کد خبر : 21317

سبقت گروه های جهادی از برخی مجموعه های دولتی در پیشگیری از ویروس کرونا

سبقت گروه های جهادی از برخی مجموعه های دولتی در پیشگیری از ویروس کرونا

اقشار مختلف مردم در قالب گروه های جهادی و بسیجی با تاسی از دوران دفاع مقدس امروز نیز وارد عرصه تولید ماسک، ژل ضد عفونی و دیگر اقلام و فعالیت هایی مانند ضد عفونی کردن معابر و اماکن عمومی و کنترل ورود خروج شهرها حضور دارند و از بسیاری مجموعه های در ارائه خدمات به مردم دولتی سبقت گرفتند.

به گزارش بوشهر24؛همزمان با  عزم ملی کشورر برای  پیشگیری از ویروس کرونا، تولید ماسک و ژل های ضدعفونی کننده توسط نیروهای جهادی بسیج فعالیت خود را آغاز کرد.

اقشار مختلف مردم در قالب گروه های جهادی و بسیجی با تاسی از دوران دفاع مقدس امروز نیز وارد عرصه تولید ماسک، ژل ضد عفونی و دیگر اقلام و فعالیت هایی مانند ضد عفونی کردن معابر و اماکن عمومی و کنترل ورود خروج شهرها  حضور دارند.

937049

متأسفانه  استان بوشهر که تا قبل از تحویل سال جدید هیچ موردی از ابتلا به کرونا در آن مشاهده نشده بود، رفته رفته  بعد از تحویل سال نو با اوج گرفتن شیوع ویروس کرونا  در سطح ملی و جهانی وارد آمار رسمی مبتلایان به کرونا در کشور شد که تا امروز ۱۷ فروردین سال ۹۸ شمار مبتلایان به ویروس کرونا در استان بوشهر به ۱۰۵ نفر و فوت شدگان به هفت نفر رسیده است.

بازاریان و کسبه استان بوشهر در پرفروش ترین فصل سال دست به اقدامی جهادی زدند و در حرکتی کاملا خودجوش و مردمی بازار را تعطیل اعلام کردند؛ تا سودهای اقتصادی خود را فدای سلامتی خانواده و همشهریان خود کنند.

در کنار این اتفاقات که انتظار می رفت همه مجموعه های دولتی در کنار مردم و نیروهای جهادی قرار گیرند تا شرایط بهتری برای پیشگیری از این ویروس ایجاد شود، ولی کم کاری هایی در این زمینه توسط برخی از مجموعه های اداری مشاهده شد که در روند مبارزه ویروس کوئید۱۹ خلل هایی ایجاد شد.

با توجه به استقرار صنایع نفت، گاز و پتروشیمی از شمال تا جنوب استان بوشهر انتظار می رفت این صنایع از همه ظرفیت های خود در جهت مبارزه ویروس کرونا استفاده نماید. این در حالی است که مجموعه صناییع نفت و گاز عوارض آلایندگی بسیاری نیز برای مردم استان بوشهر به دنبال داشته است.

با وجود تحمل این آلایندگی ها از سوی مردم استان، بخصوص شهرستان های دیر، کنگان، عسلویه و جم، انتظار می رفت مجموعه نفت با ظرفیت حداکثری در تأمین اقلام بهداشتی و پییشگیری از ویروس کرونا یار و یاور  مجموعه درمانی و گروه های جهادی در استان بوشهر باشد.

517608_813

هر چند مسئولان سازمان منطقه ویژه اقتصادی انرژی پارس اظهار داشته اند کمک هایی در این رابطه کرده اند ولی باید این کمک ها ملموس، تاثیرگذار و اختصاص به استان بوشهر داشته باشد.

با وجود همه مشکلات نیروهای جهادی همچنان در کنار کادرهای درمانی در استان بوشهر مشغول به همکاری هستند و موفق شده اند تا حد قابل توجهی از شیوع ویروس کرونا در استان جلوگیری کنند.

این گروه ها همچنان نیازمند حمایت مجموعه های دولتی بخصوص مجموعه نفت، گاز و پتروشیمی هستند.

فعالیت ۲۵۲ گروه جهادی برای مقابله با ویروس کرونا در استان بوشهر

در راستای فعالیت های گروه های جهادی، سردار علی رزمجو فرمانده سپاه امام صادق(ع) استان بوشهر با اشاره به گندزدایی و ضدعفونی‌کننده معابر، نقاط مختلف شهری و روستایی در ‌اقصی نقاط استان بوشهر اظهار داشت: تاکنون ۲۰ هزار و ۳۹۱ نقطه استان بوشهر با همکاری بسیجیان در رده‌های مختلف علیه ویروس کرونا ضدعفونی شده است.

وی از  راه‌اندازی۱۳۰ کارگاه تولید ماسک توسط سپاه استان خبر داد و بیان کرد: در این کارگاه‌ها روزانه ۷۰ هزار ماسک تولید و در بین اقشار مختلف جامعه در شهرها و روستاها  توزیع می‌شود.

سردار رزمجو تولید روزانه ۱۲ هزار دستکش یکبار مصرف را از دیگر فعالیت گروه‌های جهادی بسیج دانست و خاطر نشان کرد: ۲۵۲ گروه جهادی در قالب بیش از ۵ هزار بسیجی در عرصه مقابله با بیماری کرونا در استان بوشهر فعالیت می‌کنند.

وی از توزیع ۶ هزار بسته معیشتی برای قشر محروم در استان بوشهر از زمان شیوع کرونا خبر داد و افزود: از زمان شیوع کرونا تاکنون بیش از شش‌هزار  و ۱۶۹ بسته معیشتی به ارزش ۳۸ میلیارد ریال در بین اقشار کم درآمد و آسیب پذیر استان بوشهر توسط سپاه امام صادق (ع) استان بوشهر توزیع شده است.

فرمانده سپاه استان بوشهر با بیان اینکه بسته‌های معیشتی توسط بسیج در مناطق مختلف استان میان نیازمندان  توزیع شده است، گفت: از زمان شیوع ویروس کرونا، سپاه استان بوشهر در کنار مدافعان سلامت اقدامات مهمی در پیشگیری از کرونا ویروس، رسیدگی به مردم و مشارکت در طرح‌های مختلف انجام داده است.

خیمه نفت بر سر استان بوشهر که هیچ سودی برای مردم ندارد

ابراهیم رضایی منتخب مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی روز گذشته در کلیپی نسبت به بی توجهی مجموعه وزارت نفت انتقاد کرد و گفت: روزهایی که کشور درگیر ویروس کرونا است انتظار می رود همه دستگاه ها و مجموعه ها پای کارباشند،  هر چند بسیاری از نیروهای مردمی، گروه های جهادی، بسیجیان و کادرهای درمانی حضور فعال و منظمی داشتند و کسبه ها کار خود را تعطیل کردند؛ اما در استان بوشهر نیازمند مساعدت و همراهی مجموعه نفت و گاز می باشد.

منتخب مردم شهرستان دشتستان در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: از شمال تا جنوب استان صنعت نفت خیمه زده است و مردم میزبان خوبی برای مجموعه های نفتی بوده اند، اما وزارت نفت هنوز نتوانسته مهمان خوبی برای مردم باشد به گونه ای که عملکرد نفت در برخی استان ها متفاوت تر از استان بوشهر است.

رضایی عنوان کرد: نسبت به وزارت نفت نه تنها گلایه و انتقاد داریم بلکه اعتراض داریم که در حوزه کرونا کم توجهی شده است، مجموعه نفت در موضوع کرونا نه تنها هیچ نفعی برای استان نداشته است بلکه با این همه دستگاه عریض و طویل به اندازه یک پزشک و پرستار درمانی در مقابله با کرونا کار نکردند.

انتظار مردم استان بوشهر از نفت

در حالی که سالها است شاهد کم کاری صنایع نفت و گاز در استان بوشهر بخصوص در حوزه ارائه خدمات به مناطق مختلف استان و جذب نیروهای بومی هستیم؛ اما امروز با وجود بحران های سخت مانند سیل، ویروس کرونا و غیره، مردم استان انتظار دارند این مجموعه به مسئولیت اجتماعی خویش به خوبی عمل کند.

انتظار است مدیران نفتی پاسخ گو مدیران و مسئولین استانی و حتی خبرنگاران در راستای تحقق مطالبات مردم باشند.

حال باید منتظر ماند و دید آیا در این فرصت باقی مانده، آیا مجموعه نفت به مسئولیت خود در قبال مردم می تواند به خوبی عمل کند یا خیر؟

سپاس/

 

ارسال نظر