کد خبر : 21231

پرهیز از مسافرت به استان بوشهر/ خدمات گردشگری ارائه نمی‌شود

پرهیز از مسافرت به استان بوشهر/ خدمات گردشگری ارائه نمی‌شود

معاون عمرانی استاندار بوشهر با اشاره به فراگیری بیماری کرونا در سراسر کشور از مردم خواست از سفرهای غیر ضروری به استان بوشهر جدا خودداری کنند.

به گزارش بوشهر24، مهرداد ستوده با بیان اینکه تمام عزم خود را جزم کرده تا توصیه‌های بهداشتی که از وزارت بهداشت اعلام شده، انجام شود، گفت: شهروندان نیز باید طبق تاکید مسئولان، توصیه‌های بهداشتی را رعایت کرده و حدالامکان در منازل خود بمانند.

وی از مثبت شدن تست ۳ شهروند بوشهری به بیماری کرونا خبر داد و بیان کرد: از مردم عزیز درخواست می‌شود تا با مسافرت‌های غیرضروری، باعث گسترش این بیماری نشوند.

ستوده تصریح کرد: با توجه به سرایت بالای این بیماری، در صورت عدم رعایت بهداشت و مسافرت‌های غیر ضروری، موجب ایجاد بحران در استان خواهد شد. باید به این نکته توجه کرد که ممکن است امکانات و ظرفیت بیمارستان‌های بوشهر، پاسخگوی این حجم از مبتلایان نباشد.

معاون عمرانی استانداری بوشهر با اشاره به تصمیمات مسئولان استانی در خصوص مقابله و مهار بیماری کرونا، اظهار کرد: با تدبیر استاندار بوشهر در قالب پدافند غیرعامل استان، بخش‌نامه‌ای با مضمون رعایت موارد بهداشتی برای شهرداری‌ها و دهیاری‌های استان فرستاده شده و از آنها خواسته شده است تا موارد بهداشتی را به طور کامل رعایت کنند.

تعطیلی مهمانپذیرها و بوم‌گردی‌ها

وی همچنین با بیان اینکه با افزایش مسافرت‌ها در ایام نوروز ضریب ابتلا به این بیماری افزایش خواهد یافت، گفت: استان بوشهر هر ساله پذیرای مسافران بسیاری از سراسر کشور بوده است و در این بین برنامه‌های بسیاری نیز اجرا می‌شد.

ستوده تصریح کرد: متاسفانه امسال با توجه به شیوع بیماری کرونا تا اطلاع ثانوی خدمات گردشگری ارائه نخواهد شد و اماکن مهمانپذیرها و بوم گردی‌ها نیز تعطیل خواهند بود.

وی اضافه کرد: به اداره کل میراث فرهنگی و گردشگری دستور داده شده است با همکاری اماکن با گردانندگان منازل مبله در استان که به هشدارهای بهداشتی توجهی ندارند بشدت برخورد قانونی کنند.

معاون عمرانی استاندار بوشهر در پایان از تمام مردم کشور خواست تا علاوه بر جدی گرفتن خطر این بیماری ضمن حفظ آرامش خود و رعایت نکات بهداشتی، منازل خود را به عنوان جای امن دانسته و تنها برای موارد ضروری از خانه‌های خود خارج شوند.

ستوده خاطرنشان کرد: بدون تردید اگر آحاد مردم مسئولانه با این بیماری برخورد کنند و خود و خانواده خود را ملزم به رعایت بهداشت فردی کنند با کمترین خسارت از این دوران عبور خواهیم کرد.

 

مهر/

ارسال نظر