در عدم انتقال بیماری نخواهد داشت.

دکتر خواجه‌ئیان با تأکید بر اینکه هیچ‌کس از ابتلا به این بیماری مصون نیست افزود: با توجه به شناسایی موارد مثبت در استان‌های همسایه از جمله خوزستان، فارس و هرمزگان حفظ هوشیاری و بکار گیری دقیق اصول بهداشتی توسط هم استانی‌های عزیزمان لازم و ضروری است.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بوشهر خاطرنشان کرد: اکیپ‌های بهداشتی بر اساس مصوبه مدیریت بحران، برای پیشگیری از ترویج ویروس کرونا اقدام به جمع‌آوری قلیان‌ها در شهرها و روستاها کرده‌اند.

 

 

 

 

ارسال نظر