کد خبر : 21303

۶۰۲گروه جهادی استان بوشهر در مبارزه با کرونا فعالیت می‌کنند

۶۰۲گروه جهادی استان بوشهر در مبارزه با کرونا فعالیت می‌کنند

معاون سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر با اشاره به فعالیت ۶۰۲ گروه جهادی استان بوشهر در مبارزه با کرونا گفت: گروه‌های جهادی، درمانی و دانشجویی سپاه استان بوشهر ضمن ضدعفونی معابر، ۶۴۰ هزار نفر در تشخیص کرونا غربالگری کردند.

به گزارش بوشهر24، سرهنگ سهراب انبارکی با بیان اینکه سپاه امام صادق(ع) استان بوشهرنقش مهمی در مقابله با انتشار ویروس کرونا دارد اظهار داشت: در این راستا قرارگاه سلامت سپاه استان بوشهر تشکیل و راهکارهای لازم برای مقابله با ویروس کرونا ارائه و عملیاتی شد.

وی، با اشاره به عملیات ضدعفونی با همکاری نیروهای بسیجی در قالب گروه‌های جهادی خاطر نشان کرد: از 10 اسفند ماه تاکنون بیش از 9 هزار و 500 منطقه و مکان علیه ویروس کرونا در شهرهای مختلف استان بوشهر ضدعفونی شده است.

معاون هماهنگ کننده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر از تولید ماسک توسط گروه‌های جهادی استان بوشهر خبر داد و بیان کرد: تاکنون افزون بر 64 کارگاه تولید ماسک در استان بوشهر راه‌اندازی شده و 475 هزار ماسک تولید و عرضه شده است.

سرهنگ انبارکی با اشاره به تولید و توزیع اقلام بهداشتی و مواد ضدعفونی کننده خاطر نشان کرد: نیروهای جهادی سپاه استان بوشهر تاکنون افزون بر 172 هزار بسته مواد ضدعفونی و اقلام بهداشتی بین مردم توزیع کرده‌اند.

وی، تعداد گروه‌های جهادی تخصصی درمانی، بهداشتی و دانشجویی را تاکنون 602 نوبت گروه دانست و بیان کرد: تعداد گروه‌های جهادی و دانشجویی افزون بر 14 هزار و 500 نفر روز است که خدمات قابل توجهی در راستای مبارزه با ویروس کرونا ارائه کرده‌اند.

معاون هماهنگ کننده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر با اشاره به ارائه 28 هزار مورد اقدامات اطلاع رسانی و فرهنگی افزود: گروه‌های جهادی در طرح غربالگری نقش مهم و تعیین کننده‌ای دارند به‌گونه‌ای که افزون بر  640 هزار نفر در تشخیص کرونا غربالگری کرده‌اند.

سرهنگ انبارکی توزیع بیش از 5 هزار بسته معیشتی غذایی را مورد اشاره قرار داد و خاطر نشان کرد: تاکنون سپاه استان بوشهر بیش از 5 هزار بسته معیشتی به ارزش 2.5 میلیارد تومان بین خانواده‌های نیازمند استان بوشهر توزیع کرده‌ است.

وی، شرکت در فعالیت‌های ایست و بازرسی و فعال سازی کارگاه‌های تولید ماسک را از دیگر فعالیت سپاه استان بوشهردر امر مبارزه با ویروس کرونا دانست و بیان کرد: در 24 ساعت گذشته یک‌هزار و 334  مورد از اماکن عمومی و معابر استان بوشهر توسط گروه‌های جهادی سپاه استان بوشهر علیه ویروس کرونا ضدعفونی شده است.

معاون هماهنگ کننده سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر با بیان اینکه در 24 ساعت گذشته بیش از 9 هزار و 500 ماسک تولید شده است خاطر نشان کرد توزیع 20 هزار لیتر مواد ضدعفونی کننده و 102 هزار دستکش یکبار مصرف و ماسک از دیگر فعالیت گروه‌های جهادی استان است.

سرهنگ انبارکی، غربالگری بیش از 66 هزار نفر در 24 ساعت گذشته علیه بیماری کرونا را از دیگر فعالیت گروه‌های جهادی دانست و بیان کرد: کارگاه‌های تولید ماسک و دستکش یکبار مصرف در همه شهرستان‌های 10گانه استان بوشهر فعال است.

تسنیم/

ارسال نظر