کد خبر : 21252

شمار افراد دارای ویروس کرونا در استان بوشهر ثابت ماند

شمار افراد دارای ویروس کرونا در استان بوشهر ثابت ماند

دبیرستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: براساس اعلام رسمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا روز چهارشنبه ۲۱ اسفند ماه شمار افراد دارای ویروس کرونا در این استان بدون افزایش ثابت ماند.

به گزارش بوشهر24، دبیرستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: براساس اعلام رسمی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی تا روز چهارشنبه ۲۱ اسفند ماه شمار افراد دارای ویروس کرونا در این استان بدون افزایش ثابت ماند.

دکتر سعید کشمیری روز چهارشنبه در جمع خبرنگاران افزود: به این ترتیب تا روز ۲۱ اسفند تعداد افراد دارای ویروس کرونا در استان بوشهر همان ۱۸ نفر است و تاکنون ۲ مورد فوتی به علت ابتلا به ویروس کووید ۱۹ در استان داشته‌ایم. 

وی بیان کرد: جدیدترین اخبار از وضعیت بیماران تحت مراقبت در بیمارستان شهدای خلیج فارس اعلام می‌شود.

دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: یکی از راه‌های درمان و مقابله با ویروس کرونا قرنطینه خانگی و عمل به توصیه‌های بهداشتی است.

کشمیری اضافه کرد: پروسه آزمایش بیماری کرونا طولانی است و در آزمایشگاه مرجع انجام می‌شود ولی  کادر درمان استان بوشهر به محض ورود بیمار، فرض را بر مثبت بودن آزمایش گذاشته و پروسه درمان آغاز می‌شود.

دبیر ستاد استانی مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: با وجود اینکه نکته کلیدی در زمینه ویروس کرونا شکستن زنجیره انتقال این ویروس است اما بی توجهی ما باعث می‌شود ویروس وارد بدن شود به همین دلیل باید دست‌ها را مرتب شست، فاصله را رعایت کرد، بیماران به موقع به مراکز درمانی مراجعه و کسانی که در ارتباط با بیماران هستند از ماسک استفاده کنند و مردم درخانه بمانند، سفر نروند و خرید را محدود کنند تا از انتقال ویروس پیشگیری شود.

وی اضافه کرد: مردم باید بیماری را جدی بگیرند و تنها در این صورت است که با رعایت نکات بهداشتی و توصیه‌ها می‌توانیم زنجیره انتقال ویروس را در این استان بشکنیم.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر ادامه داد: هر کسی وارد خانه می‌شود اول دست‌های خود را بشوید، مغازه‌داران از مشتریان بخواهند دست‌های خود را ضد عفونی کنند و کارمندان از ارباب رجوع درخواست کنند اول دست‌ها را ضد عفونی و بعد برای انجام کار وارد اتاق کار شوند.

انتهای پیام/

ارسال نظر