کد خبر : 21330

پرواز خلبانان پایگاه شکاری شهید یاسینی برای شکست کرونا / ایجاد نقاهتگاه ۵۵۰ تختی در بوشهر

پرواز خلبانان پایگاه شکاری شهید یاسینی برای شکست کرونا / ایجاد نقاهتگاه ۵۵۰ تختی در بوشهر

پرواز خلبانان پایگاه شکاری شهید یاسینی برای شکست کرونا / ایجاد نقاهتگاه ۵۵۰ تختی در بوشهر

امیرسرتیپ دوم خلبان علی اکبر طالب‌زاده در گفت‌وگو با خبرنگار تسنیم در بوشهر با گرامیداشت روز ارتش جمهوری اسلامی ایران این روز را یادآور  مجاهدت‌های دلیرمردان ارتشی در عرصه‌های گوناگون از جمله 8 سال دفاع مقدس دانست و اظهار داشت: 29 فروردین هر سال با رژه  نیروهای مسلح، اقتدار و توان دفاعی و بازدارندگی ارتش به نمایش گذاشته می‌شد ولی امسال به سبب  مقابله با ویروس کرونا، رژه مدافعان وطن و یاوران سلامت برگزار می‌شود.

وی از راه‌اندازی  ایستگاه‌های سلامت  همزمان با روز ارتش خبر داد و بیان کرد: 3 ایستگاه سلامت در 29 فروردین برای ارائه خدمات ارتش راه‌اندازی می‌شود که نیروهای متخصص ارتشی کار غربالگری، تب سنجی و ضدعفونی در راستای مقابله با ویروس کرونا انجام می‌دهند.

فرمانده پایگاه شکاری شهید یاسینی بوشهر با اشاره به راه‌اندازی قرارگاه زیستی ارتش  برای مقابله با ویروس کرونا خاطر نشان کرد: این قرارگاه فعالیت‌های نیروهای مسلح را برای مقابله با ویروس کرونا در شهر بوشهر هدایت می‌کند و در این راستا روزانه 5 هزار لیتر مایع ضدعفونی کننده برای پاکسازی شهر و معابر بوشهر توسط خودروهای ویژه ارتش مصرف می‌شود.

امیر سرتیپ خلبان طالب‌زاده از تولید ماسک و مواد ضدعفونی کننده در پایگاه هوایی بوشهر خبر داد و بیان کرد: با راه‌اندازی کارگاه‌های تولید مواد ضدعفونی کننده و ماسک در پایگاه هوایی بوشهر تاکنون 15 هزار ماسک و مواد ضدعفونی کننده تولید و توزیع شده و هر شب 5 هزار لیتر از این مواد در ضدعفونی شهر بوشهر مصرف می‌شود.

وی از  ایجاد  و تجهیز مراکز نقاهتگاهی در پایگاه هوایی بوشهر خبر داد و  گفت: برای مقابله با ویروس کرونا 550 تخت نقاهتگاهی ویژه مقابله با بیماری کرونا در پایگاه هوایی بوشهر ایجاد شده است.

تسنیم/

ارسال نظر