کد خبر : 21264

کرونای 6 بوشهری مثبت شد

کرونای 6 بوشهری مثبت شد

سعید کشمیری: با بیان این که تا امروز ۵۳ نفر با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند گفت: از مجموع بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر تاکنون ۲۵ نفر از آنان با حال عمومی خوب ترخیص شده و در قرنطینه خانگی هستند و پنج نفر دیگر نیز در بیمارستان در حال سپری کردن دوره درمانی خود قرار دارند.

به گزارش بوشهر24، دبیر ستاد مبارزه با کرونا در استان بوشهر گفت: ۶ بیمار مثبت اعلام شده امروز همگی ترخیص و تحت قرنطینه خانگی هستند.

دکتر سعید کشمیری بیان کرد: تعداد بیماران مبتلا به کرونا در استان بوشهر تا روز یکشنبه ۲۵ اسفندماه ۳۴ نفر است. 

وی عنوان کرد: از شش بیمار جدیدی که جواب آزمایش آن‌ها مثبت اعلام‌شده است، یکی از آنان آقایی ۸۶ ساله اهل گناوه بوده که برای پیگیری بیماری زمینه‌ای خود به متخصص مغز و اعصاب در شیراز مراجعه کرده بود و در حال حاضر در منزل قرنطینه شده واز حال عمومی خوبی برخوردار است.

دبیر ستاد مبارزه با ویروس کرونا در بوشهر افزود: بیمار دیگر نیز آقایی ۴۳ ساله اهل گناوه و فرزند بیمار فوق است که این فرد به دلیل همراهی پدر به شیراز مبتلا شده است که هم‌اکنون از حال عمومی خوبی برخوردار و تحت قرنطینه خانگی است.

کشمیری تصریح کرد: دیگر بیمار جدید نیز آقایی ۳۵ ساله وبوشهری است که در یک مراسم عروسی در شیراز حضور داشته است و بعد از بستری شدن در بوشهر و در دوره درمان با حال عمومی خوب ترخیص شده و تحت قرنطینه خانگی است.

وی ادامه داد: بیمار مثبت دیگر آقایی ۲۱ ساله اهل دشتستان و نظامی بوده که قبل از بروز علائم برای مأموریت به گیلان رفته بود که در حال حاضر بهبود یافته و قرنطینه خانگی است و از حال عمومی خوبی برخوردار است.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بوشهر افزود: دیگر بیمار جدید نیز آقای ۸۳ ساله اهل دشتستان بوده که بهبودیافته و از بیمارستان ترخیص شده است ودر قرنطینه خانگی است و هم‌اکنون از حال عمومی خوبی برخوردار است.

کشمیری تصریح کرد: بیمار مثبت دیگر خانم ۵۸ ساله اهل جم است که پس از طی دوره درمان با حال عمومی خوب ترخیص شده و تحت قرنطینه خانگی است.

وی با بیان این که تا امروز ۵۳ نفر با علائم حاد تنفسی در بیمارستان‌های استان بستری هستند گفت: از مجموع بیماران مبتلا به کرونا در بیمارستان شهدای خلیج‌فارس بوشهر تاکنون ۲۵ نفر از آنان با حال عمومی خوب ترخیص شده و در قرنطینه خانگی هستند و پنج نفر دیگر نیز در بیمارستان در حال سپری کردن دوره درمانی خود قرار دارند.

سخنگوی وزارت بهداشت نیز از شناسایی 1209 مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا ظرف بیست و چهار ساعته گذشته خبر داده است.

وی ادامه داد: متاسفانه در این 24 ساعت 113 نفر از مبتلایان نیز فوت شده اند و به این ترتیب تعداد کل فوت شدگان به عدد 724 مورد رسیده است.

آمار مبتلایان به تفکیک استانها به شرح زیر است:

تهران 251 مورد، قم 84 مورد، گیلان 43 مورد، اصفهان 126 مورد، البرز 67 مورد، مازندران 72 مورد، قزوین 22 مورد، سمنان 41 مورد، گلستان 25 مورد، خراسان رضوی 143 مورد، فارس 9 مورد، لرستان 52 مورد، آذربایجان شرقی 36 مورد، خوزستان 32 مورد، یزد 36 مورد، زنجان 32 مورد، کردستان 27 مورد، کرمانشاه 13 مورد، کرمان 7 مورد، همدان 11 مورد، سیستان و بلوچستان 6 مورد، هرمزگان 7 مورد، آذربایجان غربی 17 مورد، کهگیلویه و بویراحمد 1 مورد، بوشهر 6 مورد، خراسان شمالی 6 مورد، خراسان جنوبی 18 مورد.

انتهای پیام/

ارسال نظر